Strona 1 z 97 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 966

Wątek: Fotografia dzieci

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    68

    Domyślnie Fotografia dzieci

    Mam może głupie pytanie (choć ktoś kiedyś powiedział, że nie ma głupich pytań są tylko... ) - w jaki sposób radzicie sobie z zatrzymaniem dziecka, aby zrobić mu ładne "półartystyczne" zdjęcie? Lubie focić dzieci znajomych, głównie w ich domach, nie ma więc możliwości wyboru jakiegoś super tła (zazwyczaj staram się je po prostu rozmyć). Brakuje mi też dobrego oświetlenia, bo dzieci jak to dzieci biegają po całym domu, więc opcja dodatkowego oświetlenia odpada. Gdy posadzę je w jednym miejscu i zaciekawię jakimiś zabawkami to dla odmiany mam cały czas głowę opuszczoną na dół (znaczy nie ja tylko dziecko ;-) ) Nie wspomnę o tym, że na części zdjęć dziecko jest rozmazane, albo właśnie zdążyło mi uciec z kadru
    Zazwyczaj kończy się to tak, że na 70-80 zdjęć jako-tako wychodzi 20 a fajnych jest 3-5.
    Jak to wygląda u Was? Jak sobie radzicie?
    7D + kilka szkieł i dużo chęci ;-)

  2. #2
    Początki nałogu Awatar mrek
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Miasto
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez izewa Zobacz posta
    Mam może głupie pytanie (choć ktoś kiedyś powiedział, że nie ma głupich pytań są tylko... ) - w jaki sposób radzicie sobie z zatrzymaniem dziecka, [ciach]
    Nie wspomnę o tym, że na części zdjęć dziecko jest rozmazane, [ciach]
    Jak to wygląda u Was? Jak sobie radzicie?
    No i widzisz sam sobie odpowiedzilales na pytanie.
    Fotografowanie dzieci to latwa sprawa, pod jednym warunkiem: ubierasz kazde dziecko w kurteczke innego koloru by potem rozpoznac je na zdjeciu po... kolorze smugi. To prawda znana od dawna.

    Marek
    Pozdrawiam
    Marek
    -----------
    canon user

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar kami74
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Piaseczno
    Wiek
    49
    Posty
    1 492

    Domyślnie

    No sprawa niełatwa owszem. Bardziej to sie wszystko na farcie opiera u mnie niz na jakimś zaplanowanym działaniu. Chociaz przy starszym (6 lat) to juz luz jak sie go przekupi to zapozuje (pstryki piłkarskie). Przy młodej (2 lata) to juz tylko łapanie decisive moments pozostaje. pozdrawiam
    5DII 24105f4L S7030045,6APODG 501.8II 430EX wyposażona w ponton VS600R
    MOJE PSTRYKI NA CB& GALERIA NETOWA

    później, późnym popołudniem, gdy cienie będą dłuższe i smutniejsze niż są..

  4. #4
    Uzależniony Awatar Avadra_K
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    54
    Posty
    580

    Domyślnie

    No nie jest to wcale łatwa sztuka (fakt) . Poz tym, bardzo żadko sie zdażą aby dziecko - zwłasza mniejsze/młodsze chciało zapozować akurat wtedy kiedy się je o to prosi .
    Ja osobiscie staram się złapać dzieciaka akurat wtedy kiedy nawet nie podejżewa, że chcę mu zrobić zdjęcie. Wtedy wychodzą (dzieci) najbardziej naturalnie, przy pozowanych zdjęciach w 80% dzieciaki mają nienaturalne miny (zaciśnięte usta, skrzywione miny, półprzymkniete oczy).
    Przy robieniu zdjęć dzieciaką trzeba stosować metodę jednego pana, który powiedział ..."trza mieć chłopie odrobinę szczęścia, refleks i kupę cierpliwośći:-P
    _______________________________________________
    Ars non habet osorem nisi ignorantem (sztuka nie ma wroga, chyba że w ignorancie )
    __________________________________________________ ___________
    To wódka? - słabym głosem zapytała Małgorzata. - Na litość boską, królowo - zachrypiał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus . "Mistrz i Małgorzata" M Bułhakow

  5. #5
    Początki nałogu Awatar mrek
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Miasto
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Avadra_K Zobacz posta
    No nie jest to wcale łatwa sztuka (fakt):[ciach]
    Przy robieniu zdjęć dzieciaką trzeba stosować metodę jednego pana, który powiedział ..."trza mieć chłopie odrobinę szczęścia, refleks i kupę cierpliwośći:-P
    W plenerze polecam tele, ale tu z kolei potrzebny szybki autofocus. We wnetrzu maly, cichy aparat i czuly film.
    Zreszta najladniejsze zdjecie jakie udalo mi sie zrobic jest w polowie pozowane. 5 latek zatrzymal sie w zabawie bo akurat mial ochote dac sie sfotografowac.
    Nie ma jednej recepty na ten temat.
    Pozdrawiam
    Marek
    -----------
    canon user

  6. #6

    Domyślnie

    taaaa z dzieciakami to jest ciekawie, moj na przyklad jak widzi, ze biore aparat do reki to zawsze zaczyna sie zabawa w uciekanie przed tata
    dlatego preferuje strzelania do niego z zuma
    cos takigo mi sie udalo ustrzelic
    Fotka
    Wojna to choroba psychiczna rozprzestrzeniajaca sie jak epidemia
    Strach nie ma sensu, Stary Ojciec już dawno napisał księgę twojego życia
    Jak długo można patrzeć na teściową z przymrużeniem oka?
    -aż się muszka zgra ze szczerbinką...

    www.echoart.pl

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    68

    Domyślnie

    Marek super pomysł...że o tym wcześniej nie pomyślałam, a za 20 lat pokażę im - ooooooo ta czerwona plamka to Maja a ta zielona to Danielek :grin:

    Kami - one mają właśnie po 1,5 roku, więc nie są jeszcze przekupne, może za jakiś czas... ;-)

    Avadra - najgorzej, że cierpliwość to się kończy rodzicom dzieci, bo za każdym razem gdy ich odwiedzam to biegam za dziećmi z aparatem a z nimi rozmawiam w drzwiach przy pożegnaniu przez 3 minuty na 3 godzinną wizytę

    Zastanawiałam się może nad jakimś zoomem (może Canon EF 28-135mm IS USM), nie byłabym wtedy takim "ciekawym obiektem" dla Dzieciaków... zapomniałam wcześniej dodać, że w wielu ujęciach dzieci są już nosem w "środku aparatu"
    A może to kwestia mojej "nachalności". może powinnam zainwestować w statyw i pilot... i udając brak "działania" aparatu pstrykać zdjęcia?
    Sama nie wiem w którą stronę iść, więc... dalej czekam na info...

    PS. Dzięki za przeniesienie postu i od razu przepraszam za błędne umieszczenie, ale nie bardzo wiedziałam w którą kategorię włożyć ten temat ;-)
    7D + kilka szkieł i dużo chęci ;-)

  8. #8
    Uzależniony Awatar Avadra_K
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    54
    Posty
    580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrek Zobacz posta
    W plenerze polecam tele, ale tu z kolei potrzebny szybki autofocus.
    :wink: Faktem, jest że często to jedyny sposób - trzeba tylko pamietać o tym, że przy duzym zbliżeniu, tak szybki obiekt jak dziecko nie zawsze da się "ostro" złapać - no chyba że się trzaska zdjęcia "jedynką":-D a i to nie zawsze się uda.

    Ja osobiście staram się to zrobić analogicznie jak ze zwierzakami (bez urazy to nie jest porównanie) - poprostu robie zdjęcia serią i to chyba najleprza metoda, bez względu na to czy mam model na długim, czy na krótkim końcu obiektywu
    _______________________________________________
    Ars non habet osorem nisi ignorantem (sztuka nie ma wroga, chyba że w ignorancie )
    __________________________________________________ ___________
    To wódka? - słabym głosem zapytała Małgorzata. - Na litość boską, królowo - zachrypiał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus . "Mistrz i Małgorzata" M Bułhakow

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    45

    Domyślnie

    ja sam zaczynałem fotografowanie właściwie od zdjęc mojego syna , wg mnie najlepszy sposób to zająć dziecko zabawą oswoić z aparatem i czekać , czekać , czekać no ten moment a i tak połowa to głowa spuszczona albo zamknięte oczy
    albo mówi coś i mina nie ta ale za to jak cos fajnego się złapie tym większa satysfakcja

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Ja staram się dzieciaki oswoić z widokiem aparatu i dzwiękiem migawki.. tzn. najpierw się ustawiam tam gdzie mi wygodnie, potem parę pstryków - dzieci sa ciekawe więc oglądają na wyświetlaczu co wyszło, ale po kilkunastu razach im się nudzi więc wracają do zabawy i nie zwracają już takiej uwagi na dźwięk aparatu.. dotyczy to zarówno moich dzieci (8 i 4 lata) jak i ich kolegów - po paru minutach fascynacji aparatem dają sobie spokojnie robić zdjęcia.

    Pozdr
    Artur
    Ostatnio edytowane przez arturs ; 23-11-2006 o 21:19
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

Strona 1 z 97 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •