Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 116

Wątek: ST-E2 Teletransmiter do bezprzewodowego sterowania lampą lub grupami lamp

  1. #11
    Coś już napisał Awatar axor
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Kalisz
    Posty
    59

    Domyślnie

    Transmiter działa bardzo dobrze, choć sterować możesz również używając lampy założonej na aparat (430 kosztuje tyle co ST-E2), ja sam wybrałem ST-E2, ponieważ jest poprostu wygodniejszy w użyciu.


    Jedynym problemem jak dla mnie jest połączenie ST-E2 + 580 + lampy studyjne (z czuwającą fotocelą - niestety na pierwszy błysk).
    Wszystko z założenia miało być bezprzewodowo, ale okazało się to niemożliwe.
    Canon nie pomyślał o możliwości wyłączenia ETTL (przynajmniej w 30-stce)i lampy błyskają na pomiarowym.
    Rozwiązaniem okazał się kabel do studyjnych, ale to już ogranicza swobodę działania.
    Canon 5D / EF 50 F1.4 / EF 85 F1.8 / EF 17-40 F4 L / EF 24-105 F4 L IS USM /EF 70-200 F4 L / 580EX / RS-80N3 / Transmitter ST-E2 / Manfrotto 055 ProB + 329-RC4 / Filry B+W / Lampy Studyjne Marko Flash /

  2. #12
    Bywalec Awatar TomaszQ
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Polska
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axor Zobacz posta
    Jedynym problemem jak dla mnie jest połączenie ST-E2 + 580 + lampy studyjne (z czuwającą fotocelą - niestety na pierwszy błysk).
    Na kabel zakładasz nadajnik radiowy, a do lamp studyjnych odbiorniki i wszystko ładnie działa zachowując pełnie swobody.

  3. #13
    Coś już napisał Awatar axor
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Kalisz
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomaszQ Zobacz posta
    Na kabel zakładasz nadajnik radiowy, a do lamp studyjnych odbiorniki i wszystko ładnie działa zachowując pełnie swobody.
    .... niestety sanki zajęte już przez ST-E2, a mocowanie nadajnika na kablu + rzep do body znacznie pogarsza jeśli nie uchwyt do względy estetyczne ;-)
    Canon 5D / EF 50 F1.4 / EF 85 F1.8 / EF 17-40 F4 L / EF 24-105 F4 L IS USM /EF 70-200 F4 L / 580EX / RS-80N3 / Transmitter ST-E2 / Manfrotto 055 ProB + 329-RC4 / Filry B+W / Lampy Studyjne Marko Flash /

  4. #14
    Bywalec Awatar TomaszQ
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Polska
    Posty
    127

    Domyślnie

    No, ze względami estetycznymi polemizować nie uchodzi .

  5. #15
    Adamm
    Guest

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedzi a jak jest z moca i regulacja blysku takiego zestawu w warunkach "studyjnych"?

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axor Zobacz posta
    Transmiter działa bardzo dobrze, choć sterować możesz również używając lampy założonej na aparat (430 kosztuje tyle co ST-E2), ja sam wybrałem ST-E2, ponieważ jest poprostu wygodniejszy w użyciu.
    430 nie mozesz sterowac innych lamp. Minimum to 550/580 lub sigma EF 500 DG Super.
    ...

  7. #17
    Coś już napisał Awatar axor
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Kalisz
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK Zobacz posta
    430 nie mozesz sterowac innych lamp. Minimum to 550/580 lub sigma EF 500 DG Super.
    ... a fakt, dopiero teraz zobaczyłem że jest tylko opcja "slave"
    thx za celną uwagę.
    Canon 5D / EF 50 F1.4 / EF 85 F1.8 / EF 17-40 F4 L / EF 24-105 F4 L IS USM /EF 70-200 F4 L / 580EX / RS-80N3 / Transmitter ST-E2 / Manfrotto 055 ProB + 329-RC4 / Filry B+W / Lampy Studyjne Marko Flash /

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar borkomar
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Płock
    Wiek
    44
    Posty
    1 083

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tdf Zobacz posta
    Tak masz PILOTY w sutyjnych i mozesz lepeij panowac nad swiatlem... ale w Canonowych speedlitach masz testowy blysk ciagly...


    A propos mocowania////

    lampa i parasolka do uchwytu.. uchwyt do glowicy kulowej a glowica to statywu,,,,,,,

    Zrobie fotke weeekend i podesle...
    Czekamy na obiecane foty;-)
    5D + L

  9. #19
    Coś już napisał Awatar fotosc
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Elizabeth , New Jersey
    Posty
    72

    Domyślnie

    moze to jest dosyc kosztowne , ale polecam
    kontrole , dlatego ze mozna do tych samych podlaczyc jeszcze kilka lamp i nimi regulowac ktora dana lampe chce zaswiecic
    4 ekstra lampy + zewnetrzna na brakecie i tylko ta kontrola wszystko regulujesz
    dosyc kosztowne to jest ale za to skuteczne
    http://www.bhphotovideo.com/bnh/cont...goryNavigation
    przy uzyciu fotoceli gdzies na weselu , lub innych imprez kazdy jeden inny wydany blysk bedzie wlaczal twoja lampe
    tak mi sie wydaje

  10. #20
    Adamm
    Guest

    Domyślnie

    Cytat:
    Napisał tdf
    Tak masz PILOTY w sutyjnych i mozesz lepeij panowac nad swiatlem... ale w Canonowych speedlitach masz testowy blysk ciagly...


    A propos mocowania////

    lampa i parasolka do uchwytu.. uchwyt do glowicy kulowej a glowica to statywu,,,,,,,

    Zrobie fotke weeekend i podesle...

    Czekamy na obiecane foty
    wlasnie jesli ktos ma namiar na jakies sensowne mocowanie tego to bylbym wdzieczny, na razie lampa na statyw foto a parasolka tasma klejaca - taka partyzantka ale dziala dobrze, a w plenerze "asystent" trzyma lampe i parasolke i tez dziala
    pozdrawiam

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •