Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 99

Wątek: #27 Domowy sposób na kalibrację AF w dSLR

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez McKane Zobacz posta
    Przykro mi ale nie rozumiem pytania. Regulacja ta polega na ustawieniu luster do pozycji w ktorej poprawnie ustawiany jest punkt ostrosci.
    Chodzi mi o to, że AF może być rownież przesunięty w płaszczyźnie poziomej. Najlepiej zobrazuje to rysunek:

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Yacek,
    nie zrozumiałeś.

    To co opisujesz to usytuowanie czujników AF w kadrze - na to nie mamy żadnego wpływu. To co opisuje Kane to regulacja kąta pochylenia płaszczyzny lustra, tak aby odległość od obiektu przez obiektyw, lusro główne, pryzmat do matówki była taka sama jak od obiektu przez obiektyw, pomocnicze lusterko AF do czujnika AF.

    MOże znajdę schemat, który daaawno temu linkowałem, to sprawa stanie się prostsza.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    45

    Domyślnie

    a jest jakis domowy sposob na wyczyszczenie tych elementow AF ktore sa w tej dziurze w komorze lustra ??? jak wiadomo jest glowne lustro to duze a pod spodem malutkie od AF. jak podnioslem to duze to okazalo sie ze to male jest cale usyfione pylkami. mam teraz podejrzenia ze w tej malutkiej komorze AF tez pewnie uzbieralo sie mase kurzu ale ni jak tam zagladnac. jest jakis bezpieczny sposob ???

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    warszawa
    Wiek
    51
    Posty
    468

    Domyślnie

    wyjac matowke i gruchy
    350 D z gripem, sigma 18-125, kit, 580 ex, 2x1GB ELITE PRO I 512 ZWYKLA OBIE KINGSTON + 256 od canona

  5. #15

    Domyślnie

    a czy może ktoś próbował to robić w 20D
    gdzie są dwie takie śruby po obu stronach lustra?

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    45

    Domyślnie

    tadek,

    jam jest laik i moze sie myle ale gdziez jest matowka a gdzie dziura z opisywanymi przezemnie elementami ! przeciez to po dwoch stronach komory lustra! matowka na gorze a ta dziura na dole a miedzy nimi lustra.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Dobra panowie, czyszczenie AF to będzie nastpny temat. Na razie proszę o uwagi na temat ustawiania AF wedle podanej metody.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  8. #18
    Coś już napisał Awatar rodeoo
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    63

    Question Jaki mieliście dokładny wymiar kuczyka?

    Witam
    Pilnie potrzebuję skalibrować 350d zrobiłem kluczyk 0,98mm na końcu rosnąco w klin do 1,05mm.(pomiar wykonany sówmiarką elektronicznę o bardzo dużej dokładności)
    Kiedy go włożyłem do otworu śruby miałem wrażenie że jest zaluźny interesuje mnie jaki mieliście dokładny wymiar kluczyka dla 350d.
    Kurczę muszę do juterka to zrobić bo wieczorem robię próbne zdjęcia w klubie
    Boję się przekręcić główkę śruby regulacyjnej
    Jak wygląda gniazdo śruby to kwadrat czy imbus ?-jeśli imbus to może lepiej zakupić ?
    Proszę was jeśli ktoś wie coś więcej to zachęcam do pomocy

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rodeoo Zobacz posta
    Witam
    Pilnie potrzebuję skalibrować 350d zrobiłem kluczyk 0,98mm na końcu rosnąco w klin do 1,05mm.(pomiar wykonany sówmiarką elektronicznę o bardzo dużej dokładności)
    Kiedy go włożyłem do otworu śruby miałem wrażenie że jest zaluźny interesuje mnie jaki mieliście dokładny wymiar kluczyka dla 350d.
    Kurczę muszę do juterka to zrobić bo wieczorem robię próbne zdjęcia w klubie
    Boję się przekręcić główkę śruby regulacyjnej
    Jak wygląda gniazdo śruby to kwadrat czy imbus ?-jeśli imbus to może lepiej zakupić ?
    Proszę was jeśli ktoś wie coś więcej to zachęcam do pomocy
    Nie ma zadnego dowodu na to ze te śruby robione są z tak dużą dokładnością i przede wszystkim że każda z nich ma ten sam wymiar. Czytalem że ktoś do 350D używał imbusa o wymiarze 1,01 ale sądze że podobnie jak i ja najszybciej doszedłbyś sam zmniejszając sukcesywnie wymiar i próbując.
    http://www.bykom-stop.avx.pl/

    Najnowsze fotografie cegiel znajdziesz w mojej galerii http://canon-board.info//showthread.php?t=11296

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Ja też szlifowałem papierem i pilniczniem od 1.2 bodajże - tak żeby pasował..

    Pozdr
    Artur
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •