Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 116 z 116

Wątek: ST-E2 Teletransmiter do bezprzewodowego sterowania lampą lub grupami lamp

  1. #111
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    1 370

    Domyślnie

    A wiec powracam z tematem. Dawno nie ficilem z lampami. Ostatnio (pamietajac o forum) robilem zdjecia z lampa i ST-E2. Lampy ustawione obie na SLAVE oraz Group A (domyslie).
    Pytaliscie sie czy mozna ssterowac blyskiem z poziomu sterownika tak jak ot mozna robic 580EX II. Odpowiedzialem ze nie - poniewaz normalnie nie ale....... Wlaczylem Ratio, i nawet jak mialem tylko 1 grupe A to robilem na sterowniku mocniej/slabiej (groupa A do B, majac tylko 1) dziala. Sterownikie mozna w ten sposob zmieniac sile swiatla, Nie jest to tak fajne jak w 580 ze zmieniam sobie do 1/128 mocy - ale wystarczajace - naewt mi sie to bardzo przydalo poniewaz zamiast zmienac ISO/f zmienialem sile blysku sterownikiem. Tak wiec kolejny plus na kozysc. Niestety jeszcze nie mialem okazji testowac tego "ustrojstwa" w otwartym terenie - tak wiec nie wiem jak z zasiegiem. W pomieszczeniach nie mam zadnych problemow. Za jakis czas bede latal z lampa na zewnatrz (niech sie cieplej zrobi i mniej deszczowo).

  2. #112
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie

    A jak się ma współpraca ST-E2 z niefirmowymi lampami, choć dedykowanymi do Canona. Taki Metz 58 - czy ST-E2 obsługuje go tak samo jak canonowe 580-tki?

  3. #113
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie

    też mnie to właśnie zastanawia.
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

  4. #114
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    ja mam lampe Sigmy ktora dziala w IR z systemem Canona, jednak dzialanie pozostawia troche do zyczenia,
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  5. #115
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    1 370

    Domyślnie

    w "pochmurny dzien" ok 12m i ST-E2 dziala (dalej nie bylo sensu odchodzic). Niestety slonecznego dnia jakos nie moglem zastac - jak sie zrobi "sloneczniej" (o ile) dam znac. Niefirmowych lamp nie mam tylko 580EX II oraz 550EX.

  6. #116
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    133

    Domyślnie

    A sprawdzał ktoś takie przeróbki?
    Tzn wyprowadzenie z ST-E2 sygnału TTL po kablu do innej lampy (np tak usytuowanej, że IR nie da rady).


    http://michaelbass.blogspot.com/2007...C_ScrewCompare

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •