Masz problem z kolorem, wal śmiało!
e-mail: color@mastiff.pl
Kilka razy proponowałem rozwiązanie, kierując się taką myślą i za 5 min kilku oponowało "a skąd wiesz że xxx chce monitor do foto"?
Monitory Eizo, część Neców, Quato, profesjonalne Apple mają programowaną tablicę LUT oraz interface programistyczny do robienia tegoż przy współpracy z przyrządem kontrolnym. Przedmiotowe Eizo można kalibrować firmowym ColorNavigatorem, ale odmówi on współpracy z innymi seriami niż ColorEdge. Oprogramowanie Lafota jako jedyne na rynku ma API do wszystkich monitorów Eizo. O różnicy pomiędzy kalibracją (sprzętowa korekcja w monitorze), a profilowaniem (programowa korekcja karty graficznej) nie muszę chyba pisać. Było to niejednokrotnie poruszane na forum.
Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 18-07-2007 o 09:18 Powód: Automerged Doublepost
Masz problem z kolorem, wal śmiało!
e-mail: color@mastiff.pl
;-) No tak... jak ktoś chce się dowiedzieć czegoś o samochodach, to pisze pewnie na forum dla rowerzystów :-)
Mój CRT'ek już powoli dożywa swoich dni i pewnie po wakacjach zacznę się psychicznie nastawiać na zakup LCD :-) Jestem totalnie nieprzekonany do czegokolwiek innego niż coś z serii ColorEdge od Eizo, ale niestety ostatnio budżet cienko piszczy ;-) Pożyjemy zobaczymy - pewnie się do Ciebie zgłoszę z hasłem CB i oczekiwaniem na forumowy rabat ;-)
1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...
Masz problem z kolorem, wal śmiało!
e-mail: color@mastiff.pl
Ostatnio spotkałem w ofercie kilku sklepów internetowych "eye-one display2 for eizo" droższe o ok. 30-40% od wersji nie "for eizo". Czyli mam rozumieć, że ta wersja specjalna "dla eizo" umożliwia jedynie tworzenie zwykłego profilu ?
I jeszcze jedno przeglądając różne informacje o LCD-kach trafiłem tu: http://www.egielda.com.pl/forum/inde...showtopic=8375
Interesuje mnie twoja opinia o tej mini dyskusji w sensie porównania monitorów NEC i EIZO na podobnym pułapie cenowym.
godne uwagi:
monitor: minimum 3500
body: minimum 3500
obiektyw: minimum 3500
3500, 3500, 3500....
onanizm sprzętowy 3500 nowe pokolenie fotoamatorów wydających fortunę na swoje zabawki.
a jaki monitor LCD do fotografii czysto amatorskiej za około 1500 ?
dns vel fotomonter
Nie rozumiem po co takie ironiczne podejście do sprawy. Każdy wydaje na co chce i ile chce (no i ile może) - nie widzę potrzeby "piętnowania" tych którzy wydają jakąś określoną kwotę. W tej całej zabawie liczy się SATYSFAKACJA i nie ważne jest czy ona wynika z faktu używania, jak to określiłeś, zabawki, czy też jedynie z faktu samego jej posiadania. To już prywatna sprawa każdego z nas i nikogo nie powinno to raczej obchodzić...
1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...
Różnica jest tylko w sposobie dystrybucji. Samo urządzenie i ma dokładnie takie same możliwości. Eye OneDisplay2 jest polecany jako podstawowy kalibrator do ColorEdge przy współpracy z ColorNavigatorem. Z własnym oprogramowaniem tylko profiluje.
Kiedyś o tym pisałem. Generalnie Nec we wszystkich monitorach ma problemy z fatalnym podświetleniem i powtarzalnością egzemplarzy. Tańsze wersje mają zablokowaną możliwość sprzętowej kalibracji. Silną cechą Nec'ów (seria 90) jest nieprzeciętna ilość regulatorów. Można np ustawić przesunięcia fazy sygnałów RGB względem siebie, wymusić rozdzielczość obrazu np o 2 piksele różną od wynikającej z sygnału, zaplanować włączenia i wyłączenia monitora w zakresie tygodnia, zestawiać monitory w ściany z automatycznym podziałem miejsc i kompensacją ramek i wiele innych. Nie ma innych monitorów z tak bogatym zestawem regulacji. Przewidziane są najrozmaitsze warunki pracy, od biur po przemysł. Eizo jeśli porównać możliwości regulacyjne, są one skromne. Jaskrawość, wagi kolorów, lub temperatura i w zasadzie to tyle. Jednakowoż z uwagi na 100% powtarzalność znacznie lepsze dopracowanie nie ma po co czegokolwiek regulować. Wyjęty z pudełka nadaje się do pracy. Defekty obrazu jeśli są, to minimalne. Dodatkowo przewagą w dziedzinie tańszych modeli jest sprzętowa kalibracja i łatwość zdobycia oprogramowania do tego.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Odrobinkę trzeba dołożyć i wyjdzie Eizo S1921.
Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 18-07-2007 o 09:58 Powód: Automerged Doublepost
Masz problem z kolorem, wal śmiało!
e-mail: color@mastiff.pl