Strona 2 z 97 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 966

Wątek: Fotografia dzieci

  1. #11
    Bywalec Awatar K2_verti
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Avadra_K Zobacz posta
    poprostu robie zdjęcia serią i to chyba najleprza metoda, bez względu na to czy mam model na długim, czy na krótkim końcu obiektywu
    serią z kałasza dobre .
    trochę cierpliwości, dobre szybkie szkło, może być coś stałego na pełnej dziurze i portrecik gotowy.
    D3, D700, 24-70/2.8 (N), 70-200 VRII(N), SB-900(N), 50/1.8 (N)

  2. #12
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez izewa Zobacz posta
    Mam może głupie pytanie (choć ktoś kiedyś powiedział, że nie ma głupich pytań są tylko... ) - w jaki sposób radzicie sobie z zatrzymaniem dziecka, aby zrobić mu ładne "półartystyczne" zdjęcie?
    tak to chyba tylko Chuck Norris. a i tu mam watpliwosci

    Cytat Zamieszczone przez izewa Zobacz posta
    Lubie focić dzieci znajomych, głównie w ich domach, nie ma więc możliwości wyboru jakiegoś super tła (zazwyczaj staram się je po prostu rozmyć). Brakuje mi też dobrego oświetlenia, bo dzieci jak to dzieci biegają po całym domu, więc opcja dodatkowego oświetlenia odpada.
    posadzic, poczytac ksiazke, zajac czyms... pstrykac. najlepiej wykorzystac mame lub tate, bo wtedy zdjecia dostaja dodatkowego ciepla

    Cytat Zamieszczone przez izewa Zobacz posta
    Gdy posadzę je w jednym miejscu i zaciekawię jakimiś zabawkami to dla odmiany mam cały czas głowę opuszczoną na dół (znaczy nie ja tylko dziecko ;-) ) Nie wspomnę o tym, że na części zdjęć dziecko jest rozmazane, albo właśnie zdążyło mi uciec z kadru
    lampa je! lampa!

    Cytat Zamieszczone przez izewa Zobacz posta
    Zazwyczaj kończy się to tak, że na 70-80 zdjęć jako-tako wychodzi 20 a fajnych jest 3-5.
    Jak to wygląda u Was? Jak sobie radzicie?
    no odsetek trafien mam znacznie wyzszy, acz moj pedraczek ma 9 miesiecy i jeszcze nie osiaga 2 kosmicznej w przemieszczaniu po domu. inna sprawa, ze mala jako corka fotografa nieruchomieje na widok obiektywu i wzorowo pozuje. co by daleko nie szukac:




    a czasem trzeba po prostu improwizowac
    www albo tez flickr

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar kami74
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Piaseczno
    Wiek
    49
    Posty
    1 492

    Domyślnie

    He he fajne. Moja tez da się czasem ustrzelić
    5DII 24105f4L S7030045,6APODG 501.8II 430EX wyposażona w ponton VS600R
    MOJE PSTRYKI NA CB& GALERIA NETOWA

    później, późnym popołudniem, gdy cienie będą dłuższe i smutniejsze niż są..

  4. #14
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez izewa Zobacz posta
    Zazwyczaj kończy się to tak, że na 70-80 zdjęć jako-tako wychodzi 20 a fajnych jest 3-5.
    Wg mnie masz bardzo dobry odsetek udanych zdjec i nie masz sie czym przejmowac. Seriami, seriami a potem wybierac najlepsze.

  5. #15
    Początki nałogu Awatar mrek
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Miasto
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TMAJCHER Zobacz posta
    ja sam zaczynałem fotografowanie właściwie od zdjęc mojego syna , wg mnie najlepszy sposób to zająć dziecko zabawą oswoić z aparatem i czekać , czekać , czekać no ten moment a i tak połowa to głowa spuszczona albo zamknięte oczy
    albo mówi coś i mina nie ta ale za to jak cos fajnego się złapie tym większa satysfakcja
    Teraz jest trudniej bo juz dwulatki po przylozeniu przez rodzica apratu do oka leca zeby zobaczyc jak wyszlo. 15 lat temu troche czasu zajelo mojemu synkowi zajarzenie ze to co przy oku to aparat i trzeba sie do niego mizdrzyc
    Pozdrawiam
    Marek
    -----------
    canon user

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cierpilwośc, cierpliwość... wiem, ale to nie skutkuje!

    Dziękuję wszystkim za rady... może ktoś jeszcze ma jakiś sposób?

    Akustyk - nijak nie mogę namówić rodziców - wstydzą się dzieci, czy jak?
    a poza tym z tą lampą to jast mały/duży problem... dzieciaki zauważyły jak się ją chowa i jak tylko wyskakuje (mam tylko wbudowaną) to biegną aby ją schować :grin: i w końcowym efekcie mam właśnie nos lub brodę w ujęciu...
    Twoje zdjęcia i modelka są super!
    Mogę wiedzieć jakiego obiektywu zwykle używasz robiąc zdjęci Małej?

    Kami - właśnie taką radość chcę uchwycić a zwykle jak dzieciaki widzą aparat to się kończą fajne miny...
    7D + kilka szkieł i dużo chęci ;-)

  7. #17
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez izewa Zobacz posta
    Akustyk - nijak nie mogę namówić rodziców - wstydzą się dzieci, czy jak?
    tego akurat kompletnie nie rozumiem... hmm...

    Cytat Zamieszczone przez izewa Zobacz posta
    a poza tym z tą lampą to jast mały/duży problem... dzieciaki zauważyły jak się ją chowa i jak tylko wyskakuje (mam tylko wbudowaną) to biegną aby ją schować :grin: i w końcowym efekcie mam właśnie nos lub brodę w ujęciu...
    kurcze... sam nie wiem... tez z tym walcze, bo moja mala jak zobaczy aparat (ktory bym nie wyciagnal), to nagle osiaga 1.3 Macha na drodze do mnie swego czasu z godzine probowalem zrobic zdjecie jak "czyta" ksiazke

    Cytat Zamieszczone przez izewa Zobacz posta
    Mogę wiedzieć jakiego obiektywu zwykle używasz robiąc zdjęci Małej?
    kiedys 50/1.8, ale daleko mu bylo do idealu. teraz glownie Tamron 28-75, choc czasem z premedytacja siegam po Tokine 12-24 i robie dziecku "duza glowe"



    ogolnie, to jak wyjdzie. moja podstawowa zasada - mozliwie krotkie czasy, ale bez szalenstw. odrobina poruszenia (dziecka, lub obiektywu) nikomu krzywdy jeszcza nie zrobila. grunt, zeby zdjecie chwytalo pewien moment. jak trzeba to w zoo w akwarium dziecku przy ISO 800 na czasach 1/8 sekundy z lapy walilem (ogniskowa rzedy 40mm).


    oczywiscie, z pomoca zony, ktora zajmowala mala
    www albo tez flickr

  8. #18
    Uzależniony Awatar Avadra_K
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    54
    Posty
    580

    Domyślnie

    Najfajniejsze przy robieniu zdjęć takim maluchom jest to, że nigdy się od nich nieusłyszy :"skasuj natychmiast to zdjęcie, bo kiepsko na nim wyszłam/wyszedłem"
    _______________________________________________
    Ars non habet osorem nisi ignorantem (sztuka nie ma wroga, chyba że w ignorancie )
    __________________________________________________ ___________
    To wódka? - słabym głosem zapytała Małgorzata. - Na litość boską, królowo - zachrypiał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus . "Mistrz i Małgorzata" M Bułhakow

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    68

    Domyślnie

    Właśnie o tym biegu do aparatu mówię... skąd w nich nagle taka werwa do biegu w stronę aparatu ;-). Dlatego też zastanawiałam się nad opcją statyw+pilot? Może już tak ktoś tego próbował?

    Odnośnie Twojego ostatniego zdjęcia z akwarium w zoo, to zrobiłam prawie identyczne i również wyszło super co prawda troszkę rozmyte, ale z niesamowitą miną Małego, który był zachwycony rybkami (i tylko dlatego zignorował chwilowo aparat) :grin:

    No cóż, chyba faktycznie jedyny sposób to seriami, jak to większość proponuje... no i dość krótki czas + wiele cierpliwości Choć już jeden z moich przyjaciół powiedział, że jak kiedyś przyjdę bez aparatu i dzieci mnie zobaczą to zaczną płakać bo mnie nie poznają
    7D + kilka szkieł i dużo chęci ;-)

  10. #20

    Domyślnie

    Ja staram się robić zdjęcia, kiedy dzieci nie zwracają na mnie uwagi.
    Najpierw oswajam je z aparatem, a potem robie zdjęcia.
    Uważam, że należy unikać zwrotów typu: a teraz będziemy robić zdjęcia...

    Po prost wyciągnij aparat, ale nie rób od raz zdjęć, odciągnij uwagę dzieci od
    aparatu np. rozmawiając, zajmij ich zabawą. W międzyczasie rób zdjęcia.

    Tu masz kilka moich pstryków
    http://www.jac0m.netlook.pl/galeria/index.php?list=4

    Więcej znajdziesz w stopce w galerii.

    I jeszcze jedna uwaga, może dwie.
    Większość zdjęć robię w zastanym, wystarczy tego słoneczny dzień i światło z okna.
    Nie ma sensu robić zdjęć dzieciom w ciemnym pokoju i do tego z wbudowana lampą i seriami, efekty raczej będą mizerne.
    Ja nie robię seriami.
    Ostatnio edytowane przez jacam ; 24-11-2006 o 12:37

Strona 2 z 97 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •