Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 116

Wątek: ST-E2 Teletransmiter do bezprzewodowego sterowania lampą lub grupami lamp

  1. #21
    Początki nałogu Awatar perlpa
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Kowary (dolnośląskie)
    Wiek
    50
    Posty
    350

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adamm Zobacz posta
    wlasnie jesli ktos ma namiar na jakies sensowne mocowanie tego to bylbym wdzieczny, na razie lampa na statyw foto a parasolka tasma klejaca - taka partyzantka ale dziala dobrze, a w plenerze "asystent" trzyma lampe i parasolke i tez dziala
    pozdrawiam
    Tutaj masz taki uchwyt do lampy i parasolki:
    http://www.allegro.pl/item146424526_...a_statyw_.html
    Ja używam takich dwóch od kilku lat i przyznam że sprawują się bardzo dobrze, zresztą jest to taki sam uchwyt jak te oferowane za kosmiczne pieniądze choćby przez firmę Photoflex.
    W podobnej cenie (59zł) takie uchwyty mają też w http://www.funsports.pl

    Pozdrawiam

    P.S. W tej chwili używam dwóch lamp 550EX (jedna na sankach a druga jako slave) ale denerwuje mnie brak mozliwości całkowitego wyłaczenia błysku lampy Master. Po wyłaczeniu jej błysku (OFF) i tak na zdjęciu widać błysk sterujący co często przeszkadza. Dletego chyba na gwizdkę zrobie sobie prezent w postaci ST-E2

  2. #22
    Coś już napisał Awatar M_Kuron
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    39
    Posty
    54

    Domyślnie

    Krótkie pytanie. Czy transmiter STE-2 jest w stanie wyzwolić lampy studyjne z fotocelą? Nie za bardzo znam sposób działania i jak STE-2 "mówi" do innych fleszy. Wiem, że może być to głupie pytanie, więc przepraszam
    5D mkII + 24-70 L + 24 1.4 L + 35 2.0 + 50 1.4 + C 85 1.8 + Sigma 70 macro + 135 L + 580ex
    www.maciejkuron.pl

  3. #23
    Bywalec Awatar gzak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa - Sandomierz
    Wiek
    50
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez M_Kuron Zobacz posta
    Krótkie pytanie. Czy transmiter STE-2 jest w stanie wyzwolić lampy studyjne z fotocelą? Nie za bardzo znam sposób działania i jak STE-2 "mówi" do innych fleszy. Wiem, że może być to głupie pytanie, więc przepraszam
    Niestety wyzwala... Niestety, bo robi to podczas przedbłysku więc jest to bezużyteczne.
    Grzechu
    http://www.gzak.net - Ostatnie galerie: Warszawa 2007 , USA 2007 cz. 3 , Toskania 2011
    Żelastwo: 5d, 24 2.8, 85 1.8, 70-200 F4, 28-75 2.8, 21M, 190CLB, 420EX, 580EX, E-PL3

  4. #24
    Coś już napisał Awatar M_Kuron
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    39
    Posty
    54

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Planowałem kupić to cudo do wyzwalania lamp studyjnych ale w takim wypadku wystarczy mi tylko kabelek.
    5D mkII + 24-70 L + 24 1.4 L + 35 2.0 + 50 1.4 + C 85 1.8 + Sigma 70 macro + 135 L + 580ex
    www.maciejkuron.pl

  5. #25
    Bywalec Awatar gzak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa - Sandomierz
    Wiek
    50
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez M_Kuron Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź. Planowałem kupić to cudo do wyzwalania lamp studyjnych ale w takim wypadku wystarczy mi tylko kabelek.
    Widzę, ze masz 580ex... To jej możesz użyć do wyzwalania lamp studyjnych z fotocelą... Tylko musisz ustawić lampę na Manual (moc na minimum i palnik w taką stronę, by Ci niepotrzebnie kadru nie doświetliło)
    Grzechu
    http://www.gzak.net - Ostatnie galerie: Warszawa 2007 , USA 2007 cz. 3 , Toskania 2011
    Żelastwo: 5d, 24 2.8, 85 1.8, 70-200 F4, 28-75 2.8, 21M, 190CLB, 420EX, 580EX, E-PL3

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    26

    Domyślnie Wspomaganie AF przez ST-E2

    Witam
    Mam pytanie do użtkowników ST- E2.
    Czy zwiększony zasięg sterowania lampami odnosi się również do AF tzn. czy sygnał / promień podczerwieni / jest mocniejszy niż w lampie.? Jeśli tak to mogłoby to znacznie usprawnić AF.
    Może ktoś zauważył taką zależność.

  7. #27
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie

    Nie do końca rozumiem pytanie - ST2 nie wspomaga AF. Ustrojstwo powstało czasie gdy nie było opcji sterowania zestawem z lampy głównej(znaczy głównej doczepionej) - z wyłączeniem jej błysku. Jest wygodne (sam uzywam!)Co do zasięgu - już mi kiedyś to wytknięto - że instrukcje podają "przewagę sterowania lampą EX580" choć jako "user łobydwóch" - mam i n n e zdanie.

  8. #28
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    26

    Domyślnie

    St2 wsuwa się na sanki zamiast lampy.Wydawało mi się że oprócz swojego głównego przeznaczenia czyli sterowania dodatkowymi lampami z przodu tego ustrojstwa jest wysyłany promień podczerwieni / tak jak z lampy i zamiast niej / pomagający AF w trudnych warunkach oświetleniowych. Właśnie chodziło mi o to czy jest skuteczniejszy niż w lampie.
    Chyba, że pomyliłem urządzenia

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Wa-wa
    Wiek
    55
    Posty
    98

    Domyślnie

    Canon ST-E2 Speedlite Transmitter jest wyposażony w reflektor wspomagania autofokusa, pokrywający pole 45 punktów AF.

  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    26

    Domyślnie

    No właśnie .I chodzi mi o to czy jest skuteczniejszy od reflektora lampy.

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •