Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Konkursy fotograficzne-paranoja :(

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    ale nie da rady się wyzbyć praw osobistych - są one neizbywalne, zatem nei ma kłopotu.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Nie wszystkie są takie, np. :
    http://www.wici.info/modules.php?nam...ticle&sid=7786

    Pozdr
    Artur
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Zielony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    przystanek Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 928

    Domyślnie

    Za niedługo to pewnie tylko RAW'a wystarczy wysyłać. Koniecznie z Canona Olać konkursy. I tak, żeby odebrać nagrode trzeba zapłacić 10% np. równowartości aparatu który jest do wygrania. A co w sytuacji jak bym nie miał - bom żebrak naprzykład.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Niezły pomysł mają organizatorzy na pozyskanie dużej ilości fotek za free, pogratulować im tylko pomysłowości, nie ma to jak podrażnić ego.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  5. #15
    Zablokowany Awatar Driver
    Dołączył
    Aug 2005
    Wiek
    24
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zielony Zobacz posta
    . A co w sytuacji jak bym nie miał - bom żebrak naprzykład.
    To czym zrobiłeś fotki na konkurs ?

    Pudełkiem po butach ?

  6. #16
    Coś już napisał Awatar ciri
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    k. Krakowa
    Posty
    63

    Domyślnie

    A ja myślałam ze tylko politycy potrafią tak kombinować, a tu strach startowac w konkursie, no chyba ze ktoś chce sie pozbyć zdięc:/. no szkoda.Ale ja jakis czas temu wziełam udział w konkursie i na szczescie nie było nic o prawach itp. no i wygrałam swoja pierwsza ksiązke o fotografii, i nie musiałam płacic za nią 110%, więc miejmy nadzieje ze nie wszystkie konkursy maja tak skąplikowane i niekorzystne regulaminy.pozdrawiam.
    20D+50 1.8+tamronik 17-50 2.8+ 380EX+ różne dodatki....M42
    www.fotomargarita.com

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Driver Zobacz posta
    To czym zrobiłeś fotki na konkurs ?
    Pudełkiem po butach ?
    Sytuacja mogla sie zmienic. Nie kazdy ot tak ma 5 stow na wydanie... Ma sprzedac Canona zeby dostac jakiegos nikona (tfu!) albo sony (precz!)?
    ...

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Zielony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    przystanek Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Driver Zobacz posta
    To czym zrobiłeś fotki na konkurs ?
    Komórką

  9. #19
    Początki nałogu Awatar perqsista
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    429

    Domyślnie

    No to dla mnie sprawa jasna. Te postanowienia o prawach autorskich były raczej robione z premedytacją. Po szybkim odzewie, zapewnieniu, że coś z tym zrobią zapadła wielka cisza. Napisałem w piątek maila w tej sprawie - otrzymałem odpowiedź, że przez kilka dni się nie mogli skontaktować ze swoją panią prawnik, która układała regulamin, a sami nic nie zmienią.... W sobotę był ostateczny termin nadsyłania prac-wysłałem 1 pracę, zmieniłem tylko klauzulę, że NIE zgdzam się na przekazanie pełni praw autorskich

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odswieżyć wątek.
    W jednym z konkursów organizator pisze, że warunkiem przystąpienia jest nadesłanie prac w formie odbitek na papierze fotograficznym o wymiarach 30x40 cm i w formie elektronicznej (o rozdzielczości 300 DPI i rozmiarze min.3000x2000 pikseli).
    Jednak zapisem który wzbudza kontrowersje jest to że:
    " Z chwilą nadesłania fotografie nagrodzone oraz wyróżnione przechodzą na własność Organizatora, który przejmuje autorskie prawa majątkowe do nadesłanych prac. Przez fakt nadesłania zdjęć osoby wyrażają zgodę na bezpłatne wykorzystywanie przez Stowarzyszenie [..] przez czas nieokreślony prac tych – bez uiszczenia honorarium autorskiego:

    a) dla celów promocyjnych i marketingowych na wszelkich możliwych polach eksploatacji, a także w zestawieniu z innymi materiałami reklamowymi Stowarzyszenia.

    Pomijając bandycki sposób pozyskania zdjęć i niepłacenia honorarium za wykorzystywanie prac czy taki zapis w ogóle jest zgodny z prawem mając na uwadze, że prawa autorskie są niezbywalne?

    Doczytałem, że nie ma tam mowy o wyzbyciu się autorskiech praw osobistych więc według prawa regulamin wygląda ok, choć dalej uważam że takie konkursy są sposobem na tanie (kosztem nagród) pozyskanie zdjęc do wielokrotnej publikacji i zarabiania na nich.
    Ostatnio edytowane przez aptur ; 23-06-2007 o 11:27

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •