Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Test kart pamięci CF

  1. #1
    Początki nałogu Awatar shaqi
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Wodzisław Śl.
    Wiek
    46
    Posty
    448

    Domyślnie Test kart pamięci CF

    Otóż jestem szcześliwym posiadaczem kilku kart pamięci różnych producentów postanowilem sprawdzic ich predkosc zapisu, czy rzeczywiscie oplaca sie doplacac do drozszych kart pamieci.

    W szranki stanely:
    Pretec Cheetah 80x 2Gb
    Pretec Cheetah 80x 1Gb
    Sundisk Ultra II 1Gb
    Goodram 40x 2Gb
    Dane-Elec 30x 2Gb

    Karty testowałem na Canonie 20D ciagły zapis przez 30sekund z obiektywem na MF i zablokowaną expozycja w trybie M (myslalem na poczatku ze moze bede walil czarne klatki z zakrytym obiektywem ale pliki wynikowe sa mniejsze i nie byly by reprezentatywne).

    i może moje sedno juz przed podaniem wyników:

    Nie opłaca się przeplacać za karty pamięci przynajmniej dla puszek z niższej polki.
    (moze innaczej bedzie dla 1D i 1DS)

    a oto wyniki:
    Pretec Cheetah 80x 2Gb 66zdjęć to daje 2,2kl/s
    Pretec Cheetah 80x 1Gb 66zdjęć to daje 2,2kl/s
    Sundisk Ultra II 1Gb 65zdjęć to daje 2,16kl/s
    Goodram 40x 2Gb 65zdjęc to daje 2,16kl/s
    Dane-Elec 30x 2Gb 61zdjęć to daje 2,03kl/s

    Dodatkowo powiem ze na takiego taniego goodrama mam wieczysta gwarancje.
    Dodatkowo powiem ze Dane-Elec np ma rzeczywista pojemnosc 1,88Gb natomiast Goodram 1,92Gb

    to moje krotkie przemyslenia
    czekam na wasze testy innych kart CF
    Amator. Minolta 7+akcesoria, Canon 20D+ EF-S 18-55 II USM, EF-S 17-85IS, EF 50 1.8, M42 System+ Speedlights580EX. Dodatkowo 3lampy studyjne 200Ws.
    Moje gnioty http://www.fotopozytyw.prv.pl
    A tu mój główny profil działalności http://www.mepia.pl

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie

    Wiesz co ja tam nie wiem, testów szczegółowych nie robiłem. Też mam kilka kart min. te pretec'i 80x i SD Extr III i jak robię w raw-ach (a robię tylko w raw-ach) to różnica pomiędzy prędkością zwalniania bufora przy zdjęciach seryjnych między tymi kartami jest bardzo zasadnicza (sprawdzałem na 10D, 30D, 350D).
    Także mam wrażenie, że Twoja konkluzja wynikająca z tego testu:
    Nie opłaca się przeplacać za karty pamięci przynajmniej dla puszek z niższej polki.
    (moze innaczej bedzie dla 1D i 1DS)
    idzie zbyt daleko.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Początki nałogu Awatar shaqi
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Wodzisław Śl.
    Wiek
    46
    Posty
    448

    Domyślnie

    ja na codzien tez robie w rawach
    ale wychodze z zalozeniania ze jak i innych dziedzinach pamieci flash pamieci sa bardziej obciazone przez duza ilosc mniejszych plikow.
    wiec zakladajac np mamy 1GB danych w plikach po 3MB i 8MB raw to ta druga transza czyli raw`y powinny sie szybciej zapisac

    nie wiem jaki masz aparat ale jesli 350, 400,20 lub 30D to nic nie zmienia bo robiac w rawach nie walisz 5kl/s np sportu bo bufor sie szybko zapcha.

    a przy codziennych sytuacjach zdjeciowych wystarcza

    moja konkluzja ze moje body 20D nie wykorzystuje mozliwosci szybszych kart
    to po co przeplacac
    Amator. Minolta 7+akcesoria, Canon 20D+ EF-S 18-55 II USM, EF-S 17-85IS, EF 50 1.8, M42 System+ Speedlights580EX. Dodatkowo 3lampy studyjne 200Ws.
    Moje gnioty http://www.fotopozytyw.prv.pl
    A tu mój główny profil działalności http://www.mepia.pl

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie

    Ja robię bardzo dużo seryjnych i wyłącznie w raw-ach. Dlatego dla mnie nawet niewielka różnica w szybkości zwalniania bufora bardzo dużo znaczy. Zresztą w 30D nie jest ten bufor taki mały 11Raw-ów da się przeżyć zwłaszcza jak się szybko opróznia. Po prostu dla mnie w pewnych sytuacjach to body (zresztą 350, 400, 20 też - robiłem lub robię nimi zdjęcia) wykorzystują szybsze karty i tyle.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    Ale tutaj ameryki nie odkryłeś.
    Różnica jest przy zapisie z bufora na kartę i odczycie z karty
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamek Zobacz posta
    Ale tutaj ameryki nie odkryłeś.
    Różnica jest przy zapisie z bufora na kartę i odczycie z karty
    No jasne. Dlatego piszę, że takie generalizowanie iż nie opłaca się kupować do tych aparatów szybszych kart jest nieprawdą jak zawsze zresztą kiedy się generalizuje. I tyle.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7
    Początki nałogu Awatar shaqi
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Wodzisław Śl.
    Wiek
    46
    Posty
    448

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No jasne. Dlatego piszę, że takie generalizowanie iż nie opłaca się kupować do tych aparatów szybszych kart jest nieprawdą jak zawsze zresztą kiedy się generalizuje. I tyle.
    TO CZEKAM NA TWOJ TEST W TYM WATKU z twoimi kartami CF

    ja robilem przez 30sekund w seryjnych procedure opisalem wyzej
    zobaczymy jak to jest w 30D ktora ma ponoc lepszy bufor

    z niecierpliwoscia oczekuje
    Amator. Minolta 7+akcesoria, Canon 20D+ EF-S 18-55 II USM, EF-S 17-85IS, EF 50 1.8, M42 System+ Speedlights580EX. Dodatkowo 3lampy studyjne 200Ws.
    Moje gnioty http://www.fotopozytyw.prv.pl
    A tu mój główny profil działalności http://www.mepia.pl

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    ależ nam chodzi o to, że zdjęcia seryjne będą z grubsza takie same - różnicę będą gdzie indziej.
    Tak można testować aparat, nie kartę. :>
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamek Zobacz posta
    ależ nam chodzi o to, że zdjęcia seryjne będą z grubsza takie same - różnicę będą gdzie indziej.
    Tak można testować aparat, nie kartę. :>
    dokladnie !
    wychodzilo ci 66 lub 65 klatek w ciagu tych 30 sekund, a moze zapewnic ze masz tak dokladna reke ze akurat bylo 30 sekund a nie 29,5 lub 30,5 sekundy ? bo te 0,5 sekundy to wlasnie ta 1 klatka na + lub - , a jedyna zauwazalna roznica to tylko ta ostatnia karta.

    zrob ten test ale w inny sposob, ustaw ekspozycje na M, MF i rob w RAW'ach, a czas ktory by nas interesowal to czas od zrobienia ostatniego zdjecia do momentu oproznienia bufora, ewentualnie zrob na kazdej karcie taka sama liczbe RAW az do zapchania bufora i pozniej podaj ile taki czas wynosi dla poszczegolnej karty, dopiero wtedy ten test bedzie pokazywal predkosci zapisu kart i mysle ze wyjda tutaj znacznie rozniace sie wyniki nie te ktore zaprezentowales powyzej, ja niestety posiadam tylko i wylacznie karty SanDiska ultraII i zwykle sandiski wiec takiego testu nie przeprowadze
    EOS x2, sloik x5, blyskotki x6

  10. #10
    Początki nałogu Awatar shaqi
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Wodzisław Śl.
    Wiek
    46
    Posty
    448

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miszaqq Zobacz posta
    zrob ten test ale w inny sposob, ustaw ekspozycje na M, MF i rob w RAW'ach, a czas ktory by nas interesowal to czas od zrobienia ostatniego zdjecia do momentu oproznienia bufora, ewentualnie zrob na kazdej karcie taka sama liczbe RAW az do zapchania bufora i pozniej podaj ile taki czas wynosi dla poszczegolnej karty, dopiero wtedy ten test bedzie pokazywal predkosci zapisu kart i mysle ze wyjda tutaj znacznie rozniace sie wyniki nie te ktore zaprezentowales powyzej
    po co takie kombinowanie
    przeca szybkosc oprozniania bufora ma wplyw na szybkosc aparatu czyli zrobionych klatek/zdjec
    a wiec moj test pokazuje predkosc karty takze przy zapisie
    bo jak karta byla by szybsza to i srednia kl/s byla by wyzsza
    Amator. Minolta 7+akcesoria, Canon 20D+ EF-S 18-55 II USM, EF-S 17-85IS, EF 50 1.8, M42 System+ Speedlights580EX. Dodatkowo 3lampy studyjne 200Ws.
    Moje gnioty http://www.fotopozytyw.prv.pl
    A tu mój główny profil działalności http://www.mepia.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •