Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 84

Wątek: #28 Obiektyw makro za 50zł.

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    235

    Domyślnie

    a moze latwiej by było wykorzystać obiektyw od powiększalnika? np taki
    http://www.allegro.pl/item165429307_...zy_ideal_.html

  2. #22
    lukrobax
    Guest

    Domyślnie

    Czy myślicie, że od SMENY 8 obiektyw też będzie się nadawał? Jest trochę inaczej skonstruowany, parametry jednak ma chyba takie same.. A wygląda tak:




  3. #23
    Coś już napisał Awatar koyot77
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Świdnik/Lublin
    Wiek
    46
    Posty
    90

    Domyślnie

    Co do makro za 50pln - oprócz nakładu pracy bo nie mówię już o kosztach, kupiłem zenita ET z przyzwoitą 58/2, (tak tak wiem .. wiem nie raz juz o m42 było) z przesyłką za 36pln do tego dokupiłem komplet pierścieni za 25pln i macro jak znalazł, tak samo jak z obiektywem Smena8 używam BAF (Bujany Autora Focus ) może koszt nieco wyższy zwłaszcza jak ktoś nie ma przelotki EOS/M42 ale dzięki temu artykułowi ... taka przelotka to poprostu pikuś.

  4. #24
    Dopiero zaczyna Awatar SausageDog
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    wawa
    Wiek
    41
    Posty
    25

    Domyślnie

    właśnie męczę się z rozebraniem mojej smieny 8, ktoś może mi powiedzieć w jaki sposób wykręcić te części ze środka i co dokładnie tam się jeszcze przyda przy robieniu makro?

    A może by tak starego polskiego Druha Synchro ma obiektyw 1.8/65 tylko jestem ciekawy jak to będzie z ostrością w takim zabytku. Może ktoś miał do czynienia z tym aparatem?
    40D C17-55/2.8 C100/2.8 580exII

  5. #25
    Początki nałogu Awatar Saurus
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    okolice Łodzi
    Wiek
    34
    Posty
    269

    Domyślnie

    Musiałbyś gdzieś znaleźć dane dot. konstrukcji tego aparatu - odległości obiektywu od płaszczyzny filmu przy ostrzeniu na nieskończoność - wtedy da się powiedzieć czy można jakoś zrobić w pełni działającą przejściówkę albo chociaż w miarę normalnym zakresie go używać.
    Saurus

    Prawo Murphy'ego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy"
    "Sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie" - Elbert Hubbart

    Galeria WWW

  6. #26
    Coś już napisał Awatar LepP
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    46
    Posty
    80

    Domyślnie

    Dzięki za pomysł, już swój skleciłemi i jestem całkiem zadowolony z efektów.
    LepP
    5D + 7D + Sigma 50 1.4 + EF 24-105 IS USM+ EF 70-300 IS USM

  7. #27
    Coś już napisał Awatar Morfiko
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    67

    Domyślnie

    Witam
    Mam Canona Eos 650 i to do niego chcialem zrobic to cudo z Smeny 8m.
    A wiec napoczatku odkrecilem obiektyw , nastepnie wypatroszylem go ze spustu,migawki itp.
    Zostawilem jedynie sam obiektyw ktory wkreca sie i mozna nim krecic w podkladce czyli tej na ktorej wczeniej byl spust itp. oraz podkladke ktora byla pomiedzy samym obiektywem a korpusem.
    Wszystko wyczyscilem , a nastepnie przykecilem 2 podkladki 3 srubami - tak jak to bylo fabrycznie zrobione wczesniej , nastepnie zrobilem dziure w dekielku o wielkosci nieco wiekszej niz sam otwot ostatniej soczewki obiektywu , mniejwiecej taki jak otwor ostatniej podkladki ktora byla rowniez wieksza niz ostatnia soczewka.
    Nastepnie przykleilem ostatnia podkladke do dekielka - wszystko co do wielkosci mi sie zgadza.
    Odczekalem przykrecilem do drugiej podkladki obiektyw , zamocowalem wszystko do Canona Eos 650 i niestety nie dziala to jak nalezy.
    Obraz jest strasznie rozmazany jedynie po rozmazanych konturach mozna zindentifikowac dany przedmiot na ktory mamy wycelowany obiektyw , do tego strasznie ciemno. - tak przynajmniej widze wszystko w wizjerze ? , moze w przypadku takiego obiektywu nie mam co zwracac uwagi na wizjer ? - Nie wiem , jestem dopiero wchodzacym w swiat fotografi.
    Prosze o pomoc !

    Pozdrawiam

  8. #28
    iso666
    Guest

    Domyślnie

    Hej hej!!

    Wszystko bardzo ładnie pięknie!!

    Też się poważnie zastanawiam nad zrobieniem sobie takiego obiektywu ale mam kilka pytań:
    1) Mam analoga i pytanko czy można sobie zmieniać obiektywy podczas gdy film mam w środku aparatu??
    2) Pochwalcie się swoimi zdjęciami, żebym mógł na 100% utwierdzić się w przekonaniu, że obiektyw za 50zł też potrafi niezłe fotki robić!!
    3) Czy jest mozliwość ustawiania ostrości ręcznie a nie "z buta"?A jezeli nie to czy jest jakakolwiek szansa i możliwość dorobienia jakiegoś pokretła do ostrości?

    Pozdrawiam!

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SausageDog Zobacz posta
    A może by tak starego polskiego Druha Synchro ma obiektyw 1.8/65 tylko jestem ciekawy jak to będzie z ostrością w takim zabytku. Może ktoś miał do czynienia z tym aparatem?
    To był mój pierwszy aparat, gdzies w 1964 roku, eh, łza się kręci. Nie przyda ci sie raczej - tylko jedna soczewka - tak więc brak korekcji wad. Ze światłem też nie najlepiej - nie 1.8 :grin: , a 8.

    Pozdrawiam


    Sławek

  10. #30
    Coś już napisał Awatar LepP
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    46
    Posty
    80

    Domyślnie

    Tutaj próbka mozliwości obiektywu. Lekko shopowane, ale tylko kadr i delikatnie inne parametry.
    http://plfoto.com/1199949/zdjecie.html
    co do pytań iso 666 to nie wydaje mi się aby mozna było jakoś z tą ostrościa zawalczyć
    LepP
    5D + 7D + Sigma 50 1.4 + EF 24-105 IS USM+ EF 70-300 IS USM

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •