Strona 3 z 50 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 492

Wątek: Obiektywy M42

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar enter
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    wioskawawa
    Posty
    1 201

    Domyślnie

    Mir 1B zawadza o lustro w 5D i w 50e pierścieniem który blokuje tylna soczewkę
    przy 35mm robi straszną beczkę z kadru [chyba że ktoś lubi zakrzywienia perspektywy] jak szybko kupiłem tak szybko sprzedałem i kupilem pentacona 2,8/29mm

  2. #22
    Uzależniony Awatar Blindseeker
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    522

    Domyślnie

    Witam,
    Zdecydowanie polecam obiektywy Carl Zeiss Jena (szczególnie Pancolar 50mm/f1.8 oraz Sonnar 135mm/f3.5) - zdjęcia robione przy pomocy tych obiektywów sa po prostu powalające - ostrość po prostu rewelacja, dobry kontrast i oddanie kolorów. Oczywiście minusem obiektywów manualnych jest reczne nastawianie ostrości, ale gdy fotografujesz w miare statyczny motyw (przy odrobinie wprawy można fotografowac nawet ptaki w locie - wiem, bo próbowałem) to te obiektywy są klasą samą w sobie.

    Podobno Sonnar 180 i 200/f2.8 także są godne polecenia - niestety nie miałem w ręku i nie robiłem nimi zdjęć. Z tego co widziałem u innych - to można brac w ciemno !!!

    Tu jest link do ciekawej stronki - test kilkunastu obiektywów systemu M42 z body C350D - polecam.
    http://galactinus.net/vilva/retro/eos350d_czj135.html

  3. #23
    Uzależniony Awatar Blindseeker
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    522

    Domyślnie

    Jakby ktoś cjciał mam do sprzedania Pentacona 29mm/f2.8 - stan idealny, wersja MC, w komplecie poba dekielki i oryginalny futerał. Cena 100 zł.

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar enter
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    wioskawawa
    Posty
    1 201

    Domyślnie

    Blindseeker - ogloszenia wrzucaj do Giełdy. Koledze chodzi o lepszy stosunek ceny więc o tańsze szkiełka od tych co piszesz są jeszcze lepsze manuale

  5. #25
    Bywalec Awatar FERRER
    Dołączył
    Feb 2006
    Wiek
    49
    Posty
    190

    Domyślnie

    No i kupiłem w dobrej cenie i w super stanie http://ssl.allegro.pl/item141841127_..._f_135_mm.html
    A teraz poluje na jakis szeroki kąt
    Zastrzegam sobie prawo do pomyłek.

  6. #26
    Uzależniony Awatar Peri Noid
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    604

    Domyślnie

    To właściwie Pentacon 135/2.8. Cena świetna, sam bym kupił :-) To była okazja jak mój zakup Pentacona auto 100/2.8 z korpusem Praktiki.
    Praktica MTL 5B, RevueFlex 5005, PSix, EOS 30D+opcjonalna matówka z klinem, worek szkiełek, jakaś lampa i statyw :-)

  7. #27
    Bywalec Awatar FERRER
    Dołączył
    Feb 2006
    Wiek
    49
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Peri Noid Zobacz posta
    To właściwie Pentacon 135/2.8. Cena świetna, sam bym kupił :-) To była okazja jak mój zakup Pentacona auto 100/2.8 z korpusem Praktiki.
    Sakwa dla mnie WYGRYWA ZAWODY ! ma ktoś takie na zbyciu?
    Zastrzegam sobie prawo do pomyłek.

  8. #28
    theremin
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Blindseeker Zobacz posta
    Podobno Sonnar 180 i 200/f2.8 także są godne polecenia - niestety nie miałem w ręku i nie robiłem nimi zdjęć. Z tego co widziałem u innych - to można brac w ciemno !!!
    Witam!

    Oczywiście Sonnar 2.8/180 też jest git, tylko weź pod uwagę masę 1.1[kg], średnicę filtra 86[mm] itp, itd.. (Sonnar 4/300 odpowiednio 2kg), dobrze, że obydwa posiadają wygodne mocowanie do statywu...

  9. #29
    Bywalec Awatar ishi
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    43
    Posty
    145

    Domyślnie

    co do ~80mm

    to będzie widoczna różnica jakości pomiędzy:
    JUPITER-9 2/85mm, a CZJ MC BIOMETAR 80/2.8 ?
    stoję przed zakupem jednego z nich i jeśli ktoś wie z doświadczenia co wybrać to chętnie sie zasugeruje
    (przy okazji są różne wersje tych samych modeli? jakieś ewentualnie odrzucić?)
    ______________________________________________
    50D | BG-E2N | 350D | BG-E3 | T 17-50 2.8 | C 35 1.4 | C 70-200 4 | C 85 1.8 | C 430 EX | + szafa rupieci
    http://plfoto.com/42743/autor.html

  10. #30
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    83

    Domyślnie

    Spytaj Entera, on ma już doświadczenie. Jupiter jest mało kontrastowy, lekko mydlny przy pełnej dziurze i ma troche upierdliwe ustawianie przysłony ( dwa pierścienie). Do portretu jednak można go z powodzeniem stosowac.
    Biometar jest natomiast ostry - jak to zeiss i własnie zamierzam sobie sprawic. Wiem,ze Biometary z MC różnia się (przynajmniej są na zdjęciach obiektywów rózne dwa kroje czcionki - ale nie mam pojecia jaka jest róznica - prawdopodobnie rok produkcji jest tu istotny)
    Ostatnio edytowane przez RobertG ; 24-11-2006 o 02:25

Strona 3 z 50 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •