Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Jak zrobione zdjęcię?

  1. #1
    Bywalec Awatar SenK
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Oświęcim / Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    239

    Domyślnie Jak zrobione zdjęcię?

    Zastanawiam się jak to zdjęci jest zrobione.

    Zdjęcie:
    http://www.digart.pl/praca/491894/Wc...j_i_dalej.html


    Autor nie bardzo chce się wypowiedzieć.
    EXIF mówi dziwne rzeczy:

    iso50 1/50 f:5,6 a z 2 strony 1:23 nocy... ????

    dziwne warunki.. 1 plan może byc przez coś oświetlony, ale jak to jest noc
    to 1/50 i f5,6 przy iso 50 to dużo za krótko.

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    678

    Domyślnie

    jak na moj gust to przy takiej ilosci sniegu i np. pelni ksiezyca czesto bywa dosyc widno, inna mozliwosc to taka ze to moze byc noc ale tylko zegarowa a np dzien polarny (nie znasz miejsca zrobienia zdjecia), ewentualnie zorze polarne, pierwszy plan to jakas latarka lub inne mocne zrodlo swiatla (w takich warunkach chyba odpada lampa studyjna )
    setki mozliwosci
    EOS x2, sloik x5, blyskotki x6

  3. #3
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 971

    Domyślnie

    zdjecie jest z podejscia zimowego na Sniezke i patrzac po kierunku swiatla to godzina faktyczna jest w okolicach tej 14, wiec exif ma blad, albo jest w formacie 12-godzinnym i chodzi o PM

    jak zrobione? zwyczajnie, w trakcie jakiejs zamieci lub czesciowej mgly, w miejscu na ktore padl blask swiatla. tu masz zdjecie zrobione, najprawdopodobniej pare minut wczesniej (tutaj zgaduje, majac na uwadze najczestszy w tej czesci kraju kierunek wiatru):
    http://www.digart.pl/zoom/490153/Dom...arkonosze.html
    www albo tez flickr

  4. #4
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    zdjecie jest z podejscia zimowego na Sniezke i patrzac po kierunku swiatla to godzina faktyczna jest w okolicach tej 14, wiec exif ma blad, albo jest w formacie 12-godzinnym i chodzi o PM
    Zgadzam się, na 100% to górna część podejścia na Śnieżkę ale godzina mogła być inna, to zależy czy był to grudzień czy początek marca
    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jak zrobione? zwyczajnie, w trakcie jakiejs zamieci lub czesciowej mgly, w miejscu na ktore padl blask swiatla.
    Raczej nie we mgle tylko w chmurze, szczyt Śnieżki jest w chmurach chyba przez większą część roku. Typowa mgła na tych wysokościach zdarza się niezmiernie rzadko. Zamieć bym wykluczył, bo wiąże się ona na Śnieżce z bardzo silnym wiatrem, bujającym te łańcuchy po lewej stronie więc, przy czasie naświetlania 1/50, s na zdjęciu wyszłyby całkowicie poruszone.

    Wydaje mi się też że zdjęcie miało korygowany (lub ustawiony ręcznie) balans bieli lub kolorystyka została przepracowana w PSie.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    To przejście w granat po po lewej nie jest czasem zasługą polaryzatora przy słońcu z prawej/przodu? ...Hehe, wczoraj kupiłem M49P Zeissa i jeszcze teoria ze mnie kipi...

  6. #6
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 971

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MacGyver Zobacz posta
    Zgadzam się, na 100% to górna część podejścia na Śnieżkę ale godzina mogła być inna, to zależy czy był to grudzień czy początek marca
    hehe... godzine zgadywalem na podstawie kierunku cieni na tym drugim zdjeciu. tak mi wychodzi z nich slonce w kierunku S/SSW

    Cytat Zamieszczone przez MacGyver Zobacz posta
    Raczej nie we mgle tylko w chmurze, szczyt Śnieżki jest w chmurach chyba przez większą część roku. Typowa mgła na tych wysokościach zdarza się niezmiernie rzadko. Zamieć bym wykluczył, bo wiąże się ona na Śnieżce z bardzo silnym wiatrem, bujającym te łańcuchy po lewej stronie więc, przy czasie naświetlania 1/50, s na zdjęciu wyszłyby całkowicie poruszone.

    Wydaje mi się też że zdjęcie miało korygowany (lub ustawiony ręcznie) balans bieli lub kolorystyka została przepracowana w PSie.
    tez mi sie tak wydaje. a z tymi chmurami to raczej masz racje, choc zdaje mi sie, ze nawet stacja meteorologiczna na Sniezce w swoich meteogramach podaje to jako mgle, np: http://polish.wunderground.com/histo...q_statename=NA
    ale ekspertem od pogody nie jestem, wiec nie polemizuje. grunt, ze wszyscy wiedza o co chodzi
    www albo tez flickr

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 971

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewg Zobacz posta
    To przejście w granat po po lewej nie jest czasem zasługą polaryzatora przy słońcu z prawej/przodu? ...Hehe, wczoraj kupiłem M49P Zeissa i jeszcze teoria ze mnie kipi...
    nie jest to kwestia polara
    www albo tez flickr

  8. #8
    Bywalec Awatar SenK
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Oświęcim / Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    239

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, rozwialiście moje wątpliwości

    Z drugiej strony wystarczy źle ustawiony zegar w aparacie i już jest wszystko jasne, i to całkiem możliwe bo exif mówi, że grudzień a autor że luty

    ~wierch 26.10.2006 @20:07:31
    "To droga tuż przed szczytem Śniezki...w Karkonoszach - luty"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •