Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: CD, mp3 brzmienie i takie tam ;)

  1. #1
    Uzależniony Awatar MARANTZ
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    928

    Domyślnie CD, mp3 brzmienie i takie tam ;)

    A muzyki słuchasz pewnie tylko w MP3 bo takie czasy. A ja wolę CD i analogową płytę i mam za nic badziewne MP3 choć to takie "nowoczesne" i na topie. I jak mi napiszesz, że jest lepsze to się uśmieję po pachy
    Wracając do tematu. LCD nadający się do obróbki zdjęć kosztuje w tej chwili kilka tysięcy zł. To nie moja opinia, to opinia zawodowców. I ja to zdanie potwierdzam.
    FOTOINKWIZYTOR

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARANTZ Zobacz posta
    I jak mi napiszesz, że jest lepsze to się uśmieję po pachy

    Dobrze zrobione MP3 jest dla ucha ludzkiego nie do odróżnienia pod względem jakości.
    Czyżbyś, słyszał całe pasmo dźwięku jak nietoperz ?
    Ostatnio edytowane przez Nemeo ; 13-10-2006 o 10:13

  3. #3
    Uzależniony Awatar MARANTZ
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    928

    Domyślnie

    Jak dużo słuchasz muzyki to odróżnisz. Oczywiście nie na głośnikach od komputera tylko na odpowiednim sprzęcie. Wielu tak twierdziło jak Ty, dopóki nie posłuchało. Mnie nawet kopie z kompa na CD czasem drażnią. Oczywiście mam na myśli bardzo dobrze nagraną muzykę (np. jazz z Telarca) a nie papkę jaką nam serwuje np. radio. Tam chyba już wszystko leci z kompa i mp3. I nie myśl, że sam kiedyś się z tych "różnic" nie śmiałem. Ale jak możesz porównać bezpośrednio i jesteś "osłuchany" to wiesz gdzie tych różnic słuchać i naprawdę da się to wychwycić. Choć prawdą oczywistą jest, że na normalnych głośniczkach to nawet nietoperz by różnicy nie usłyszał
    FOTOINKWIZYTOR

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    48
    Posty
    420

    Domyślnie

    płyta analogowa CD?? trzecie słyszę koledze się chyba coś pomyliło owszem jakość nagrania na CD może być lepsza ale chodzi tu o brak kompresji (mp3 to skompresowany format podobnie jak jpg) natomiast analogowy sprzęt muzyczny jest bardzo drogi i jeśli chodzi o muzykę to to przy płycie CD i mp3 ważne jest to czego używamy do odsłuchu i jak ten sprzęt jest ustawiony

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeo Zobacz posta
    Dobrze zrobione MP3 jest dla ucha ludzkiego nie do odróżnienia pod względem jakości.
    Czyżbyś, słyszał całe pasmo dźwięku jak nietoperz ?
    Nie chodzi o pasmo, tu faktycznie nie ma się czego przyczepić, ale o zniekształcenia fazowe. Tzw scena i "powietrze" się zmieniają w MP3. Jeśli ktoś zwraca na to uwagę przy odsłuchu to zauważy różnicę.

    Od razu mówię - moje kable do głośników kosztowały tylko c.a. 10zł/m. Podchodzę dość racjonalnie do tematu choć lubię bardzo słuchać muzyki.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piast9 Zobacz posta
    Nie chodzi o pasmo, tu faktycznie nie ma się czego przyczepić, ale o zniekształcenia fazowe. Tzw scena i "powietrze" się zmieniają w MP3. Jeśli ktoś zwraca na to uwagę przy odsłuchu to zauważy różnicę.

    Od razu mówię - moje kable do głośników kosztowały tylko c.a. 10zł/m. Podchodzę dość racjonalnie do tematu choć lubię bardzo słuchać muzyki.
    No właśnie o brak tego powietrza chodzi właśnie. Im więcej ingerencji w dźwiek (zwłaszcza tej cyfrowej) tym tego powietrza mniej. Nawet na przeciętnej jakości sprzęcie odsłuchowym przy odrobinie wprawy można usłyszeć róźnicę. Także jak napisał Marantz na kopii CD.
    Myślę że jak wejdą wyświetlacze SED to trochę na tym rynku się pozmienia układ sił. Zresztą już są zmiany - Sony zapowiedziało wycofanie się stopniowe z produkcji LCD .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARANTZ Zobacz posta
    Mnie nawet kopie z kompa na CD czasem drażnią.
    Możesz rozwinąć? Już kiedyś o to się z kimś dość mocno żarłem Jak "cyfrowa" kopia płyty, zgrana bit po bicie, a potem nagrana na inny nośnik może grać inaczej? Bity z CD-R są jakieś mniej wyraźne? ;-) A nawet jeśli są, to przecież od tego jest korekcja, co prawda słabsza dla CD-Audio niż dla płyt z danymi, ale zawsze jakaś. A nawet jeśli coś się pokopie na tyle, że korekcja nie nadąży... to wtedy nie spada "jakość" tylko po prostu zaczynają się "efekty specjalne"

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Wiesz muflon, te demagnetyzery plyt dla kogos w koncu robia
    http://audiovoodoo.alatar.pl/
    ...

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    Możesz rozwinąć? Już kiedyś o to się z kimś dość mocno żarłem Jak "cyfrowa" kopia płyty, zgrana bit po bicie, a potem nagrana na inny nośnik może grać inaczej? Bity z CD-R są jakieś mniej wyraźne? ;-) A nawet jeśli są, to przecież od tego jest korekcja, co prawda słabsza dla CD-Audio niż dla płyt z danymi, ale zawsze jakaś. A nawet jeśli coś się pokopie na tyle, że korekcja nie nadąży... to wtedy nie spada "jakość" tylko po prostu zaczynają się "efekty specjalne"
    A słyszałeś może o czymś takim jak jitter? Jest go kilka rodzajów. I z tego właśnie min. powodu kopia Cd brzmi gorzej niż orginał. Jest to bardzo łątwe do stwierdzeni przy dobrym odsłuchu. Zanik mikro dynamiki, utrata dobrych szczegółów, transjentów itd. Jest to czysto fizyczne zjawisko nie ma tu żadnych czarów. Nie jest to żadna nowość a branży audio.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    Możesz rozwinąć? Już kiedyś o to się z kimś dość mocno żarłem
    Zazdroszcze cierpliwosci w "rozmowach" z audiofilami .

    To tak jakby posiadacz lustrzanki zostal napadniety przez zacietego fana kompaktow/hybryd i wymiekl dopiero przy obiektywach TS-E (byl tu przyklad na forum).

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •