Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Wątek: kto wywiesił flagę narodową z Was...?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Nad wszystkim czuwa gospodarz domu - nie tylko dzis ;-) zawsze jest wszystko - ja nie wieszam u siebie ... bo na 18 pietrze to straszne przeciagi

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Staszów
    Wiek
    51
    Posty
    1 709

    Domyślnie

    Ja wywiesiłem u siebie na balkonie, na osiedlu nie widziałem ani jednej...

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iREM Zobacz posta
    Dziś głowę się spuszcza, siedzi cicho i nie przyznaje że z Lechistanu. Może kiedyś... :-/
    to ty ojczyznę, patriotyzm i wartości narodowe rozpatrujesz pod kątem aktualnie rządzących polityków? Ciekawa to wersja Ciekawym gdziebyśmy dzisiaj byli, gdyby za komuny ludzie muśleli tak jak ty.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  4. #24
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    to ty ojczyznę, patriotyzm i wartości narodowe rozpatrujesz pod kątem aktualnie rządzących polityków? Ciekawa to wersja Ciekawym gdziebyśmy dzisiaj byli, gdyby za komuny ludzie muśleli tak jak ty.
    Z jednej strony masz rację. Tyle że wtedy było wiadmo kto jest nasz a kto ich. Teraz Ci "nasi" robią nam taki wstyd, że człowiek by się pod ziemię najchętniej zapadł. Jak mam uczestniczyć w uroczystości państwowej i obok widzę takiego "gdanskiego bulteriera" to nie mogę po prostu i wychodzę, sorry, ale odrzuca mnie.
    Albo ostatnie wypowiedzi premierów - do czego doszło, żeby angielski premier bronił imienia Polaków, a polski tychże obrażał? Ciężko się odnaleźć w taaaakiej Polsce... :-(


    Poza tym jest jeszcze jedna sprawa. Naród to obywatele, wtedy był układ, okupacja, teraz - świadomy, wolny wybór. TAK WYBIERAMY. Więc tacy jesteśmy. A to nie świadczy o nas najlepiej.
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    co nie zmienia poczucia godności z bycia Polakiem, szacunku i dumy dla historii, tradycji i wartości. A także aktualnych osiągnięć. Czy kiedy SLD rządziło i były afery, rozkradali kraj, każdego dnia ktoś trafiał do pierdla miałeś podobne zdanie? Ważne co nosi się w sercu, a nie na koszucle. Dlatego również japończycy są dla mnie o wiele większym wzorem patriotów i ludzi lojalnych niż amerykanie (choć tych również bardzo szanuję).

    P.S> moja wypowiedź o stadionowym patriotyźmie miała inne podłoże. Jeśli ktoś jest patriotą, a niech sobie kibicuje, OK. Gorzej, gdy na Małyszu obwiesza się szalikami i maluje łysinę, a następnie wyrzuca rzeczone wcześniej śmieci do lasu, a ojczyznę ma "głęboko w poważaniu".
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamek Zobacz posta
    Ależ iczek nie napisał, byś postawił posąg giertycha, popiersie andrzeja, czy bił pokłony kaczyńskim.
    Kraj to nie są wcale politycy....
    Dzieki Adamek - myslalem, ze to logiczne... widac ne do końca

  7. #27
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    co nie zmienia poczucia godności z bycia Polakiem, szacunku i dumy dla historii, tradycji i wartości. A także aktualnych osiągnięć. Czy kiedy SLD rządziło i były afery, rozkradali kraj, każdego dnia ktoś trafiał do pierdla miałeś podobne zdanie? Ważne co nosi się w sercu, a nie na koszucle. Dlatego również japończycy są dla mnie o wiele większym wzorem patriotów i ludzi lojalnych niż amerykanie (choć tych również bardzo szanuję).

    P.S> moja wypowiedź o stadionowym patriotyźmie miała inne podłoże. Jeśli ktoś jest patriotą, a niech sobie kibicuje, OK. Gorzej, gdy na Małyszu obwiesza się szalikami i maluje łysinę, a następnie wyrzuca rzeczone wcześniej śmieci do lasu, a ojczyznę ma "głęboko w poważaniu".
    Nie utożsamiałem się, bo to byli "ONI", "TAMCI" (źli, winni wszystkiego). Uwierz mi, że ten obecny bunt przeciwko duchlandii, wyrywa się właśnie z serca, gdybym nie był patriotą (choć trochę inaczej niż Ty) miałbym wszystko w dupie i nie tracił czasu - nie użalał się nawet teraz, na tym forum. Ten bunt to właśnie rodzaj patriotyzmu, rodzaj niechęci do pogodzenia się z taką polską rzeczywistością, tak samo jak z tamtą, kwachową.

    A Twoje zdanie i słowa biorę bardzo na serio i szanuję taką postawę. Mnie już na to nie stać. Za bardzo boję się kolejnego zawodu, kolejnych oszustw elit rządzących. Czy czerwoni, czy czarni rydzykomani, wszyscy oni tyle samo warci. A ile jesteśmy warci jesteśmy my społeczeństwo, skoro nie umiemy wykształcić uczciwych polityków i jeszcze w dodatku na nich potem zagłosować?
    Łatwo jest być dumnym z Chopina, trudniej z minister spraw zagranicznych, którą się pamięta jeszcze z gdańskiego urzędu... :-/

    Jeśli kogoś uraziłem - sorry. Dobrej nocy...
    Ostatnio edytowane przez iREM ; 11-11-2006 o 23:15
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iREM Zobacz posta
    Łatwo jest być dumnym z Chopina, trudniej z minister spraw zagranicznych, którą się pamięta jeszcze z gdańskiego urzędu... :-/
    ha, tu się akurat zgadzamy w 100%. Ale to się kiedyś zmieni i będzie kto inny. Nie warto spuszczać głów przez kilku warchołów, bo mamy wiele więcej powodów do dumy.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar thorin
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Silesia
    Wiek
    38
    Posty
    1 990

    Domyślnie

    Kuba, ja mam podobne odczucia jak iREM, a tych kilku warcholow, to juz trwa 17 lat, i co? i ludzie coraz czesciej wspominaja z rozrzewnieniem czasy komunizmu jako "zloty wiek", i wspaniale czasy, i czy mozna sie im dziwic skoro wedle wskaznikow, statystyczny polak moze sobie pozwolic ze swojej wyplaty na to samo co jego pradziad w II RP? Praktycznie nic sie nie zmieniło od PRL-u, dalej nieprzychylne rzadowi media nazywane sa nierzetelnymi, dalej mamy polowanie na czarownice i duchy minionego ustroju, zapowiedzi przebudow i mamienie iluzorycznymi ulatwieniami zycia kiedy wszystko sie wali, glowa panstwa nie ma kontaktow z zachodem, ze o znajomosci jezykow i obyciu w towarzystwie nie wspomne. W dzisiejszych czasach patriota prawdziwym jest czlowiek, eufemicznie powiedziawszy, ktory jest optymista, lub niestety jest nim ten ktory slepo wierzy w ustroj, ile mozna zyc wiara w to ze przyszly rzad bedzie lepszy ? ja mam dopiero 20 lat i mi sie juz odechciewa, bo boje sie co pokaze swoim dzieciakom za lat nascie, i przypominam sobie co pokazal mi moj ojciec kiedy ja mialem lat kilka... w Ameryce rzadzi kasta ludzi wybranych i wyksztalconych ktorzy musza przejsc dluga droge kariery politycznej zeby wreszcie stanac w izbie reprezentantow, nawet nazwa oddaje to co sie tam dzieje, IZBA REPREZENTANTOW... u nas swieci sie tradycje, jak za jagiellonow, kiedy na sejm zwolywano bande majaca wspolnego z polityka tyle co ja z inzynieria genetyczna, coz to za sejm kiedy zeby byc reprezentantem na krajowym forum, nie trzeba miec nawet zdanej matury, a kazdemu lepszemu bezrobotnemu kierowcy po zawodowce wydaje sie ze moze zostac prezydentem duzego miasta Politologia to w polsce bardzo oblegany kierunek studiow, paradoksalnie jest po nim najwieksze bezrobocie, nic dziwnego skoro zeby zostac politykiem liczacym sie na arenie, ktory moze wprowadzic wlasne lobby, najlepiej jest miec skonczone technikum rolnicze i pare wyrokow w zawieszeniu... W tym kraju nic mnie juz nie zdziwi, ale chcialbym jeszcze kiedys krzyknac "och to doprawdy niezwykle"... Naprawde chcialbym sie zdziwic ze kiedys zasluzymy na polityke z prawdziwego zdarzenia, a nie zrodzona dzielem przypadku.

    ufff
    przebłysk geniuszu japońskich inżynierów posiadam, człowieku, dziewiętnastoletni Canon...
    pozor, teď vyletí ptáček, usměj se hezky a řekni sýr.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Krzysiek,
    nie mam zamiaru odgrywać jakigoś proroka, wszak każdy ma wolną wolę i prawo do własnych poglądów. Jednak ja to widzę zupełnie inaczej - dzisiaj Polska należy do NATO i EU, otwarła się na świat i dynamicznie (jak na nasze skromne warunki) rozwija. W ciągu ostatnich 200 lat mieliśmy tylko 20 lecie międzywojenne, naznaczone nacjonalizmem i wojnami politycznymi, oraz rzeczone ostatnie 16 lat gdy mieliśmy w ogóle coś do powiedzenia. Dzięki temu na przykład studiowanie politologii nie zmusza nas dzisiaj do wyjazdów na szkolenia KGB w Moskwie, czy wstępowanie do jedynej słusznej partii i donoszenie na wrogów rewolucji. Można już o tym zapomnieć, ale z Niemcami 20 lat temu w ogóle nie mieliśmy stosunków dyplomatycznych (poza NRD), z Izraelem podobnie, z USA oficjalny stan wojny, zimnej ale zawsze. Polska była usiana sowieckimi bazami wojskowymi, a wyjazd do Czechosłowacji wymagał kilkutygodniowych zabiegów i nie zawsze się udawał.

    Jeśli chodzi o prywatę, ta jest a jakże, ale co widać na przykładzie SLD nie popłaca, jeśli łamie się przy tym prawo - rzecz nie do pomyślenia w komuniźmie, gdzie zabójcom z UB robiło się sfingowane procesy ułaskawiające. Nie wiem ile kto zarabiał w PRLu, ale mogę ci powiedzieć, że jeszcze w 1989 roku pomagałem tacie kupić 4 opony produkcji polskiej do malucha, stojąc na zmianę trzy dni w kolejce z zapisami :-o .

    Być może dla młodszych ode mnie, lub nawet równieśników kolejne rządy inne niż sobie wymarzyli są decydujące. Ja również jestem zły i zmęczony, chcę zmian, ale proszę o proporcje mocium panie Dzisiaj czarne chmury, potop i zaraza panują w Polsce, gdyby patrzeć na relacje prasy, młodych ludzi i aktualnych emigrantów. A pamięta ktoś jeszcze ministra edukacji Wiatra? Kto wtedy protestował? A pijanego Kwacha w Charkowie? A że cztery lata temu zrobili przetarg na amfibię dla armii, biorąc w łapę i wybierając nie istniejący model (który nota bene później przy oficjalnym teście zatonął ) A dlaczego posłanka Błochowiak mówiąca o pedalskich skarpetkach na żywo w TV w komisji afery Rywina nie wzbudzała takich protestów jak dzisiaj Giertych (nota bene nie mówiący niczego takiego). Kto pisał wtedy raz w tygodniu na forum o szokującym chamstwie, złodziejstwie i nietolerancyjnych postawach, Sodomie i Gomorze

    Kto chce jechać niech jedzie w szeroki świat. Tylko niech sobie daruje opluwanie tych co zostają. I motto a propos wyjazdów: jeden z moich szfów zwykł mawiać: don't expect the grass to be green on the other side.

    Pozdro!
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •