Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Nauka robienia zdjęć

  1. #11
    Dopiero zaczyna Awatar twilight
    Dołączył
    Nov 2005
    Posty
    45

    Domyślnie

    Przede wszystkim zdjec nie robisz puszka tylko obiektywem,puszka ma za zadanie ustawiac ostrosc i poprawnie mierzyc swiatlo i kazda lustrzanka AF to robi w sposob mniej lub bardziej wyrafinowany,wiec jesli chcesz jakichs istotnych porownan to raczej porownuj szkla.Eos 300 to przyzwoita maszynka i jesli z czasem potrafisz wykorzystac wszystkie jego mozliwosci to bedzie znaczylo ze jestes juz bardzo zaawansowany Nie rob zdjec na automacie bo to kompletnie zabije Twoja inwencje.Jesli idzie o lampe blyskowa to traktuj ja jako pomocnicze zrodlo swiatla do rozjasniania cieni,wywolania blysku w oku fotografowanej osoby itp,jako glowne zrodlo swiatla jest najgorszym z mozliwych rozwiazan.Poza tym wszystko napisali koledzy powyzej.Nic nie zastapi Ci wlasnych doswiadczen,kupuj jakies tanie negatywy i trenuj,na poczatek wystarczy wywolanie negatywu i zeskanowanie,to chyba najtanszy sposob zdobywania doswiadczen ,aczkolwiek nie wolny od wad.Moze z czasem sprobuj B&W we wlasnej ciemni,jesli Ci sie spodoba bedziesz mial pelna kontrole nad efektami swojej pracy.Bez wiekszych problemow mozesz takze w ciemni wywolywac slajdy.Poza forum Canona pozagladaj na grupe dyskusyjna pl.rec.foto ,to skarbnica wiedzy na temat fotografii analogowej.Powodzenia

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #13

    Domyślnie

    http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/295608 mam ta ksiazke i jest rewelacjna. Jestem poczatkujaca osoba i potrzebowalam cos napisane w miare prostym jezykiem. Ta ksiazka jest dla mnie cos wiecej nic zwykla ksiazka o fotografi

  4. #14
    Dopiero zaczyna Awatar hroopek
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    34

    Domyślnie A moze jakis pdf...

    Moze ktos ma przeczytany, niepotrzebny pdf'ik...

  5. #15
    Bywalec Awatar CFR
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    lazurowe wybrzeze
    Wiek
    49
    Posty
    133

    Domyślnie

    Witam w miom pierwszym poscie na tym Forum i aby "nie zapomniec" tego watku to chcialem podziekowac za linki, ktore w nim podaliscie. Zawarte w nich lekcje wykonywania zdjec sa swietne


    PZDR

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    71
    Posty
    634

    Domyślnie

    http://www.fotal.pl/artykul/Fotograf..._doc12992.html
    polecam świetnie napisana i udokumentowana zdjeciami z opisem parametrów ekspozycji

  7. #17
    Bywalec Awatar Bonczar
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Krosno/Rzeszów
    Wiek
    35
    Posty
    128

    Domyślnie Darmowy kurs dla początkujących fotoamatorów

    Witam!
    Ostatnio grzebiąc w sieci znalazłem coś takiego może kogoś to zainteresuje i się zapisze:
    http://www.fotoszop.pl/kurs.aspx

    Pozdrawiam

    EDIT:
    Do Moderatorów: Jeśli pomyliłem działy to proszę o przeniesienie tematu i z góry przepraszam za kłopot.
    Canon EOS 40D|| 5D MK2 || 17-55 2.8 IS || 50 1.4 ||70-200 4L|| 430EX

  8. #18
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bonczar Zobacz posta
    EDIT:
    Do Moderatorów: Jeśli pomyliłem działy to proszę o przeniesienie tematu i z góry przepraszam za kłopot.
    Polaczylem z PRZYKLEJONYM watkiem dokladnie na ten temat. W nieco innym dziale...

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie

    witam,
    chcę kupić książkę po której przeczytaniu będę robił zdjęcia które co roku będą wygrywały na WPP. słyszałem o takiej pozycji jak "Jesteś amatorem ale za miesiąc będziesz robił zdjęcia które przejdą do historii". czy nie wiecie gdzie ją dostane?
    Ostatnio edytowane przez schabu ; 29-03-2007 o 18:18
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

  10. #20

    Domyślnie

    Jakby ktoś miał ochotę napisać kilka słów o fotografii, obróbce zdjęć, opinie o swoim sprzęcie jakiś tutorialik to zapraszam Artykuły o fotografii
    Wszytko co związane z fotografią mile widziane.

    Można też skrytykować sklep fotograficzny itp. :wink:
    Ostatnio edytowane przez AdamAGP ; 30-04-2007 o 14:19

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •