Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Gwarancja 12 czy 24 miesiące ?

  1. #11
    MisMar
    Guest

    Domyślnie

    Na stronce http://www.acris.pl
    znalazłem coś takiego:

    Warunki Gwarancji

    "(...) Rozszerzenie gwarancji może zostać udzielone do sprzętu zakupionego w Sklepie Internetowym Acris.pl. Zakupu można dokonać w chwili nabycia sprzętu lub osobno, ale nie później niż w ciągu 30 dni od zakupu produktu. Rozszerzenie gwarancji rozpoczyna się w momencie wygaśniecia gwarancji producenta. Gwarancja rozszerzona świadczona jest na tych samych zasadach co gwarancja producenta. Naruszenia przepisów gwarancji producenta lub utracenie praw gwarancyjnych w pierwszym roku użytkownia powoduje utratę gwarancji rozszerzonej. Rozszerzona gwarancja nie obejmuje akcesoriów np: kart pamięci, przewodów czy akumulatorów. W przypadku braku możliwości usunięcia usterki aparat może zostać wymieniony na nowy. W przypadku gdy dany model nie jest już dostepny na rynku zastrzegamy sobie prawo do wymiany sprzętu objętego gwarancją na inny model o parametrach takich samych lub wyższych. Rozszerzenie gwarancji jest ważne jedynie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. "

  2. #12
    Początki nałogu Awatar woyd
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Dębno
    Wiek
    53
    Posty
    488

    Domyślnie

    Z tymi 2 latami gwarancji to taka trochę ściema jest. Właśnie przetestowałem to na sobie, bo mi lusterko od AF padło (ten słynny bolec), a mam jeszcze 2 miesiące eurogwarancji.

    Ten drugi rok to tak naprawdę tzw. Gewährleistung, czyli taka nasza rękojmia. Sprzęt może być wtedy naprawiony za darmo tylko wtedy. gdy udowodnimy, iz chodzi o wadę ukrytą. W przeciwnym razie Canon najpierw bierze aparat do analizy, co w przypadku nie stwierdzenia wady ukrytej oznacza opłatę 50€ (za samą opinię itp.). Dlatego ja dam zarobić Diodakowi a nie Canon Deutschland. Niech się bujają z takim dobrodziejstwem.

    Pozdrawiam
    Woyd

    Canon 5DmII + 40D + 24-70 f2.8 L + 17-40 L + 85 f1.2 L + 35mm f1.4 L + 70-200 f2.8 L + Tamron 28-75 + EF 50 f/1,4 II || Canon 580EX II + studyjne błyskotki 3000W || Blog || digart

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Ten bolec to najlepszy przykład wady ukrytej!

  4. #14
    Początki nałogu Awatar woyd
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Dębno
    Wiek
    53
    Posty
    488

    Domyślnie

    A udało się komuś przekonać o tym Canona ?? Bo ja nie słyszałem o takim przypadku, dlatego nie chcę ryzykować 50€, żeby usłyszeć, że "jednak nie".

    Pozdrawiam
    Woyd

    Canon 5DmII + 40D + 24-70 f2.8 L + 17-40 L + 85 f1.2 L + 35mm f1.4 L + 70-200 f2.8 L + Tamron 28-75 + EF 50 f/1,4 II || Canon 580EX II + studyjne błyskotki 3000W || Blog || digart

  5. #15
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez woyd Zobacz posta
    A udało się komuś przekonać o tym Canona ??
    Wystarczy znalezc kogos kto naprawial gwarancyjnie uszkodzony bolec od AF, poprosic kopie zlecenia serwisowego, zrobic tlumaczenie przysiegle (jesli serwisowane na Żytniej i opis po polsku)... nadal taniej wychodzi Diodak niz tlumacz przysiegly .
    Ale w zleceniu serwisowym powinno byc napisane co uszkodzone i dlaczego naprawiono za darmo na gwarancji.

  6. #16
    Początki nałogu Awatar woyd
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Dębno
    Wiek
    53
    Posty
    488

    Domyślnie

    Dlatego oleje Canona i dam zarobić Diodakowi

    Pozdrawiam
    Woyd

    Canon 5DmII + 40D + 24-70 f2.8 L + 17-40 L + 85 f1.2 L + 35mm f1.4 L + 70-200 f2.8 L + Tamron 28-75 + EF 50 f/1,4 II || Canon 580EX II + studyjne błyskotki 3000W || Blog || digart

  7. #17
    Bywalec Awatar orte
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kostrzyn nad Odrą
    Posty
    172

    Domyślnie

    Ja swojego Olka oddałem po 16 miesiącach używania do naprawy.
    Jak zrobiło się ciepło to wyszło że nie ostrzy powyżej 2,5 m,
    bliżej było wszystko OK, oddawałem w MM w Berlinie (tam kupiłem), miły pan w obsłudze
    jak zobaczył ze polak, to mi chciał wcisnąć kit że tylko 12 miesięcy było,
    no to mu powiedziałem głośno (by inni ludzie słyszeli) że tu oszkują klientów
    ponieważ (i tak było) osobiście się dopytywałem przed zakupem o gwarancję (sklepu i producenta).
    12 miesięcy jest sklepu, reszta to gwarancja producenta.
    Pan od ręki złapał za telefon i zadzwonił bezpośrednio do serwisu Olympusa
    no i potem już bez zbędnych pytań przyjął sprzęt do naprawy.
    Po jakichś 2-3 tygodniach przyszedł list do domu że mogę odebrać sprzęt naprawiony, wymieniono AF i wyregulowano pomiar światła, cena do zapłaty: 0€
    A mogli mnie olać bo ewidentnie moja wina to była, bo aparat zaliczył glebe
    z jakiegoś 1m wysokości, ale tego im oczywiście nie powiedziałem.
    Kwitki jeszcze zresztą leżą w kartonie od olka, zawsze to przy sprzedaży
    się przyda, w końcu pełny przegląd był sprzetu i to niedawno
    Canon 40D + BG-E2 | Canon EOS 100 | EF 50 1.8 Mk I | EF 28-135 IS USM + UV (0) Hoya | EF 70-210 USM
    10GB w CF-kach | Lowepro Stealth Reporter 200 AW Mk I | Olympus C4000Z

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez woyd Zobacz posta
    Dlatego oleje Canona i dam zarobić Diodakowi
    Można spytać kto (co) to jest Diodak?

  9. #19
    Początki nałogu Awatar woyd
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Dębno
    Wiek
    53
    Posty
    488

    Domyślnie

    orte - to fajnie, że Ci się tak udało. Ja nie chciałem ryzykować, a zależy mi też na szybkiej naprawie sprzętu. No i sklep w którym kupiłem leży pod Berlinem (Zossen), w takiej mieścinie - jechać drogo, a wysyłać i czekać na werdykt - uznałem, że naprawiając w Polsce lepiej na tym wyjdę.

    Krisspy- Diodak to kolega z forum, który naprawia problematyczne bolce od lusterka w autofocusie Canonów 300D.

    Canon 5DmII + 40D + 24-70 f2.8 L + 17-40 L + 85 f1.2 L + 35mm f1.4 L + 70-200 f2.8 L + Tamron 28-75 + EF 50 f/1,4 II || Canon 580EX II + studyjne błyskotki 3000W || Blog || digart

  10. #20
    Początki nałogu Awatar woyd
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Dębno
    Wiek
    53
    Posty
    488

    Domyślnie

    Ten sklep mieści się na ryneczku, obok kościoła i ichniejszego urzędu miasta - taka mała kilkuosobowa firemka trudniąca się głównie wywoływaniem zdjęć. Choć na ebay.de mają swój "sklep" i sprzedają sporo różnego sprzętu foto. Występują jako foto-dienst-zossen.

    Co do MM - zdecydowanie miałeś w dłoni mocne argumenty (Umsatz za 30 Olków na pewno ożywił w obsłudze MM maksymę, że "Der Kunde ist König"

    W solidność Diodaka nie wątpię, choć zmartwił mnie informacją, że moje 300D które dzisaił dostarczył mu kurier nie włącza się. Mam nadzieję, że to chwilowe, bo jak nie to czekają mnie boje z firmą spedycyjną...

    Canon 5DmII + 40D + 24-70 f2.8 L + 17-40 L + 85 f1.2 L + 35mm f1.4 L + 70-200 f2.8 L + Tamron 28-75 + EF 50 f/1,4 II || Canon 580EX II + studyjne błyskotki 3000W || Blog || digart

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •