Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: kto wywiesił flagę narodową z Was...?

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar snow
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Świdnik/Lublin
    Wiek
    41
    Posty
    1 145

    Domyślnie

    Wywiesiłeś dziś flage snowboarder?
    40d + m42 58-500 + EF 18-75

    "osiagnales szczyt w lizaniu viteaza" - by dan7770

  2. #42
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    SoCal
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jac Zobacz posta
    no ja zyje terazniejszoscia i troche przyszloscia, ale nie odcinam sie od tego co bylo, bo tak sie nie da... trzeba pamietac i wyciagac wnioski bo to jest dla nas nauka czego nie robic a co nasladowac,
    Jacek, gdyby Polacy umieli wyciagac wnioski z historii, to bysmy
    dzis nie rozmawiali tu w tym tonie. Wszystko byloby super, a ja
    mieszkalbym w Warszawie...

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Dlatego ja zostaje moze mi sie cos uda zmienic - moze niewiele ale zawsze cos ;-)

  4. #44

    Domyślnie

    Każe nam się tu cieszyć z 11 listopada. Ale czy ktoś (oprócz Watsona) myśli, czy to święto nakazane przez władzuchnę, czy naprawdę jednoczy wszystkich Polaków?
    Święta jednoczące wszytkich Polaków widzę trzy. Niestety, dwa skierowane przeciw komuś, negatywne. To 8 maj i 15 sierpień. I jedno wielkie, 3 maj. To piękne święto.

    11 listopada to wjazd Piłsudskiego do Warszawy. Piłsudski jednak wjechał uwolniony przez Niemców z więzienia, z balastem zobowiązań. Dla poznaniaków (pewnie też dla ślązaków) jest to święto Kongresówki i kresów wschodnich i tyle.
    Ostatnio edytowane przez slawi_3000 ; 13-11-2006 o 10:03

  5. #45
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jac Zobacz posta
    Dlaczego swieto jest smutne a nie wesole? bo taka formula jest lepsza[...]
    Imho to co piszesz powyzej jest wlasnie zle. Zamiast rozpamietywac koszty powinnismy cieszyc sie zyskami. Moze nie robiac piknik kociego jadla, ale nie robmy z tego tez jakiejs zaloby narodowej. Ogladajac kolejny raz jak co roku jak paraduja smutasy rzadowe z wiencami nie dziwie sie, ze to swieto nie przemawia do ludzi i nie wieszaja flag.

    Na tutejszym swiecie niepodleglosci w calych stanach sa fajerwerki i swieto napewno nie jest smutne. Sa powazne elementy i zaduma, ale element radosny na koniec dnia jest najbardziej zapadajacy w pamiec.

    W/g mnie tak wlasnie powinno sie takie swieta obchodzic. Zeby ludzie cieszyli sie z tego co maja a nie kalkulowali co kto kiedys komu... Wlasnie dzieki takiemu bezsensownemu ciaglemu rozliczaniu mamy obecny rzad.
    ...

  6. #46
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jac Zobacz posta
    no ja zyje terazniejszoscia i troche przyszloscia, ale nie odcinam sie od tego co bylo, bo tak sie nie da... trzeba pamietac i wyciagac wnioski bo to jest dla nas nauka czego nie robic a co nasladowac,
    Ja jestem dumny z polakow, mimo tego ze sa czarne owce i to durzo, ale gdzie ich niema? wiec ogolnie - jestem dumny z polakow
    - duŻo, nie duRZo. OK, ale ja nie napisałem że się odcinam. Mam po prostu inaczej ustawione priorytety. Bardziej na miłość bliźniego niż na pieprzenie o niej, a robienie inaczej. Tylko proszę nie odbierać tego do siebie...
    Myślę raczej o tych politykach którzy są świętojebliwi i modlą się pod kamerę a potem kombinują jak tu okraść z rydzykiem naiwne babcie.

    Największą wadą naszego chrześcijańskiego społeczeństwa jest że w tych wszystkich zabobonach zapomnieli o tym co najważniejsze, o ROZUMIENIU tego, co mówi do nich najważniejszy z nauczycieli. I zapomnieli o tym i wierni i księża. I nie chodzi mi o rozpętanie tu jakiejś nowej dyskusji, wszystko zmierza do jednego: świadome, MYŚLĄCE społeczeństwo. Nie flaga, nie kokardka, nie Matka Boska w klapce, a życzliwość na ulicy, bezinteresowna pomoc itd. Jednym słowem miłość. Pamiętacie kibiców zaraz po śmierci papieża? I nie mówcie że to nie Wy, bo Wy - tak samo jak ja. To wszystko to my właśnie. Polacy. Sorry, już nie truję. Pozdrawiam. Zajmijmy się naszymi fotkami, może?
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jac Zobacz posta
    Dlatego ja zostaje moze mi sie cos uda zmienic - moze niewiele ale zawsze cos ;-)
    Jac, jest nas dwóch i myślę, że jeszcze kilku.

    iREM, odczytuję, że ty nie masz problemu z politykami ale z wiarą, a konkretnie z chrześcijaństwem. To zupełnie inny problem, i lepiej go nie mieszać z polityką i patriotyzmem.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  8. #48
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    Jac, jest nas dwóch i myślę, że jeszcze kilku.
    iREM, odczytuję, że ty nie masz problemu z politykami ale z wiarą, a konkretnie z chrześcijaństwem. To zupełnie inny problem, i lepiej go nie mieszać z polityką i patriotyzmem.
    BARDZO BŁĘDNY odczyt. Jestem właśnie głęboko wierzący! I chodzi o to, aby naród zaczął SŁUCHAĆ nauk Chrystusa, a nie się na Nie tylko gapić z głupią miną. Chodzi o "lepszą rzeczywistość" nas Polaków, a nie o frazesy i nasze narodowe obrażalstwo. A problemów nie mam, czasem się wstydzę swoich rodaków, ale to nie jest problem. Dla mnie EOT. Nadajemy na zupełnie innych falach. :-/
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  9. #49
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Być może i nadajemy na innych falach. Ja po prostu tak odczytałem Twoją wypowiedź. Ja i tak dalej będę próbował pokazywać, że życie jest takie jacy jesteśmy my sami, a nie Oni, czy Inni. Dlatego jestem optymistą. Pozdrawiam.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  10. #50
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    Być może i nadajemy na innych falach. Ja po prostu tak odczytałem Twoją wypowiedź. Ja i tak dalej będę próbował pokazywać, że życie jest takie jacy jesteśmy my sami, a nie Oni, czy Inni. Dlatego jestem optymistą. Pozdrawiam.
    Szanuję inne zdanie, ale gdybyś mnie odczytał zgodnie z moimi intencjami, zrozumiałbyś, że gdybym był pesymistą, nie dyskutowałbym tutaj (czy w innym miejscu), tylko popijał kawkę i miał wszystko w... nosie.
    Buntuję się przed nienormalną normalnością i zachęcam do pracy nad sobą i lepszym POLSKIM społeczeństwem.

    Najprostszy przykład. Na drodze: pada deszcz i już mało który samochód (kierowca) cię wpuści na swój pas, a jeszcze ****ami obrzuca. Nawołuję (dość naiwnie) do wpuszczania (choćby co drugie auto, jedno z prawej, jedno z lewej) - i już jest miło i "społecznie" (i duuużo szybciej u celu). Czy gdybym o tym nie mówił, narażając się na opinię pesymisty, ktoś by się nad tym zastanowił? Nie, uznalibyśmy to za normę, na zasadzie "tak musi być".
    Drugi przykład: ktoś skręca bez kierunkowskazu - co robimy? Nic. A trzeba głośno trąbić. Niech łajza wie, że ktoś jednak widzi jego przewinienie. A ty wychodzisz za pieniacza. Ale chyba warto.

    To oczywiście tylko przykłady. Może wsłuchasz się w moje słowa i zrozumiesz o co mi chodzi.
    A co do wiary (bardzo przepraszam wszystkich niewierzących, albo wierzących - innych wyznań - za ten wątek) - jeśli będziesz kiedyś w Gdańsku, serdecznie zapraszam do ruin św. Jana, niedziela godz. 12. Tylko jedna msza w tygodniu. Prowadzi duszpasterz środowisk twórczych ks. Niedałtowski. Gorąco zapraszam. Ostrzegam - trzeba się skupić i myśleć... ;-)
    Ale jeszcze po kilku tygodniach będziesz pamiętał o czym mówił.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •