Strona 103 z 103 PierwszyPierwszy ... 35393101102103
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 1030

Wątek: Monitor LCD - jaki ?

  1. #1021
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    + to co tom1 napisał na stronie 99
    Nazwy własne pisze się z dużej litery Panie Waskowiak.

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    Jak komentuje użytkownik rozjaśnienie jakoś nijak się ma co do norm jakości Eizo....
    Normę fabryczną podałem. W gestii użytkownika leży, czy zechce skorzystać z pomiarów w serwisie i ew wymiany.

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    Ku mojemu bezgranicznemu zdumieniu nagle tom1 zaczyna uważać że monitory z serii C coś tam są profesjonalne do fotografii itp a nie takie co przedtem wskazywał....
    Proszę czytać dokładniej. Są monitory różnych klas cenowych i jakościowych. Wiele się nadaje, ale nie wszystkie są profesjonalnymi.

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    widocznie tamte mu się wyczerpały lub znacząco się ich liczba zmniejszyła a
    Proszę bez impertynencji. Albo będzie Pan prowadził dyskusję na kulturalnym poziomie albo będzie Pan ignorowany.

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    ja pisałem dlaczego się nie zgadza jeśli o ocenę przeznaczenia monitorów z Eizo....
    Proszę o cytat, nie bardzo wiem o co chodzi.

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    Jakoś nie chce mi się wierzyć w obietnice monitora idealnego do gier
    Są takie, na miarę dzisiejszych możliwości technicznych oczywiście.

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    jakoś nie wierzę w realne 0,1ms które byłoby do tego potrzebne i to nie GTG tylko BtWtB czyli Black to White to Black w takim czasie .....
    Proszę o cytat gdzie jest napisane zapewnienie o 0,1ms pełnego przejścia? Gra, nawet bardzo dynamiczna wymaga szybkości animacji, a co za tym idzie również maksymalnej zwłoki obrazu tylko tyle, by oszukać oko, które poniżej pewnej wartości nie widzi różnicy. Ta wartość jest wyznaczona doświadczalnie i jest to dużo więcej niż 0,1ms. W rzeczywistości widzimy niedoskonałość obrazu ruchomego w sytuacji, jeśli zwłoka jest dłuższa niż około 20-60ms.

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    Co do testu to chyba przyczepiłem się do drogiego modelu monitora.... nie do jakiegoś super taniego.. akurat tam jest kilka monitorów eizo nie kilkadziesiąt i co z tego podobno eizo są według pana nieskazitelne ?! CIekawe jak te płynne przejścia tonalne mają się do rzeczywistości w której są 2 przestrzenie RGB bo człowiek tyle widzi a nie jedną przestrzeń
    Proszę o jaśniejsze wyłuszczenie Pańskiego problemu.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  2. #1022
    Dopiero zaczyna Awatar waskowiak
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    47

    Domyślnie

    nie pisał nikt o 0,1 ms ale to oczywiste żeby tak naprawdę grało się bez opóźnień... (do tego sprzedawcy przeszli z BWB to GTG aby o 5ms zmniejszyć wizualnie opóznienia podawane w parametrach jeśli nie o więcej) producenci stosują tricki aby zmniejszać opóźnienia ale tak naprawdę traci się trochę na jakości obrazu.... (na kartach dobrze jest sprawdzić na 2 wyjściach jak sprawa opóźnień na każdym wygląda)
    przykro mi nie chce mi się przeszukiwać 100 stron.... była dyskusja o sprawie w której pan uważał jakieś nieprofesjonalne wersje za lepsze od tych z serii C
    To że można oddać to jedna rzecz a zawracanie gitary które dziwnie się zdarza mimo tego że niektórzy tu na forum mówią jakiej to dobrej jakości są monitory wysyłane na nasz rynek !!!!
    Jak się tyle płaci za eizo to się chce uniknąć kłopotów ... a nie reklamować bo nikt za stracony czas nie zapłaci ......
    Ostatnio edytowane przez waskowiak ; 15-11-2007 o 00:49

  3. #1023
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    nie pisał nikt o 0,1 ms ale to oczywiste żeby tak naprawdę grało się bez opóźnień...
    Proszę o dowody. Proszę również o analogiczne pomiary dla monitorów CRT, na których przecież grało się znakomicie.

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    (do tego sprzedawcy przeszli z BWB to GTG aby o 5ms zmniejszyć wizualnie opóznienia podawane w parametrach jeśli nie o więcej) producenci stosują tricki aby zmniejszać opóźnienia ale tak naprawdę traci się trochę na jakości obrazu....
    Producenci stosują kłamstwo jako narzędzie marketingowe. Parametry bierze się z sufitu i w nowszych edycjach coraz "lepsze". To powszechne do tego stopnia, że nikt tego nawet już nie krytykuje.

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    przykro nie chce mi się przeszukiwać 100 stron....
    Proszę się zdecydować. Albo rzuca Pan temat do dyskusji i jest Pan do tego przygotowany, albo, proszę wybaczyć określenie, jest to zwykłe pieniactwo.

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    była dyskusja o sprawie w której pan uważał jakieś nieprofesjonalne wersje za lepsze od tych z serii C
    Proszę o wskazanie gdzie tak jest napisane.

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    To że można oddać to jedna rzecz a zawracanie gitary które dziwnie się zdarza mimo tego że niektórzy tu na forum mówią jakiej to dobrej jakości są monitory wysyłane na nasz rynek !!!! .
    Proszę porównać Eizo jakie przychodzą do kraju z Typemaker'a z Wielkiej Brytanii. Ilość braków jest kilkukrotnie większa niż monitorów z Alstor'a. Nie ma to jednak żadnego związku z awaryjnością jako taką, która się przecież zdarza się w każdym produkcie. Wszak nie jest to kamień, a skomplikowane urządzenie elektroniczne. Pocieszające jest jednak, że ilość wadliwych Eizo z polskiego kanału dystrybucji nie ma sobie równych, i to nie tylko w skali innych sprowadzanych do kraju monitorów klasy popularnej, ale i jest znacznie lepsza niż niemieckie Quato, Nec czy Lacie. Za to m.in. się płaci.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 15-11-2007 o 01:04
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  4. #1024
    Dopiero zaczyna Awatar waskowiak
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    47

    Domyślnie

    Tak u nas jest najlepsza opieka medyczna, najlepiej budujemy drogi kiedyś nawet słyszałem że najzdrowszą żywność co jest absurdem do kwadratu, także mamy do bioetanolu używać rzepaku co kompletnie robi z nas pośmiewisko (choć nie tylko nas) i dlatego nawet na tym forum pojawiają się ludzie którzy kupili najlepsze eizo z idelanym podświetleniem....
    Przykro mi ale niestety ja się właściwie zawężyłem do 1 monitora dla dobra klientów o w miarę przyzwoitej cenie znalazłem takowy co ani za drogi i ma przyzwoita jakość... nie mam tyle czasu co pan niestety....
    Staram się do tematu podejść zdroworozsądkowo nie szafując trudnymi określeniami
    Monitory crt mają niezauważalne opóźnienia każdy gracz to powie...
    Ktoś napisał że 140cd/m^2 wypala oczy co jest zwykłą bzdurą.... Nikt kto dba o zdrowie nie siedzi przecież po ciemku normy bhp wymagają silnego oświetlenia z góry bo jak się siedzi po ciemku to oczy próbują wyrównać poziom jasności pomiędzy otoczeniem a monitorem co jest niemożliwe i się psują. Optymalne oświetlenie dla człowieka wg norm unii europejskiej to ponad 300cd/m^2, minimalne to 80cd/m^2 ; 2407WFP-HC ma 400 cd/m2 czyli 200cd/m^2 to nie taka duża wartość....
    Jeśli chodzi o eizo i porównanie do europy zachodniej to na pewno tylko jedno można powiedzieć ceny eizo w POlsce w porównaniu z tymi z zachodu nie mają sobie równych

    P.S. podobno benzyna też u nas jest super... wersje przeznaczone dla Polski powinny mieć w nazwie super...
    Ja wolę timexa niż wynalazki 95% innych producentów zegarków... nikt nie ma takiej elektroluminescencji z 5 letnim trwaniem baterii i przy takiej cenie... nawet w porównaniu do zegarków 5 razy droższych
    Ostatnio edytowane przez waskowiak ; 15-11-2007 o 01:35

  5. #1025
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    Tak u nas jest najlepsza opieka medyczna, najlepiej budujemy drogi kiedyś nawet słyszałem że najzdrowszą żywność co jest absurdem do kwadratu,
    Proszę ponownie przejść do konkretów.

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    Monitory crt mają niezauważalne opóźnienia każdy gracz to powie...
    Proszę zatem podać jaki jest czas czarny-biały-czarny w CRT?

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    Ktoś napisał że 140cd/m^2 wypala oczy co jest zwykłą bzdurą.... (...) Optymalne oświetlenie dla człowieka wg norm unii europejskiej to ponad 300cd/m^2, minimalne to 80cd/m^2 ; 2407WFP-HC ma 400 cd/m2 czyli 200cd/m^2 to nie taka duża wartość....
    Proszę namówić jakiegoś użytkownika względnie sprawnego CRT o pracę na 100% jaskrawości. Niezależnie od warunków oświetleniowych. Prawdopodobnie popuka się w czoło. A to będzie tylko 100-120cd/m^2.

    Proszę prześledzić parę forów i grup, pod kątem ilości zgłaszanych problemów ze zbyt jasnym obrazem tanich LCD i pieczeniem oczu w związku z tym.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 15-11-2007 o 01:47
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  6. #1026
    Dopiero zaczyna Awatar waskowiak
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    47

    Domyślnie

    Ja nie mówię o jasności jako takiej w dowolnym monitorze tylko ogólnie 200cd/m^2 to nie jest jakaś tam duża wartość... sam mam ustawionego della na 50% i kontrast na 50% przy ustawieniu jasności na 100% i kontrastu na 50% spokojnie da się pracować a to napewno więcej niż 200cd/m^2
    Kłopot z pieczeniem oczu bardziej dotyczy jakości obrazu a nie jasności którą można zmniejszyć...

  7. #1027
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    Ja nie mówię o jasności jako takiej w dowolnym monitorze tylko ogólnie 200cd/m^2 to nie jest jakaś tam duża wartość... sam mam ustawionego della na 50% i kontrast na 50% przy ustawieniu jasności na 100% i kontrastu na 50% spokojnie da się pracować a to napewno więcej niż 200cd/m^2
    Nie ma regulacji kontrastu w monitorze LCD. Regulatorem nazywającym się "kontrast" obcina Pan matrycę, zmniejszając jasność i przy okazji psując stosunki jasności. Robi to Pan właśnie dlatego, że jest dużo za jasny. Producenci montują takie oszustwo w celu ukrycia wady w postaci zbyt małego zakresu regulacji jasności. Proszę zaopatrzyć się w kolorymetr i zmierzyć. Wartość wyniesie znacznie bliżej 100cd/m^2 niż się to Panu wydaje.

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    Kłopot z pieczeniem oczu bardziej dotyczy jakości obrazu a nie jasności którą można zmniejszyć...
    Bzdura. Gdyby tak było, to 15 letnie kineskopowe Daewoo byłyby gigantami jakości. ;-)
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 15-11-2007 o 02:06
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  8. #1028
    Dopiero zaczyna Awatar waskowiak
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    47

    Domyślnie

    tzn że dane podawane przez eizo nie mają nic wspólnego z rzeczywistością ? np taki EIZO S2431W-BK ma 450cd/m^2 kosztuje conajmniej z 4000zł i tak naprawdę to fikcja ?
    Ostatnio edytowane przez waskowiak ; 15-11-2007 o 02:07

  9. #1029
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waskowiak Zobacz posta
    tzn że dane podawane przez eizo nie mają nic wspólnego z rzeczywistością ? np taki EIZO S2431W-BK ma 450cd/m^2 kosztuje conajmniej z 4000zł i tak naprawdę to fikcja ?
    Nie wiem czy ma 450cd/m^2. Nie pamiętam kiedy ustawiałem jakikolwiek monitor na 100%. Chodzi zakres regulacji, czyli o możliwość ustawienia z komfortową jasnością, która leży w zakresie od 30-50 cd/m^2 (wieczór, przeglądanie internetu) do 100-120cd/m^2 (dzień, praca). Wywindować jasność łatwo, niestety z jej regulacją jest problem. Dotyczy to wszystkich monitorów masowych, również Della. Najlepiej jest to rozwiązane w Nec (xx90 i SVxxxx), Eizo (wszystkie z wyjątkiem 1901 i 1911), Lacie (3xx).
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  10. #1030
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz1972
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Ząbkowice Śląskie
    Wiek
    51
    Posty
    3 042

    Domyślnie

    Temat zamykam .
    Większości użytkowników nie interesują cyferki , dane, itp , tylko jakość monitorów do zastosowania foto . Do tak specjalistycznych dyskusji służą specjalistyczne fora : http://mva.pl/forum/ .

Strona 103 z 103 PierwszyPierwszy ... 35393101102103

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •