Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: jaki filtr UV 77 mm ?

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar mihal
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    54
    Posty
    35

    Domyślnie jaki filtr UV 77 mm ?

    Canonierzy :-P , co możecie z doświadczenia polecić z filtrów UV o srednicy 77mm, wiem wiem nie sa tanie , ale do dobrego szkła chyba nie warto kupowac kiepskiego filtra - jakies pomysły i podpowiedzi, czy warto kupowac jednowarstwowe , czy lepiej zainwestować w HMC u Hoya czy tem inne rozwiązania konkurencji
    eee......dopiero sie ucze, ale pozdrawiam serdecznie 8)

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mihal Zobacz posta
    ale do dobrego szkła chyba nie warto kupowac kiepskiego filtra
    B+W MRC UV Haze albo Heliopan.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Polecam dekielek
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    szara lub czarna hoya... dekielek jest ok ale można go szybko zgubić, nie zawsze można go zdjęc na czas... nie lubie dekielków zamiast filtra
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  5. #5
    dazz
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mihal Zobacz posta
    Canonierzy :-P , co możecie z doświadczenia polecić z filtrów UV o srednicy 77mm, wiem wiem nie sa tanie , ale do dobrego szkła chyba nie warto kupowac kiepskiego filtra - jakies pomysły i podpowiedzi, czy warto kupowac jednowarstwowe , czy lepiej zainwestować w HMC u Hoya czy tem inne rozwiązania konkurencji
    Też właśnie stoję przed takim zakupem. Byłem pewien, że kupuję B+W MRC, ale mój znajomy (właściciel sklepu) stwierdził, że ten filtr nie jest wart swojej ceny. O dziwo gorąco polecił mi nową Hoyę z serii Digital. Podobno to to samo co Hoya z najwyższej serii + dodatkowe powłoki, a cena jest tak niska ze względu na politykę marketingową dystrybutora. W sumie to sam nie wiem co o tym myśleć. Pewnie jednak kupię B+W, ale może warto przemyśleć.

  6. #6

    Domyślnie

    przy filtrze uv ważną cechą jest też łatwość czyszczenia, bo często ten filtr słuzy jako ochrona - tu polecam b+w mrc super się czyści - mozna kupić za 220zł.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar perqsista
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    429

    Domyślnie

    Kupiłem własnie wczoraj B+W do 17-40 . Już zdążyłem zachlapać-potwierdzam czyści się znakomicie - czyściłem wacikami do uszu - na sucho. Generalnie nie lubie tzw.filtrów ochronnych-i na innych szkłach nie używam. Do zwykłej ochrony przed urazami mechanicznymi najlepiej sprawdza się dekiel i osłona przeciwsłoneczna. W tym konkretnym przypadku kupiłem wyłącznie ze względu na zalecenia producenta odnośnie szczelności obiektywu. Dla mnie osobiscie najważniejszym kryterium przy wyborze tego kawałka szybki jest jak najmniejsza podatność na blinki i łatwość czyszczenia. Swoja drogą to ceny B+W to IMO zbrodnia-niestety nie znam tej nowej lini Hoya - cały czas mam złe wspomnienia po UV-ce tej firmy która używałem parę lat temu wraz z pożyczonym od kolegi apratem. Czyszczenie tego to była droga przez mękę. Jeżelli Hoya digital czy inna z wyższej półki nie blinkuje bardziej od B+W i daje się łatwo czyścić to IMO różnica w cenie z B+W to pieniądze wywalone w błoto. Niestety ciężko to stwierdzic jak się nie przykręci jednego i drugiego do obiektywu
    Ostatnio edytowane przez perqsista ; 17-10-2006 o 15:25

  8. #8
    Bywalec Awatar jaceksw
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    53
    Posty
    152

  9. #9
    Początki nałogu Awatar perqsista
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    429

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że warto bo taki kupiłem-ale jak kupiłem to nie jestem już obiektywny w tej materii

  10. #10
    Coś już napisał Awatar axor
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Kalisz
    Posty
    59

    Domyślnie

    ... tu to samo, tylko że taniej (220 pln za B+W UV 77 MRC).
    Kupuję u nich są sprawdzeni.

    http://www.allegro.pl/item133798099_...a_jakosc_.html
    Ostatnio edytowane przez axor ; 17-10-2006 o 12:40
    Canon 5D / EF 50 F1.4 / EF 85 F1.8 / EF 17-40 F4 L / EF 24-105 F4 L IS USM /EF 70-200 F4 L / 580EX / RS-80N3 / Transmitter ST-E2 / Manfrotto 055 ProB + 329-RC4 / Filry B+W / Lampy Studyjne Marko Flash /

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •