Strona 3 z 97 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 966

Wątek: Fotografia dzieci

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Avadra_K Zobacz posta
    Najfajniejsze przy robieniu zdjęć takim maluchom jest to, że nigdy się od nich nieusłyszy :"skasuj natychmiast to zdjęcie, bo kiepsko na nim wyszłam/wyszedłem"
    To fakt Chociaż myślę, że z opóźnieniem, ale i tak kiedyś to usłyszymy:wink:
    7D + kilka szkieł i dużo chęci ;-)

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacam Zobacz posta
    Ja staram się robić zdjęcia, kiedy dzieci nie zwracają na mnie uwagi.
    Najpierw oswajam je z aparatem, a potem robie zdjęcia.
    Uważam, że należy unikać zwrotów typu: a teraz będziemy robić zdjęcia...

    Po prost wyciągnij aparat, ale nie rób od raz zdjęć, odciągnij uwagę dzieci od
    aparatu np. rozmawiając, zajmij ich zabawą. W międzyczasie rób zdjęcia.

    I jeszcze jedna uwaga, może dwie.
    Większość zdjęć robię w zastanym, wystarczy tego słoneczny dzień i światło z okna.
    Nie ma sensu robić zdjęć dzieciom w ciemnym pokoju i do tego z wbudowana lampą i seriami, efekty raczej będą mizerne.
    Ja nie robię seriami.
    Pstryki milutkie. Masz rację nie ma nic gorszego od: uwaga a teraz wyleci wróbelek niestety w przypadku "moich" modeli Twój sposób "oswajania" nie sprawdza się... próbowałam. Nawet jeśli aparat obejrzą z każdej sprony i przez kolejne pół godziny leży im na widoku, to wystarczy, że zbliże go do oka i już mam małego Asa przy sobie. I żeby było jasne, one w większości przypadków nie uciekają przed robieniem im zdjęć, one po prostu chcą się nim bawić
    A odnośnie wbudowanej lampy mam podobne zdanie, jakoś tak nie za bardzo lubię ten błysk... mam nadzieję, że z czasem dorobię 420 lub 430EX... ale to jeszcze trochę musi poczekać
    Ostatnio edytowane przez izewa ; 24-11-2006 o 13:10
    7D + kilka szkieł i dużo chęci ;-)

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie

    Bywa to rzeczywiście trudne ale szanse wzrastają gdy uda nam się czymś dziecko zainteresować. Niech się bawi, robi sobie co tam lubi a my wtedy robimy zdjęcia.



  4. #24
    Bywalec Awatar dgi
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    104

    Domyślnie

    Na początku wystarczyło podejść i pstrykać do woli:

    ale z upływem czasu trzeba się nabiegać... oj trzeba, albo przekupić, np.: jakimś cukierkiem czy Mambą


    PS
    Pierwsze KIT, drugie Tami.
    350D + KIT| BG-E3 | Tamron f2.8/28-75mm | Pentor f2.8/135mm | Porst f1.8/50mm
    http://photo.dario-g.com

  5. #25
    Początki nałogu Awatar mrek
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Miasto
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez izewa Zobacz posta
    Właśnie o tym biegu do aparatu mówię... skąd w nich nagle taka werwa do biegu w stronę aparatu ;-). Dlatego też zastanawiałam się nad opcją statyw+pilot? Może już tak ktoś tego próbował?
    No cos Ty? By ratowac sprzet dolecisz do statywu szybciej niz bobo?
    Pozdrawiam
    Marek
    -----------
    canon user

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Bywa to rzeczywiście trudne ale szanse wzrastają gdy uda nam się czymś dziecko zainteresować. Niech się bawi, robi sobie co tam lubi a my wtedy robimy zdjęcia.
    Na ale właśnie z tym zainteresowaniem to jest tak, że nic nie przebije aparatu

    Cytat Zamieszczone przez mrek Zobacz posta
    No cos Ty? By ratowac sprzet dolecisz do statywu szybciej niz bobo?
    Też fakt, znając te "moje" Maluchy - mogę nie zdążyć, przed nimi

    Dgi - tak kiedyś to się pstrykało to woli, a teraz to się trzeba nastarać... a później się dziwimy skąd w naszym kraju tylu łapówkowiczów:-?
    7D + kilka szkieł i dużo chęci ;-)

  7. #27
    Bywalec Awatar dgi
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez izewa Zobacz posta
    Dgi - tak kiedyś to się pstrykało to woli, a teraz to się trzeba nastarać... a później się dziwimy skąd w naszym kraju tylu łapówkowiczów:-?
    Taki wdzięczny temat jak fotografia dzieci, ale Twoje słowa jakoś tak poważnie zabrzmiały. :-? Ty tak serio, bo mina nie tęga?
    350D + KIT| BG-E3 | Tamron f2.8/28-75mm | Pentor f2.8/135mm | Porst f1.8/50mm
    http://photo.dario-g.com

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dgi Zobacz posta
    Taki wdzięczny temat jak fotografia dzieci, ale Twoje słowa jakoś tak poważnie zabrzmiały. :-? Ty tak serio, bo mina nie tęga?

    Byłam kiedyś podczas Świąt Bożego Narodzenia w kościele na chrzcinach i rodzice dziecka (tak gdzieś 2-3 letniego) które było właśnie chrzczone dawali mu drobniaki aby dawał się fotografować, a Mały natychmiast po otrzymaniu pozował jak zawodowy model:sad: Zastanawiam się czasem gdzie jest granica... taka negatywna refleksja mnie wczoraj napadła pod koniec dnia
    ale już mi minęło...;-)
    Wczoraj wieczorem przy okazji odwiedzin u znajomych na kinderbalu, miałam okazję wypróbować po raz kolejny moje zdolności negocjacji i Wasze podpowiedzi. I choć mój kit nie radzi sobie zbyt dobrze z oświetleniem w mieszkaniu a na błysk flesza (mimo jego osłabienia) dzieci reagują różnie... to nie było tak źle
    7D + kilka szkieł i dużo chęci ;-)

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar liquidsound
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    1 956

    Domyślnie

    Ja mam jedynie doswiadczenia z dziecmi w wieku (2 klasa teraz, nie umiem sobie policzyc :P) chlopiec i dwa lata mlodsza dziewczynka. Pozuja grzeczniej niz dorosli
    1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
    Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

  10. #30
    radex
    Guest

    Domyślnie

    Z moich skromnych doświadczeń wynika, że najważniejsza jest chwila, a ta niestety następuje najczęściej wtedy gdy aparatu nie ma pod ręką A jeśli już jest to często brakuje czasu by nadać zdjęciu dokładnie taki charakter jaki bym chciał, bo aby nie utracić tego "czegoś" trzeba natychmiast wciskać spust. Oto trzy z moich wielu prób


    .

    .

Strona 3 z 97 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •