Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 69

Wątek: 30D - gorszy wyswietlacz 2.5 cala

  1. #21
    Dopiero zaczyna Awatar --RUMIANY--
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Wreszcie MARANTZ mnie zrozumial

    Mnie to np. bardzo utrudnia to w pracy. Zawsze chce robic jak najmniej powtorek przy foceniu /chodz o fokusa/.

    To sie wydaje byc bardzo niesprawiedliwe miec taki beznadziejny wyswietlacz w tak dobrym body i za taka kase !

    Dzisaj znowu mialem klientow w zakladzie, gdzie mieli jakiegos taniego zwyklego kompakta a wyswietlal obraz bardzo wyraznie /mniejsza juz z tymi kolorami/. A dodam, ze w takich kompaktach do 900 zeta montuja przeciez wyswietlacze o mniejszej rozdzielczosci /czyli po prostu jakies tanie/. U nas tak jak producent podaje - jest drugie tyle !? I do tego zadnej jakosci. W zadnych testach ktore do tej pory czytalem nie ujeli tego faktu.

  2. #22
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez --RUMIANY-- Zobacz posta
    Wreszcie MARANTZ mnie zrozumial
    Ja też cię rozumiem i masz moje pełne wsparcie moralne w kwestii słabego podglądu ostrości na LCD . Niestety pozostaje czekać nie wiadomo ile aż Canon wypuści nowy firmware albo (być może) dopiero w 40D

  3. #23
    Coś już napisał Awatar wiktoch
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    capital city
    Wiek
    44
    Posty
    89

    Domyślnie

    Ja również potwierdzam spostrzeżenia kolegów odnośnie fatalnej jakości LCD w 30d. dotyczy to w szczególności ostrości "podglądanego" zdjęcia. a wiem co mówię bo dopiero niedawno przesiadłem się na canona a wcześniej długo robiłem nikonami. różnica jest diametralna - proponuję porównać.

    oczywiście jest to nieco denerwujący szkopuł ale przy bardzo wielu zaletach tego body nie jest to aż tak istotne. z drugiej strony - fakt, za taką kasę można by oczekiwać nieco więcej od jakości LCD.
    EOS 7D |EOS5| 580EX | 16-35/2.8 II L | 24-70/2.8 L | 70-200/2.8 L | 100 MACRO/2.8 IS L | EFS 10-22/3.5-4.5 | 50/1.4 | LOWEPRO NOVA 5 | MANFROTTO 055PROB 486RC2 804RC2 681B 234RC |

  4. #24
    Uzależniony Awatar MARANTZ
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    928

    Domyślnie

    Slavko, z reguły nie dyskutuję z ludźmi którzy opierają swoje poglądy na wnikliwym czytaniu różnych stron w necie. Ja jestem PRAKTYKIEM, mam oczy i wiem co WIDZĘ. A tak się szczęśliwie składa, że mogę w każdej chwili zrobić zdjęcie D50, 70 , 80 czy 200 i różnica jest dla mnie ewidentna na niekorzyść Canona. I się wcalę nie przejmuję co piszą na forum Nikona. Fakt, że posiadam aparat Canona nie zamyka mi oczu na obiektywizm oceny, bo tak naprawdę to jest mi obojętne jakiej marki miałbym body. Po prostu ma być dla mnie odpowiednie. Nigdy nie zakładam z góry, że Canon jest w czymś najlepszy, wolę sam to sprawdzić. Jak jeszcze nie było takich wątków na tym forum zauważyłem, że D50 szumi mniej niż 350D. I dalej to potwierdzam. Jak ktoś bez zbędnej emocji i szkodliwego podniecania sam miał okazję to dokładnie spradzić to wie o czym piszę. No ale wiadomo, Canon nie może szumieć bardziej niż Nikon (choć faktycznie szumi mniej w zdecydowanie większej liczbie przypadków) i trzymajmy się w takim razie oficjalnej i prawomyślnej opinii tego często mało obiektywnego forum.
    FOTOINKWIZYTOR

  5. #25
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARANTZ Zobacz posta
    Slavko, z reguły nie dyskutuję z ludźmi którzy opierają swoje poglądy na wnikliwym czytaniu różnych stron w necie. Ja jestem PRAKTYKIEM, mam oczy i wiem co WIDZĘ. A tak się szczęśliwie składa, że mogę w każdej chwili zrobić zdjęcie D50, 70 , 80 czy 200 i różnica jest dla mnie ewidentna na niekorzyść Canona. I się wcalę nie przejmuję co piszą na forum Nikona. Fakt, że posiadam aparat Canona nie zamyka mi oczu na obiektywizm oceny, bo tak naprawdę to jest mi obojętne jakiej marki miałbym body. Po prostu ma być dla mnie odpowiednie. Nigdy nie zakładam z góry, że Canon jest w czymś najlepszy, wolę sam to sprawdzić. Jak jeszcze nie było takich wątków na tym forum zauważyłem, że D50 szumi mniej niż 350D. I dalej to potwierdzam. Jak ktoś bez zbędnej emocji i szkodliwego podniecania sam miał okazję to dokładnie spradzić to wie o czym piszę. No ale wiadomo, Canon nie może szumieć bardziej niż Nikon (choć faktycznie szumi mniej w zdecydowanie większej liczbie przypadków) i trzymajmy się w takim razie oficjalnej i prawomyślnej opinii tego często mało obiektywnego forum.
    Wyluzuj trochę . Szkoda nerwów. Myślę że różnice między tymi wyświetlaczami to bardziej sprawa softu niż jakości samych LCD. Gdzieś czytałem, że wszystkie te wyświetlacze produkuje jedna firma czyli samsung. Po za tym skoro nie widać tego na kompie to szkoda się rozwodzić.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Naprawdę nie wiem, jak można narzekać na LCD w 30d/5d (to samo). Jedne z lepszych jakie widziałem. mam tutaj pod ręką 2,5 cala w Nikonie i to samo w Canonie, i jakość jest taka sama.

    Tragedia to sa dopiero LCD w D5D I D7D
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #27
    Coś już napisał Awatar many74
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    70

    Domyślnie

    I macie racie ci co mowicie ze ten LCD 2,5 jest do d.... bo taka jest prawda i koniec.Mam 30D i wiem co mowie jezeli chodzi o materie wyswietlania kolorow to nawet moje poczciwe 300d bylo bardziej dokladne .Telweizor w 30D jest ZIELONY jak szczypiorek na wiosne,przynajmniej w moim przypadku robie duzo bo przez 6 mies strzelilem ponad 43 tys zdjec.I gdybym mogl to bym monitor wymienil bo nigdy do konca pewien nie jestem jak to wyglada nawet jak mam wyswietlanie RGB histogramu włączone.Takie jest moje zdanie.Robilem ostatnio NIKONEM 200 i oprocz wielu mankamentow takich jak ,zacinajace sie pokratła od nastaw ,odklejajaca sie guma na uchwycie i paru innych pierdółek Nikon ma naprawde dobry wyswietlacz nawet przy ostrym sloncu widac co robisz w przeciwienstwie do mojego Canonika.Prawda jest okrutna LCD musi zostac zmienione bo przklamuje.

  8. #28
    Początki nałogu Awatar kjoanna
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Galway
    Posty
    494

    Domyślnie

    tez sie zgadzam ze nie jest najlepiej. fotki malo kontrastowe. male nasycenie kolorow. zabarwien nie zauwazylam.
    ale jakos szczegolnie mi to nie przeszkadza

    pozdrawiam

  9. #29
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Somewhere in Europe
    Posty
    348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slavko Zobacz posta
    Eee tam. Ja wam mówię, żżę obarz w 30d jest niebieskawy Naprawdę już nie ma poważniejszych tematów? Czy ktoś w końcu usunie te brednie?
    Jak Ci przeszkadza, to nie czytaj - a tym bardziej nie pisz.
    Widocznie Rumianemu i kilku innym przeszkadza kiepska jakość LCD. To, że próbują coś z tym zrobić nie jest grzechem.
    A faktem jest, że nawet 300D ma lepszej jakośći LCD. Po przesiadce na 30D miałem dokładnie takie same odczucia.

    M@riusz
    Canon EOS 30D | Canon EOS 7D | Tokina 11-16 AT-X 116 Pro DX f/2.8 | Tamron 17-35 SP AF Di LD IF f/2.8-4 | Tamron 28-75 SP AF XR Di LD IF f/2.8 | Tamron 70-200 f/2.8 Di LD Macro | Canon EF 50 f/1.8 | Speedlite 430 EX | Velbon Sherpa 600R | Velbon RUP 4 | Naneu Pro C300

  10. #30
    Dopiero zaczyna Awatar --RUMIANY--
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Ja też cię rozumiem i masz moje pełne wsparcie moralne w kwestii słabego podglądu ostrości na LCD . Niestety pozostaje czekać nie wiadomo ile aż Canon wypuści nowy firmware albo (być może) dopiero w 40D
    Kurcze MMM :-) pocieszyles mnie, ze moze to w przyszlosci sie zmieni po przez wgranie nowego firmware. Choc trudno mi w to wierzyc, ze jakies oprogramowanie wewnetrzne aparatu jest odpowiedzialne za wyswietlanie obrazu na LCD.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •