tu masz odpowiedź..
Pozdr
Artur
tu masz odpowiedź..
Pozdr
Artur
5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|
Tak. Wlasnie 50E jest jednym z aparatow ktory ma taka blokade elektroniczna. Jezeli wkrecisz cos w aparat co wciska wszystkie styki w mocowaniu EOS, a nie ma procesora jak np. Extension Tube (pierscien macro) czy teleconverter nie Canona, wtedy aparat sie blokuje.
Oczywiscie jak zamkniesz styki za Extension Tube lub teleconverterem podłączając obiektyw EOS wtedy dziala poprawnie.
Ale dzieki za ten bolec bo juz dawno kombinowalem jak sobie poradzic podlaczajac teleconverter Tamrona SP 1,4x (EOS) z Nikkorem 180/2.8ED. Aby zrobic zdjecie musialem nieco wypiac szkło z body aby przesunely sie styki. Wystarczy ze jeden styk w body zostanie nie wcisniety i bedzie dzialac.
Wczoraj sprawdzalem; u mnie kicha - zablokowanie bolca zawiesza lustro gdy sie chce zrobic fote; takze bez zmian.
Oczywiscie gdy nic do aparatu nie podlacze lub gdy podlacze Canonowski Extesion Tube.
Jedyne wyjscie to zrobienie dodatkowych otworow w bagnetach Extension Tube i Telecoverterze na zatrzask bagnetu EOS - gdyz jezeli nieco wypne te ustrojstwa to aparat dziala normalnie ale bagnet nie jest zablokowany stad mysle o tych otworach.
Ostatnio edytowane przez szwayko ; 18-10-2006 o 08:57
wczoraj spędziłem rochę czasu nad całym tym można nazwać problemem.
50e działa poprawnie z and. jednak trzeba troche nad tym posiedzieć i się przyzwyczaić.
1. adapter metalowy z dand. czyli płytką potwierdzającą ostrość
po wkręceniu standartowo przełączeniu na Av lub P lub cokolwiek innego wiesza aparacik.
2. patrząc na bagnet 50e to po lewej mamy dodatkowy bolec który trzeba przesunąć w górę aby zasymulowąc wpiecie obiektywu AF.
są 2 sposoby albo na adapterze przykleić popychacz jak w linkach wyżej lub tak jak zrobiłem to ja mniej porfesjonalnie amatorsko - bo jestem amatorem zablokowałem na stałe bolec dość grubym papierkiem.
aparat zaczął zachowywać się już posytywniej bo pokazał wartość przysłony ale zachowanie lustra i migawki wskazywało na dalszy błąd.
3. jedziemy dalej po kilku testach z odłaczaniem poszczególnych styków wymiękłem chciałem sprawdzić czy działa lampka wbudowana przełaczyłem na progam P i aparat zaskoczył
Przysłona działa poprawnie, lustro działa poprawnie, wyswietlacz działa poprawnie
kółko nastaw drabinki działa poprawnie.
ogranicza nam to troche możliwości kreatywnej fotografii ale mi amatorowi w zupełności wystarcza i nie mam powodu do niezadowolenia.
jakieś pytania konkretnie walcie na PM GG @ lub cokolwiek tam chcecie
Ostatnio edytowane przez enter ; 18-10-2006 o 10:25
Tyle ze zaden obiektyw EOS jaki mam nie uzywa tego popychacza, to znaczy nie ma na bagnecie w tym miejscu jakiej srubki do popychania.
TO znaczy ze tylko na P dziala. No to nie rozwiazuje problemu do konca bo za kazdym razem trzeba czas zmieniac i go blokowac.
NIe wiem jak to Canon rozwiazal, ze Canonowski Extension Tube musi byc uzywany tylko ze szklami ze stykami w EOS 50. W EOS 30 juz nie, samo wpiecie Extesion Tube nie blokuje aparatu.
Problemem jest pewnie to ze aparat blokuje sie po wcisnieciu wszystkich stykow w body, a informacja na stykach jest nieco inna.
Mam problem z dwoma dendalionami w EOS 50 (ELAN II - bez E).
Niestety sposoby wyzej nie dzialaja. Ale domyslam sie dlaczego i chcialbym to zweryfikowac. Mam ELAN II, ktoremu niestety odpadlo pokretlo od trybow AF. Zostało na stałe AI FOCUS, czyli ONE SHOT, ale w trakcie zmiany obiekty przelacza sie na SERVO. I moje pytanie do userow 50tek - czy to moze byc problemem? Jesli tak, to rozkrece body i postaram sie przelaczyc na ONE SHOT i tak zostawic, bo jesli nie, to nie ma sensu kombinowac. :/
Kurcze, tak czytam i aż w domu sam sprawdzę jak to jest. Fakt, dawno nie yżyłem M42, ale z tego co pamiętam to w moim potw. działało. Albo mam sklerozę, okaże się w domu ;-).
Jutro napiszę swoje spostrzeżenia ;-)
300V, 50D, S 17-50/2,8, S 70-200/2,8, czarny plecaczek, którego nie noszę ;-)
Ok wielkie dziekiBo mi FOCUS nie wadzi na stałe, dlatego nie chce rozbierac body na darmo.
Kurcze, wczoraj musiałem już być ńieźle zamulony i nie wiedzieć czemu cały czas wydawało mi się że piszecie o 50D ;-). Co do 50E nie jestem w stanie sprawdzić bo nie mam takowego... A na 300V nie sprawdzałem :-).
300V, 50D, S 17-50/2,8, S 70-200/2,8, czarny plecaczek, którego nie noszę ;-)