Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69

Wątek: 30D - gorszy wyswietlacz 2.5 cala

  1. #61
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hekselman Zobacz posta
    zaletą aparatów cyfrowych jest przede wszystkim możliwość ocenienia zdjęcia natychmast "po".
    Zalezy jeszcze kto jak robi. Jesli robisz w RAW to co ci da ocena kolorystyki czy ostrosci na LCD jak i tak w obrobce wszystko zmienisz?
    Ja jedyne co oceniam na LCD to naswietlenie (histogram), przypalenia (migotanie) i kadr. Do tego absolutnie nie trzeba miec superduper LCD i skutecznych kolorow.
    No ale co ja sie wtracam z moim 20D gdy tu watek o 30D czy 5D LCD

  2. #62
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARIO*T Zobacz posta
    Jak jest w 5D to nie wiem bo nie miałem ale w 7D obraz na wyswietlaczu jesli chodzi o podgląd ostrosci a mnie to szczególnie interesuje był 100% lepszy niz w 30D.
    W 30D to tragiczna papka i nie da sie ocenić ostrości.
    A tak na marginesie wyswitlacze w 5D i 7D Minolty to zupełnie rózne konstrukcje
    Bzdury. Wyświetlacz w Minolcie ma o połowę mniej pikseli i to widać gołym okiem.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hekselman Zobacz posta
    zaletą aparatów cyfrowych jest przede wszystkim możliwość ocenienia zdjęcia natychmast "po".
    Jeśli się tego nie daje zrobić z powodu "wyświetlacz" - to obciach!
    Pierwsze slysze aby oceniac zdjecia "po" na wyswietlaczu. Znaczy co chcesz ocenic? Jesli kompozycje to ok, ale reszta parametrow kryje sie w wykresach, a do tych nie potrzeba wyswietlacza LCD 42 cala Nie przesadzajmy...!

  4. #64
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Wiskitki
    Wiek
    45
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Bzdury. Wyświetlacz w Minolcie ma o połowę mniej pikseli i to widać gołym okiem.
    Której? Bo lizaki w 5 i 7 to inne urządzenia..
    20D, 350D, 17-55/2.8 IS, 85/1.8, 50/1.8, 580EX, 420EX.. No chyba że znowu skoczę

  5. #65
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    O rany, ale siwy dym tu się podniósł... No cóż, moim zdaniem Canon dał ciała z tymi wyświetlaczami, nie da się ukryć. Ja wiem, że raw itp itd, ale przecież w głupim mydle wyświetlacz pokazuje w miarę ok te kolory.

    PS dla nerwowych: powyższe słowa nie są zachętą do kupienia mydła zamiast dSLR.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  6. #66
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piast9 Zobacz posta
    (...)PS dla nerwowych: powyższe słowa nie są zachętą do kupienia mydła zamiast dSLR.
    Dla nerwowych to nawet jak mydło kupią to im to nic nie pomoże .

    A tak w ogóle to powiem że dla mnie problem zaistniał jak przeczytałem o nim na forum. Znaczy że wyświetlacz produkuje obrazki (dla mnie) w zupełnie zadawalającej jakości (sprawdzane na dwóch egzemlarzach 30-tki). I nadal uważam że jest to kwestia całkowicie marginalna. Ale może ja rzadko kiedy szczegółowo studiuję na wyświetlaczu efekty moich działań. Najzwyczajniej na imprezach nie ma na to czasu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dla nerwowych to nawet jak mydło kupią to im to nic nie pomoże .

    A tak w ogóle to powiem że dla mnie problem zaistniał jak przeczytałem o nim na forum. Znaczy że wyświetlacz produkuje obrazki (dla mnie) w zupełnie zadawalającej jakości (sprawdzane na dwóch egzemlarzach 30-tki). I nadal uważam że jest to kwestia całkowicie marginalna. Ale może ja rzadko kiedy szczegółowo studiuję na wyświetlaczu efekty moich działań. Najzwyczajniej na imprezach nie ma na to czasu.
    Prawdopodobnie należysz do tej wymierającej grupy miłośników fotografii, którzy zajmują się robieniem zdjęć, a nie "studiowaniem" wyświetlaczy A feeeeeeeee - jak można aparatem robić zdjęcia skoro nawet dziecko wie, że on służy do "technologicznej" masturbacji - nie rozumiem - feeeeeeee

  8. #68
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    44
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Heheh moj LCD tez zzielenialy. Robilem wczoraj fotki mojej modliszki, tak na wyprobowanie jak to z nowym aparatem. Na podgladzie patrze. Wow jaki zajefajny kolor ma ta modliszka, co prawda jest brazowa ale fotka jakas dajnie zielona wyszla. Trawka super owad tez ladna kolorystyka. Hehehe dopiero ja wrzucilem w kompa sie okazalo ze foto nie dosc ze o wiele ciemniejsze to jeszcze .."normalne" czyli szarobrazowa modliszka )
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  9. #69
    Uzależniony Awatar PoulN
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    771

    Domyślnie

    To sobie poczytałem, cały wątek spokojnie, kupiłem 2 dni temu 30D i też mam "zżółcono-zzieleniały" i dający dużo jaśniejszy obraz niż w rzeczywistości ekranik LCD

    ...ciekawe czy na reklmację można oddać?? ;>

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •