Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Śmieszny test dSLR-ów

  1. #1

    Domyślnie Śmieszny test dSLR-ów

    Testowanie odcienia tonalnego skóry różnych lustrzanek. Dość komiczne, ale ciekawe. Polecam.

    http://www.shootsmarter.com/DSLRshootout.html

    PS. Zastanawia mnie wpływ obiektywu, ale ok, był równy dla wszystkich.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slawi_3000 Zobacz posta
    PS. Zastanawia mnie wpływ obiektywu, ale ok, był równy dla wszystkich.
    Wcale nie ok, nie wyklucza to efektu, że obiektyw daje zafarb, a body daje zafarb przeciwny, co w efekcie się neutralizuje.

    Ponadto spodziewam się, że wiele zależy od setek innych detali zastosowanych w procedurze. Np. papier, tusze, oświetlenie...

    Jedynki przegrały, pewnie dlatego, że nie są opracowane z myślą o robieniu jpgów
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #3
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    No tak. Testowe fotki robione Tamronami, w sRGB i JPEG-u. Równie dobrze mogli rzucić monetą.

  4. #4

    Domyślnie

    Panowie, ależ to jest śmieszny teścik, który nie bada jakichś addycji, subtrakcji, czy neutralizacji, ale subiektywny odbiór odcienia skóry na jpegu przy odbitce z frontiera. Banalna sprawa, ale czasem jakże ważka.

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slawi_3000 Zobacz posta
    Panowie, ależ to jest śmieszny teścik, który nie bada jakichś addycji, subtrakcji, czy neutralizacji, ale subiektywny odbiór odcienia skóry na jpegu przy odbitce z frontiera. Banalna sprawa, ale czasem jakże ważka.
    Wiem ale przez szacunek dla innych testujących którzy przynajmniej się starają nie nazwałbym "tego czegoś" testem .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wiem ale przez szacunek dla innych testujących którzy przynajmniej się starają nie nazwałbym "tego czegoś" testem .
    No właśnie - jak "to coś" nazwać? Jedno jest dla mnie bardzo pozytywne. Nareszcie wiem, dlaczego 5D ma guzik direct print, a 1Ds (jeszcze) nie ma .

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    a ja bym jak najbardziej nie wahal sie okreslenia test. i jednak bardziej wole subiektywne wrazenia ludzi, ktorzy pracuja w danej dzialce, niz analizy ilosci cegiel w murze czy podobnych, robione przez ludzi, co w zyciu normalnych zdjec nie robili...

    inna sprawa, ze i tak jest ni grzyba nie miarodajny. moze gdyby zebrali kilku fotografow bieglych w korekcji barwnej i posadzili do obrobki RAW-ow, zeby pokazali co z danych puch da sie wycisnac przy odrobinie wiedzy...
    www albo tez flickr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •