Witajcie, na przełomie czerwca-lipca będe miała możliwość kupić w USA laptopa w związku z tym zaczęłam się zastanawiać narazie orientacyjnie na jakie modele zwrócić uwagę. Laptop ma być do uzytku ogólnego, ma być wydajny jeśli chodzi o zgrywanie i jakieś tam wstepne (hobbystyczne) obrabianie dużej ilości zdjęć). Mniej więcej wiem czego szukam, ale praktycznie każda firma ma cos takiego wśród swoich modeli, więc pierwsze pytanie jak wybrać firmę, czym się kierować Szczerze mówiąc obecnie najbardziej skierowuję się ku laptopom Dell, ale jeśli by mnie ktoś zapytam nie potrafię w 100% odpowiedzieć czy jakiś Sony czy też Toshiba nie byłyby lepsze więc prosze o rozwianie tej pierwszej wątpliwości.
A narazie drugie pytanie to czy miał ktoś do czynienia z lapkiem Dell Precision M4400 ? czytałam pochlebne recenzje, parametry myślę, że też ok, ale słyszałam tez o głośnej pracy i średniej baterii macie na ten temat jakieś informacje? Będe wdzięczna za wszelkie wskazówki.
40d | c18-55 IS | c24/2.8 stm
Tego nie, ale przez jakiś czas miałem wspomniany M90 - szczerze mówiąc to kupowanie tego rodzaju kompa (szczególnie po takiej cenie) jest całkowitą pomyłką. Komputer jest duży, ciężki i całkowicie niemobilny (ten może bardziej bo jest mniejszy niż M90) i słabszy od stacjonarnego za połowę jego ceny a monitor się do niczego nie nadaje jak w każdym innym lapku...
Gdybym miał możliwość zakupu w USA to celował bym tylko w produkty Apple. Najlepiej Macbook Pro.
EOS 5DMkII + BG-E6; C 14 L II; C 24 L II; C 50 1.4; C 85 1.8; C 135 L; C 580 EX II; Sherpa 450 R; Kata D-3N1-30; Crumpler Master Delhi 620 i drobiazgi...
A ja tam od dawna uważam, że do domu, do obróbki zdjęć to jest stacjonarny komputer. Notebook jest od zastosowań mobilnych i do obu rzeczy na raz się nie nadaje. Notebook o zblizonych parametrach do przeciętnego stacjonarnego kompa kosztuje majątek. Może lepiej kupić w miarę porządny stacjonarny i netbooka?
To czy Apple czy PC to.... długa histora i jeszcze dłuższa lista programów do kupienia w przypadku zmiany systemu. Równie drogie jak przesiadka z Nikona na Canona bądź na odwrót.
Janusz,
Old enough to know better - but I do it anyway.
No nie powiem: daliscie mi do myślenia i pół dnia spędziłąm dzisiaj czytając o Macach, przeglądając fora, zdjęcia, filmy i..... ciągnie mnie coraz bardziej. Mam sporo czasu do zastanowienia, więc jak będe miała jakies precyzyjniejsze pytania to jeszcze na pewno będe Was męczyć. Komputer stacjonarny odpada bo potrzebuję mobilny komputer (uczelnia, dom, wyjazdy).
Trochę mnie martwią koszty bo tak się zastabawiam może podzielicie sie swoim doświadczeniem ile realnie $ trzebaby wydać na Macbooka Pro 15,4'' aby był gotowy i wystarczający do pracy powiedzmy średnio wymagającej (photoshop, duże ilości zdjęć, plików, w gry raczej nie gram).
Druga sprawa z powodu, której kiedys tam przestałam sie interesować Maciem to kompatybilnośc programów, mam taką obawę (nie wiem czy słuszną), ze może się kiedyś zdarzyć, że będe potrzebowała jakiegoś progamu, którego nie ma na Macbooku. Teraz trochę więcej poczytałam i widze ze to chyba nie problem rozumiem, że od biedy mogę mieć obok zainstalowanego windowsa i jesli bym czegos potrzebowała to moge z niego równie korzystac tak?
Tak się zastanawiam jakich płatnych (a co za tym idzie jakie koszty dodatkowe) programów bym potrzebowałą na poczatek, jakie oprogramowanie jest w podstawowej cenie? Jest jakiś odpowiednik office, jakiś chocby prodty program graf idt?
Przepraszam jesli te pytania są banalne, juz był lub można je znaleźć samemu. Na pewno dalej będe czytać o rozważać, ale jeśli chcielibyście rozwiać chociaż niektóre z moich wątpliwości to będę wdzięczna.
Ps. coś czuję, że z tego powodu zakup L-ki się jeszcze bardziej oddali, bo mój obecny Acer nie daje mi juz żyć....;/
40d | c18-55 IS | c24/2.8 stm
http://www.myapple.pl/index.php
znajdziesz tam wszystkie odpowiedzi na pyt. dotyczące Mac'ow