Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 102

Wątek: Grip BG-E2 do 20D

  1. #21
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Nie, to jest narzekanie na konkretną cechę aparatu, która np. Viteza widocznie powstrzymuje przed zakupem
    Dla mnie robienie zdjec to ma byc przyjemne hobby. Jesli na sama mysl o dotknieciu nieprzyjemnego, niewygodnego, niedopasowanego mi wymiarami zdjec odechciewa mi sie robic nim zdjecia to proste ze go nie kupie - po co mam sie zmuszac do robieniza zdjec?
    Dlatego mimo kilku zalet 20D nad 10D zrezygnowalem z przesiadki - bo 20D jest dla mnie po prostu nieprzyjemny, wiec nie dawalby mi satysfakcji z robienia zdjec a wrecz by zniechecal... a nie o to mi chodzi w tym hobby by sie do niego zmuszac

  2. #22
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    No tak Vitez, ale odpowiedzmy sobie na proste pytanie - co jest motorem napedowym naszego hobby? Samo robienie zdjec jako czynnosc, czy efekt tejze czynnosci?

    Jesli to pierwsze, to jestem w stanie zrozumiec narzekanie na wygode/ergonomie/niedostosowanie do preferensji konkretnego uzytkownika. Tyle, ze w tym momencie nalezy zadac strategiczne pytanie - czy nadal mowimy o hobby, czy moze juz o... modzie na "bycie fotografem z zamilowania"? ;-)

    Wiem, draze temat Ale taki mnie dzis analityczny nastroj nawiedzil po prostu ;-)

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    kavoo, a może oba elementy są przyjemne?
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  4. #24
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    kavoo, a może oba elementy są przyjemne?
    Dokladnie tak...
    dla mnie przyjemnoscia jest:
    - wygodne uzywanie sprzetu
    - ladne efekty tego uzywania.
    I sa to rzeczy praktycznie ze soba polaczone.
    Jesli mialbym sie zmuszac do uzywania niewygodnego sprzetu to nawet jesli tego efekty bylyby ladne - to i tak nie uznalbym calosci procesu zrobienia zdjecia za przyjemny.
    I na odwrot - nawet najwygodniejszym sprzetem jesli by mi wyszlo kiepskie zdjecie to tez nie nazwalbym tego przyjemnym zrobieniem zdjecia.
    Dlatego - jesli nawet sprzet jest niewzbyt wygodny i nie pasujacy do moich potrzeb i wyobrazen/wymagan a robi swietne fotki, lepsze niz np 10D z gripem - to i tak mimo ze efekty osiagnalbym nim ladne lub lepsze to nie chce sprzetu ktorym bym z niechecia robil ladne efekty.
    Dla kavoo moze tylko efekt koncowy sie liczy. Dla mnie liczy sie calosc, po rowni - niewygodnym sprzetem zrobione nawet najlepsze zdjecie nie bedzie rownie przyjemne jak zrobione wygodnym sprzetem dobre zdjecie :P

    I nie mieszaj w to jakichs mod czy trendow :P . Robie zdjecia bo lubie, wali mnie to co inni o tym mysla/mowia/pisza .
    Ale zeby nadal robic zdjecia to zarowno sprzet ktorym robie musi mi odpowiadac jak i efekty tego co robie musza mi odpowiadac - na rowni, a nie ze tylko efekty sie licza a ergonomie zostawiamy na szarym koncu .

  5. #25
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    mysle ze macie racji po troche.. kupujac samochod nie kierujemy sie tylko moca silnika oraz jego osiagami, ale rowniez wygoda, wyposazeniem oraz.. wygladem. a przeciez powinno to zwisac, bo samochodu uzywa sie do jezdzenia a nie do wygladania ;-)

    podobnie jest ze sprzetem foto.. przynajmniej u tych, dla ktorych fotografia to tzw. zajob bo jesli nie wklada sie w to calego serca.. to dlonie sie nie poca przy macaniu 1ds mk II np. ;-)


    wszystko jest kwestia podejscia do danego tematu.. i kazde podejscie jest wlasciwie na swoj sposob.. ja uwielbiam robic zdjecia, ogladac je.. ale tez miec frajde z uzywania sprzetu ktory mi sie podoba

  6. #26
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    ale tez miec frajde z uzywania sprzetu ktory mi sie podoba
    Btw macalem dzis Minolte D7D ... fajna, ergonomiczna, intuicyjna, wygodna, duzo nastawow dostepnych szybko pod reka, duzy wyswietlacz itp ale... tez grip by sie przydal .
    Ale milo sie zdziwilem ze jest tak intuicyjna i wygodna w obsludze - prawie od razu rozgryzlem... a jak macalem Nikony D70 i D100 to za cholere nie moglem znalezc gdzie ISO lub jakosc zdjec lub przyslone zmienic .

  7. #27
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    182

    Domyślnie

    Ja też ją dziś macałem w (o dziwo salonie Canona gdzie mają i Nikony i Olki i Minety ;-) ) i fakt leży świetnie, ekran jest miód. Robi wrażenie. Ale brakowało mi tego wyświetlacza na górnym panelu

  8. #28
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Wawa-Szmulki
    Posty
    129

    Domyślnie

    Hehe... czyzby Canon w Jerozolimskich Tez mnie zszokowalo, ze tam maja w zasadzie wszystko

  9. #29
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    182

    Domyślnie

    Nie, Galeria Mokotów ;-)

  10. #30
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Wawa-Szmulki
    Posty
    129

    Domyślnie

    Ja sie tam wybieram... i wybieram... i wybrac nie moge Ciagle mi nie po drodze.

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •