Strona 51 z 51 PierwszyPierwszy ... 41495051
Pokaż wyniki od 501 do 507 z 507

Wątek: Co pokazalo TVN?

  1. #501
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    ...Ciekawa lektura ...
    No i gdzie dowód, że współpracował. Bo to tylko gdybanie na temat werbunku i podpisane oświadczenie o przestrzeganiu tajemnicy.


    Przeczytaj swój własny link: http://www.naszdziennik.pl/photo.php...21&id=po01.txt i pomyśl co było jeśli zmienił zdanie.

    Poza wszystkim, nie broniąc Subotica, zupełnie nie rozumiem dlaczego współpraca z wywiadem wojskowym mojego kraju miała by być hańbiąca. Bez względu na czasy, komunę lub kaczorlandię to dalej jest mój kraj. Mam dużo bardziej mieszane uczucia na temat robienia bohatera z oficera łamiącego przysięgę wojskową bo współpracował z właściwym obcym wywiadem.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  2. #502
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    58
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski Zobacz posta
    Rząd/Sejm ma zapewnić niezależność NBP od Rządu/Sejmu. Kpina w żywe oczy.
    Nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi. Niezależność NBP gwarantuje Konstytucja. I Rząd/Sejm mają Konstytucji przestrzegać. Np. wybierając jako prezesa NBP osobę kompetentną i nieprzyczepioną do partyjnego paska. Prosty przykład z normalnych krajów - podobny problem jest z zachowaniem niezależności prezesa organu kontroli państwowej (jak nasz NIK) - i rozwiązuje się go w ten sposób, że szefem tego organu zwykle zostaje polityk, który największe sukcesy ma już za sobą, więc nie ma nic specjalnie do zyskania, natomiast ma do stracenia dobre imię. I to zwykle wystarcza, by nie dochodziło do ręcznego sterowania wynikami kontroli.

    A w rzekomą lepszość ewentualnego "prywatnego" NBP po prostu nie wierzę. To już nie te czasy, gdy inwestowano własne pieniądze na własny rachunek...
    --

    pozdrawiam,
    Rafał

  3. #503
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Kraków
    Posty
    185

    Domyślnie

    Mają... ale nie przeszkadza to komisjom wzywać Balcerowicza, wzywać do zmiany konstytucji (niech BC odpowiada także za bezrobocie :>) ani wygłaszać różnych 'mądrych inaczej' teorii. Może na szczęście na obietnicach się skończy...
    puszka, szkieŁko i błyskotka

  4. #504
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RafalK Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi. Niezależność NBP gwarantuje Konstytucja. I Rząd/Sejm mają Konstytucji przestrzegać. Np. wybierając jako prezesa NBP osobę kompetentną i nieprzyczepioną do partyjnego paska.
    Lol, a jak sejmy wybiera prezesa NBP to NBP jest wciąż niezależne od Sejmu. Przecież to logicznie nie możliwe.

    A w rzekomą lepszość ewentualnego "prywatnego" NBP po prostu nie wierzę. To już nie te czasy, gdy inwestowano własne pieniądze na własny rachunek...
    Jakie to szczęście, że nie trzeba tego brać na wiarę, ale są twarde dowody eksperymentalne i teoretyczne. A drugie zdanie jest absurdalne, niby czyje się pieniądze inwestuje? Kradzione?

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Poza wszystkim, nie broniąc Subotica, zupełnie nie rozumiem dlaczego współpraca z wywiadem wojskowym mojego kraju miała by być hańbiąca. Bez względu na czasy, komunę lub kaczorlandię to dalej jest mój kraj. Mam dużo bardziej mieszane uczucia na temat robienia bohatera z oficera łamiącego przysięgę wojskową bo współpracował z właściwym obcym wywiadem.
    Zgadzam się ze wszystkim. Niestety jednak w Polsce WSI nie ograniczało się do tego, co należy do zadań wywiadu wojskowego. I na tym polega cały problem.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  5. #505
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski Zobacz posta
    ...
    Zgadzam się ze wszystkim. Niestety jednak w Polsce WSI nie ograniczało się do tego, co należy do zadań wywiadu wojskowego. I na tym polega cały problem.
    Ale to wcale nie świadczy źle o pojedynczych agentach. Obawiam się, ze całe to zamieszanie wobec służb czkawką się nam odbije. Podobno część tą "prawdziwą" wyw. woj. mieliśmy naprawdę dobrą. Obawiam się poważnie, że mieliśmy...

    No i, poza tym wszystkim, czy można winić człowieka, który w zbożnym, patriotycznym celu pracował dla wywiadu wojskowego a teraz robi się z niego przestępcę? Ja trochę żyłem w tym systemie i całe moje szczęście, że ludzie mojego zawodu byli, od I-go roku studiów, uważani za straconych dla systemu. Co wcale nie zmienia faktu, że jeden z moich kolegów z roku zaraz po studiach zaczął (chyba kontynuował) pracę w KW Milicji

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  6. #506
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Ale to wcale nie świadczy źle o pojedynczych agentach. [...]
    Zgadzam się, nie twierdziłem nic innego. Co do TVNu jednak można mieć poważne podejrzenia, że coś było nie tak. Oczywiście należy to najpierw udowodnić, poszlaki nie wystarczą (np. początki firmy ITI).
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  7. #507
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 054

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    No i gdzie dowód, że współpracował. Bo to tylko gdybanie na temat werbunku i podpisane oświadczenie o przestrzeganiu tajemnicy.
    Widocznie nie byl tylko do konca szczery gdy go zatrudniano w TVN. Wczoraj Prezes TVN Piotr Walter zdymisjonował Subotić'a z funkcji zastępcy dyrektora programowego TVN i usunął z działu programowego stacji. Ma byc podobno zatrudniony w dziale techniki.

    Pomijajac juz watek tego pana.
    Ja nie znam tamtego okresu jak ty i dlatego jest to dla mnie ciekawa lektura pod katem np. analizy danego czlowieka przez wywiad. Myslalem ze taka zabawa byla tylko w filmach w stylu James Bond.
    Fascynuje mnie to w takim w stylu jak obecnie polskie filmy z czasow PZPRu, ktore odbieram bardziej jako zapis naszej historii niz zabawne komedie.
    Ostatnio edytowane przez szwayko ; 25-10-2006 o 08:33

Strona 51 z 51 PierwszyPierwszy ... 41495051

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •