Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Fotografia to jakaś obsesja

  1. #1

    Domyślnie Fotografia to jakaś obsesja

    "GW" zamieściła ciekawy artykuł (pod takim własnie tytułem jak w temacie) z okazji wydania albumu ze zdjęciami Tadeusza Rolke:
    http://www.gazetawyborcza.pl/1,75475,3722034.html

    Tutaj kilka zdjęć:
    http://www.gazetawyborcza.pl/51,75475,3722034.html

    Zwracam uwagę na jeden fragment:
    - Najtrudniejszym gatunkiem jest fotografia momentu - mówi Rolke. - Jej mistrzem był Cartier-Bresson. W zeszłym roku w Lublinie miałem aparat, ale nie byłem sam, a to utrudnia fotografowanie. Naprzeciwko mnie szły cztery osoby w płaszczach, bardzo mieszczańskie. I każda z nich coś jadła - jakieś kanapki czy zapiekanki w papierze. Nie zdążyłem tego zrobić. Zabrakło mi refleksu. Minęła mnie fotografia. Tak myślę często o rzeczywistości. To jakaś obsesja.


    Czy wy też tak macie? Czy bez przerwy patrzycie na świat jak przez wizjer aparatu, wszędzie doszukujecie się ciekawych kadrów i psioczycie, jak przejdzie wam koło nosa ciekawe ujęcie?

    Robert

  2. #2
    Bywalec Awatar westu
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    right next door to hell
    Posty
    153

    Domyślnie

    Sterty albo niestety, ale dokładnie tak jest Przynajmniej u mnie

  3. #3
    Początki nałogu Awatar crater
    Dołączył
    Aug 2006
    Wiek
    39
    Posty
    399

    Domyślnie

    Oczywiscie. Nie raz idac ulica, czy gdzies bede, pluje sobie w twarz ze niemamprzy sobie aparatu

  4. #4

    Domyślnie

    caly czas , jak bym nie pracowal chodzil bym z aparatem

  5. #5
    Uzależniony Awatar Peri Noid
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    604

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rob Zobacz posta
    Zabrakło mi refleksu. Minęła mnie fotografia. Tak myślę często o rzeczywistości. To jakaś obsesja.

    Czy wy też tak macie? Czy bez przerwy patrzycie na świat jak przez wizjer aparatu, wszędzie doszukujecie się ciekawych kadrów i psioczycie, jak przejdzie wam koło nosa ciekawe ujęcie?
    Nie, żebym bez przerwy patrzył na świat jak przez wizjer, ale często się łapię na tym, że kadruję sobie w głowie to co mam przed oczami. I wściekły jestem na siebie jak nie wiem, gdy okazuje się, że nie mam przy sobie aparatu, żeby pstryknąć to co akurat widzę. Wiele razy już mi się tak zdarzyło. Bardzo irytujące.
    Praktica MTL 5B, RevueFlex 5005, PSix, EOS 30D+opcjonalna matówka z klinem, worek szkiełek, jakaś lampa i statyw :-)

  6. #6
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rob Zobacz posta
    Czy wy też tak macie? Czy bez przerwy patrzycie na świat jak przez wizjer aparatu, wszędzie doszukujecie się ciekawych kadrów i psioczycie, jak przejdzie wam koło nosa ciekawe ujęcie?
    Ja dokładnie tak mam, dlatego staram się mieć zawsze w bagażniku jakiś aparat. Niestety to nie rozwiązuje sprawy, czasami nie ma się jak zatrzymać.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  7. #7

    Domyślnie

    Bywaja takie sytuacje, owszem. Ale wiem tez, ze nie zawsze taka fotka wyszlaby taka jaka chcialbym zeby wyszla wiec moze czasem lepszy ten obraz, ktory pozostaje mi w pamieci, bo wiekszosc tych sytuacji pamietam doskonale.

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Najlepsze są te fotki których nie zrobiłem.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Rob - stanowisko, które zacytowałeś to skrajność, a pomiędzy skrajnościami jest miejsce na inne zachowania. Zatem, niekiedy pomyślę, że przydałoby się właśnie w tej chwili zrobić fotkę, a niekiedy - mimo, że pewno taką fotkę też można by zrobić - nawet nie miałbym takiego zamiaru. Grunt to nie uzależniać się.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    tekst z mojej stopki mówi sam za siebie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •