Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: sigma 75-300 APO vs DL

  1. #1
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie sigma 75-300 APO vs DL

    Czym roznia sie te 2 modele od siebie (APO i DL)? Z tego co wiem, APO jest nowsze, ale co z tego wynika? I po czym poznac roznice, bo podobno na pudelku z obiektywem nie jest napisane, czy to APO czy to DL?

    Zakladajac, ze jest to APO, uzywane w stanie dobrym - to czy 450 zlotych to dobra cena?
    Zakaldajac, ze sjet to DL, to czy tez warto?

    Z tego co udalo mi sie ustalic bedzie to dobrze wspolpracowalo z 300D... chyba, ze ktos twierdzi inaczej?
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  2. #2
    Robert Lu
    Guest

    Domyślnie

    Na stronie www.pstryk.com.pl są opisane te obiektywy, łącznie 4 sztuki, z tym że to są 70-300 nie 75-300.
    Ze zdjęć widać, że pisze na nich czy to APO czy DL.
    Z tego co pamiętam to z 300D chodzi APO II.

  3. #3
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert Lu
    Na stronie www.pstryk.com.pl są opisane te obiektywy, łącznie 4 sztuki, z tym że to są 70-300 nie 75-300.
    Ze zdjęć widać, że pisze na nich czy to APO czy DL.
    Z tego co pamiętam to z 300D chodzi APO II.
    Nie! 75-300

    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37058975

    mowimy chyba o 2 roznych rzeczach.
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  4. #4
    Robert Lu
    Guest

    Domyślnie

    Rzeczywiście jest taki obiektyw - nawet nie wiedziałem że taki istnieje.
    Musi być dość rzadki typ...

  5. #5
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert Lu
    Rzeczywiście jest taki obiektyw - nawet nie wiedziałem że taki istnieje.
    Musi być dość rzadki typ...
    No wlasnie i jest zawrot glowy - bo w sumie to chyba jest ze 6 szkiel z pozoru bardzo podobnych, w praktyce jednak znacznie rozniacych sie. A czlowiek, ktory oferuje mi ten obiektyw, albo sam nie posiada, albo nie chce podac (co by sugerowalo, ze jest to ta gorsza wersja) konkretnej nazwy.

    Dlatego licze, ze ktos mi pomoze, jak ew. to stwierdzic, z czym mam do czynienia? Bo jesli jset to ta lepsza wersja, to chyba warto sie nim zainteresowac.
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  6. #6
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eternus
    A czlowiek, ktory oferuje mi ten obiektyw, albo sam nie posiada, albo nie chce podac (co by sugerowalo, ze jest to ta gorsza wersja) konkretnej nazwy.
    Zaraz zaraz, czegos tu nie rozumiem chyba... planujesz kupic od goscia towar i nie mozesz sie od niego dowiedziec JAKI towar zamierza ci sprzedac?

  7. #7
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    Zaraz zaraz, czegos tu nie rozumiem chyba... planujesz kupic od goscia towar i nie mozesz sie od niego dowiedziec JAKI towar zamierza ci sprzedac?
    no niezupelnie... frajerem (az takim) chyba nie jestem.
    Gosciu twierdzi, ze nie wie, jaki to jest obiektyw. Ale gdybym ja widzial po czym poznac jaki jest to model, to przed kupnem - przy ogladaniu bym to stwierdzil i bym wiedzial jaki obiektyw kupuje. Co nie znaczy, ze tamten gosciu wiedzial by do konca co sprzedaje.

    Dla mnie oczywiscie sprawa jest dosc podejrzana... ja w ogole jestem zapobiegawczy - ale nasza korespondencja wyglada mniej wiecej tak:

    ja: podal mi prosze tylko pelna nazwe tego obiektywu. Chodzi mi przede wszystkim o to, czy jest to wersja APO, czy DL?

    on: obiektyw używany - całkowicie sprawny, chętnie bym podal tylko że na pudełku złotym pisze tylko sigma 75-300 af ... fabique en japon ...

    ja: Hmmm - a na samym obiektywie nic nie jest napisane? O ile dobrze wiem, to powinno to byc przy koncu, kolo czesci wysuwanej napisane?

    on: nie ma informacji na temat dl . apo

    I badz tu czlowieku madry...
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    na stronie sigmy http://www.sigmaphoto.com/Html/zoom_intro.htm nie ma nawet wymienionego tego obiektywu.

  9. #9
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tpop
    na stronie sigmy http://www.sigmaphoto.com/Html/zoom_intro.htm nie ma nawet wymienionego tego obiektywu.
    To zdjecie na allegro jest takie, ze nie jestem w stanie stwierdzic, czy nie pasuje do ktoregos z tej listy. Ale jesli rzeczywyscie nie, to wnioski nasuwaja sie same...
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  10. #10
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    http://pbase.com/cameras/sigma/

    Moze to jeden z tych dwoch na szarym koncu (3. i 4. od konca)?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •