Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: G3 vs G5

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    białystok
    Posty
    30

    Domyślnie G3 vs G5

    witam, mam do wyboru g3 ig5 w tej samej cenie 3200zeta. g5 ma dużo większą aberrację chromatyczną i przybiera purpurowymi frędzlami widziałem to na paru zdjęciach, z kolei w g3 sypią sie LCD(przynajmniej w kilku o których czytałem). A może warto zaczekać na PRO1, ale ten z kolei będzie kosztować pewnie z 5500zeta . POMOCY!

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: G3 vs G5

    Cytat Zamieszczone przez pająk
    g5 ma dużo większą aberrację chromatyczną i przybiera purpurowymi frędzlami widziałem to na paru zdjęciach
    To dosc rzadkie przypadki, G3 pewnie w podobnych sytuacjach rowniez by stworzyl aberracje.
    z kolei w g3 sypią sie LCD(przynajmniej w kilku o których czytałem)
    A to bardzo ciekawe. Jak dwa lata czytam grupe foto.cyfrowa, i jak sam uzywalem (i paru moich znajomych) G3 przez ponad rok - tak nigdy nie slyszalem o takim przypadku. Raczej miedzy bajki mozna wlozyc to :sypanie sie" - po prostu ktos puknal czyms za mocno w LCD i "mu sie rozsypal" .

    Jesli masz oba w tej samej cenie - bierz G5.

    A może warto zaczekać na PRO1, ale ten z kolei będzie kosztować pewnie z 5500zeta .
    The Pro1 will be priced at $999 in the US and €1199 in Europe.
    Ale z tych trzech Pro1 to zdecydowanie najlepsza zabawka. Tyle ze za ta cene to zdecydowanie bym radzil 300D+kit.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar alahari
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    343

    Domyślnie Re: G3 vs G5

    z kolei w g3 sypią sie LCD(przynajmniej w kilku o których czytałem)
    Ja mam G3, juz ponad pól roku i nic złego sie nie przytrafiło Trzeba postępowac "kulturalnie" z aparatem, a wtedy bedzie ok :wink:


    Tyle ze za ta cene to zdecydowanie bym radzil 300D+kit.
    Zalezy czy ktoś woli lustrzanke czy kompakta. Lustrzanka np. nie "kręci" filmów :wink: Albo woli sie CCD, a nie CMOSA

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    258

    Domyślnie

    Zalezy czy ktoś woli lustrzanke czy kompakta. Lustrzanka np. nie "kręci" filmów
    Jesli juz cos robic, to jak najlepiej w miare mozliwosci. Czyli 300D, a do filmików jakas kamerka za 500zl i efekt bedzie w obu przypadkach lepszy niz przy uzywaniu Pro1 czy innej hybrydy.
    Pozdr - JaW
    Moja galeria Fotojaw
    Moje zdjęcia na plfoto
    Kiedyś miałem: 300D, Canon 28-135 IS, Canon 100mm Macro USM, Canon 50mm f/1.8, 550EX

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaW
    a do filmików jakas kamerka
    A do filmikow (statycznych, w domu z komputerem) dowolny Canon i Remote Capture : http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=29

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    białystok
    Posty
    30

    Domyślnie

    Do filmów mam kamerke, a 300D i wielkość i cena , narazie odpada ,może kiedyś 10d. Teraz jest G3 i G5 na http://www.dpreview.com/ sporo osób nażeka na szumy dużo większe niż G3 i dwie osoby wymieniło w sklepie G5 na G3 (dziwna sprawa). Troche to kosztuje i nie chce żałować. Kamera też robi zdjęcia 1Mpixel, ale wierzcie mi mocno się pewstrzymuje żeby jej nie rozwalić o ścianę, głównie za jakość zdjęć alei jakość filmu, a ostrość gubi non stop(pewnie wina ciemnego obiektywu) tylko otworzyć okno i .....(nie kupujcie digital8). Czemu ja nie kupiłem canona? No to na tyle. A teraz nie chcę strzelić drugiej gafy.

  7. #7
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Wow.. dwie osoby wymienily na G3... a ile osob kupilo G5? Tzn ileset tysiecy osob ? 8)
    Co do narzekan na szumy - naprawde sa porownywalne, we wszystkich kompaktach. I tak bedziesz robil w ISO100 bo powyzej szumy sa nieakceptowalne zarowno w G3 jak i w G5. A jak bedziesz robil koniecznie powyzej iso100 to i tak uzyjesz programu NeatImage do odszumiania ich - niezaleznie czy to bedzie G3 czy G5 czy inny kompakt cyfrowy... tak wiec - raczej nie bierz szumow pod uwage. Jesli sa w tej samej cenie to naprawde - bardziej oplaca sie wziac G5.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar alahari
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    343

    Domyślnie

    Bardzo nie fair, że wykasowałeś ot tak moja wypowiedz, panie moderatorze Przeszkadzała komus?

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    JA również słyszałem o paru niedociągnięciach G5 wględem G3, choć jeżeli cena taka sama to raczej wybór sam ciśnie się na usta. Choćby ostatnio Chip opublikował swój wspaniały test aparatów cyfrowych i Powerem jest właśnie G5, Pro 1 to jeszcze ciepłe bułeczki kosztować będą u nas trochę, może ktoś z Niemiec coś tańszego załatwi.
    POZDRAWIAM.
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alahari
    Bardzo nie fair, że wykasowałeś ot tak moja wypowiedz, panie moderatorze Przeszkadzała komus?
    http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.p...ffefd2b2a#1241

    Gratuluje spostrzegawczosci
    (polecam link "Zobacz posty od ostatniej wizyty" )

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •