Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 116

Wątek: ST-E2 Teletransmiter do bezprzewodowego sterowania lampą lub grupami lamp

  1. #1
    Adamm
    Guest

    Domyślnie ST-E2 Teletransmiter do bezprzewodowego sterowania lampą lub grupami lamp

    Witam
    Mam pytanie o ten transmiter jak w linku ponizej. Czy ktos uzywal i jakie sa opinie. Nie znalazlem informacji jaki jest jego zasieg. Nie znalazlem tez informacji na forum odnosnie tego urzadzenia, chyba nie umie obslugiwac tej wyszukiwarki.

    http://www.canon.com.pl/produkt/kate...E-2,p,409.html

  2. #2
    Coś już napisał Awatar Wiesiek_TGT
    Dołączył
    Aug 2005
    Wiek
    65
    Posty
    78

    Domyślnie kilka słów

    Używałem przez rok ale niezbyt intensywnie z dwona lampami 550EX. To podczerwień czyli obiekty muszą się widzieć. Czasami było to upierdliwe - trzeba było tak ustawiac lampy aby patrzyły w strone nadajnika. Nigdy nie używałem na większe odległości niz 5 m. Dwie lampy dowolnie ustawiane pozwalały jednak osiagnąć oświetlenie niemozliwe do zrealizowania w inny sposób (pomijam lampy studyjne). Było to wygodne, mieściło sie w plecaku.
    Sprzedałem gdy kupiłem lampy studyjne.
    Przykład wykorzystania
    http://www.tgt.pl/galeria_wieslaw_cz...p?image_id=345

    Pozdrawiam

    Wiesiek

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Trudnopowiedzieć, Poland
    Wiek
    50
    Posty
    292

    Domyślnie

    Witam,

    Ja posiadam i uzywam...z 550 i 580.... swietne przenosne studio portretowe...

    Zadaj jakies konkretne pytanie, to postaram sie odpowiedziec..

    Jedna lampa na parasolce... zlotej,srebrnej lug przez biala a kontra lub tlo z drugiego flesza.... zamierzam kupic 430 ex do tego zestawu....

    Moze nie najtaniej to wszystko wychodzi ale gdy liczy sie miejsce (bagaz) i miejsce w ktorym robi sie te zdejecia .... sesje slubna we wnetrzach to jest to super zestaw...
    Jakies 9 kg fotosprzętu i sporo chęci
    Take nothing but pictures, leave nothing but footprints

  4. #4
    Adamm
    Guest

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz.
    Mam jeszcze pytanie odnosnie problemow z lacznoscia, o ile dobrze rozumiem to przednia czesc korpusu lampy musi byc skierowana w strone transmitera (wtedy kierunek blysku ustawiam krecac glowica lampy)? Jak taki zestaw sprawdza sie na zewnatrz (wewnatrz to przypuszczam ze podobnie jak studyjne lampy)? Lampe moge przykrecic do zwyklego statywu ale jak montujecie do tego parasolke? Czy stosujecie inny statyw wraz z uchwytem do parasolki? Czy uzywaliscie tego zestawu tak na odleglosc ok 10m (wiecej nie sadze zebym potrzebowal).

  5. #5
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adamm Zobacz posta
    Dziekuje za odpowiedz.
    Mam jeszcze pytanie odnosnie problemow z lacznoscia, o ile dobrze rozumiem to przednia czesc korpusu lampy musi byc skierowana w strone transmitera (wtedy kierunek blysku ustawiam krecac glowica lampy)? Jak taki zestaw sprawdza sie na zewnatrz (wewnatrz to przypuszczam ze podobnie jak studyjne lampy)? Lampe moge przykrecic do zwyklego statywu ale jak montujecie do tego parasolke? Czy stosujecie inny statyw wraz z uchwytem do parasolki? Czy uzywaliscie tego zestawu tak na odleglosc ok 10m (wiecej nie sadze zebym potrzebowal).

    "To czerwone" na lampie musi być w kierunku transmitera. Zasięg teoretyczny 15 m. Praktycznie 12-13m. Mozna sobie radzić używając odbitej wiązki IR np. od sufitu (albo kawałka folii alu) - działa - pilot od TV skierowany "do tyłu' na ścianę tez będzie działał. Kręcenie palnikiem na lampie raczej nie stanowi problemu

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Trudnopowiedzieć, Poland
    Wiek
    50
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adamm Zobacz posta
    Dziekuje za odpowiedz.
    Mam jeszcze pytanie odnosnie problemow z lacznoscia, o ile dobrze rozumiem to przednia czesc korpusu lampy musi byc skierowana w strone transmitera (wtedy kierunek blysku ustawiam krecac glowica lampy)? Jak taki zestaw sprawdza sie na zewnatrz (wewnatrz to przypuszczam ze podobnie jak studyjne lampy)? Lampe moge przykrecic do zwyklego statywu ale jak montujecie do tego parasolke? Czy stosujecie inny statyw wraz z uchwytem do parasolki? Czy uzywaliscie tego zestawu tak na odleglosc ok 10m (wiecej nie sadze zebym potrzebowal).

    Wiec..tak....
    Uzywam takiej glowicy hamy.. do parasolki a to na statyw oswietleniowy .. i dziala..
    Uzywanie na zewnatrz... im mniej slonca tym lepiej.... oczywiscie musza byc zwrocone czerwonymi lampkami do siebie jesli chcesz miec zasieg....
    Robilem sesje w nocy ze zdjeciami osob na tle oswietlonego zamku w Bedzinie ... bywalcy wiedza jak jest oswietlony i jakies 18 meskich kroków miedzy lampami bylo OK, aby odpalały... z tym ze nie byly niczym zasloniete...

    Jedna uwaga mi sie nasuwa..... ze lamapa do lampy ma wiekszy zasieg niz transmiter do lampy..... wyglada mi na to jakgdyby transmiter miał wezszy kat rozsylu...... wiazki podczerwieni.... zatem maly tips&hints.... to podpiac transmitter do OFF-hot shoe cord 2 i skierowac go dokladnie na najblizsza lampe.... i wtedy jest super.... poza tym zawsze jest plawisz PILOT na ST-E2 jesli go nacisniesz to lampy po kolei blyskaj aby pokazac czy sa w zasiegu....
    Wazne blyskaja jedna po drugiej w kolejnosci oddalenia od Aparatu albo kolejnossci grupy A:B:C ....

    P.S> dwa flesze + transmitter zajmuja podobna ilosc miejsca w torbie jak 24-70 .... wiec wszystko jasne.....
    Jakies 9 kg fotosprzętu i sporo chęci
    Take nothing but pictures, leave nothing but footprints

  7. #7
    Adamm
    Guest

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedzi, wlasnie sie zastanawialem nad zakupem tego transmitera glownie zeby sciagnac lampe z aparatu (wiem jest off shoe cord ale transmiter jest wygodniejszy) ale dzis padla mi jedna tania "studyjna" lampka i zastanawiam sie teraz czy nie dokupic drugiej lampy canona (mam teraz 430) dokladnie 580 i takim zestawem 430 plus 580 nadal probowac zabawe w studio, jednak nie wiem jak jest z moca takiego zestawu czy taki zestaw bedzie wystarczajacy do nieduzego pomieszczenia: ISO 100 przyslona 8-11 i czas 160? Faktycznie takie rozwiazanie dwie (lub wiecej) lamp ktore mozna zabrac ze soba w plener plus uzycie w malym domowym studiu jest dobrym rozwiazaniem i po dzisiejszej awarii bardzo powaznie sie nad tym zastanawiam. Jeszcze pytanie odnosnie tej glowicy Hamy
    Uzywam takiej glowicy hamy.. do parasolki a to na statyw oswietleniowy .. i dziala..
    rozumiem ze do tej glowicy montujesz i lampe i parasolke? Gdzie mozna kupic taka glowice?
    uff na razie chyba tyle pytan

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar borkomar
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Płock
    Wiek
    44
    Posty
    1 083

    Domyślnie

    Roznica bedzie chyba polegala tez na tym iz w studio lampy swieca caly czas i w momecie nacisniecia spustu blyskaja a w takim zestawie o jakim mowisz blyskaja tylko podaczas wcisniecia spustu.
    Tak mi sie wydaje.Niech wypowiedza sie fachowcy - sam chetnie dowiem sie szczegolow - bo to ciekawe rozwiazanie wedlug mnie.
    5D + L

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Trudnopowiedzieć, Poland
    Wiek
    50
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borkomar Zobacz posta
    Roznica bedzie chyba polegala tez na tym iz w studio lampy swieca caly czas i w momecie nacisniecia spustu blyskaja a w takim zestawie o jakim mowisz blyskaja tylko podaczas wcisniecia spustu.
    Tak mi sie wydaje.Niech wypowiedza sie fachowcy - sam chetnie dowiem sie szczegolow - bo to ciekawe rozwiazanie wedlug mnie.

    Tak masz PILOTY w sutyjnych i mozesz lepeij panowac nad swiatlem... ale w Canonowych speedlitach masz testowy blysk ciagly...


    A propos mocowania////

    lampa i parasolka do uchwytu.. uchwyt do glowicy kulowej a glowica to statywu,,,,,,,

    Zrobie fotke weeekend i podesle...
    Jakies 9 kg fotosprzętu i sporo chęci
    Take nothing but pictures, leave nothing but footprints

  10. #10
    Adamm
    Guest

    Domyślnie

    A jak z moca takiego zestawu, czy taki zestaw bedzie wystarczajacy do nieduzego pomieszczenia i nastawy ISO 100 przyslona 8-11 i czas 160? Blysk przez parasolke biala.

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •