Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 102

Wątek: Grip BG-E2 do 20D

  1. #11
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Hmmm... to juz sam nie wiem jak to jest z tym forum? Rozmawiamy o sprzecie do robienia zdjec, czy o... damskiej modzie?

    "20D odpada, bo jest za maly"... "grip mi trzeszczy i ploszy modeli"... "a moj zakiet ma zbyt gleboki dekolt i biust mi wylazi"

    Proponuje wiecej focic a mniej "plocic" :P Dla mnie aparat moglby miec nawet wyglad mocno wyeksploatowanego tluczka do kotletow, wazne zeby dzialal jak nalezy :P

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    "grip mi trzeszczy i ploszy modeli"
    Chyba lekko nie zrozumiałeś - albo nie zadałeś sobie trudu, żeby poczytac dyskusje w podanych linkach. Jedną z wad tego gripa jest ponoć fakt, że po założeniu większego szkła potrafi momentami tracić kontakt z aparatem (styki w gnieździe baterii). A to już nie jest kosmetyka.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    75
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    edną z wad tego gripa jest ponoć fakt, że po założeniu większego szkła potrafi momentami tracić kontakt z aparatem (styki w gnieździe baterii). A to już nie jest kosmetyka.
    Kurcze, a ja do upadłego gadam, że lepsze wrogiem dobrego i mało kto mnie słucha!

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Kurcze, a ja do upadłego gadam, że lepsze wrogiem dobrego i mało kto mnie słucha!
    W ogólności masz 100% racji Ale ja kupiłem 20D jako lekarstwo na problemy z focusem w 10D. Bardzo skuteczne lekarstwo, dodam

    BTW. Mój 10D właśnie wrócił drugi raz z serwisu. W jeszcze gorszym stanie (a myślałem, że gorzej się juz nie da ;-)). Będę wysyłał do upadłego... w pewnym momencie przestanie im się to opłacać ;-)

  5. #15
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Chyba lekko nie zrozumiałeś - albo nie zadałeś sobie trudu, żeby poczytac dyskusje w podanych linkach.
    Zdecydowanie to drugie. Co nie zmienia faktu, ze (z tego, co widze) wiele osob przy ocenie sprzetu kieruje sie kryteriami, ktore nie maja kompletnie nic wspolnego z tym, co w sprzecie foto jest najwazniejsze - efekcie koncowym w postaci dobrego jakosciowo zdjecia.

    Kiedys nie bylo takich problemow... ostatnio jakos pod wplywem urodzaju sprzetowego ludziom zaczyna sie troche w glowach przewracac i przejawiaja tendencje do szukania drugiej dziury w d*** zapominajac, do czego tak naprawde rzeczona d*** sluzy ;-)

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    Co nie zmienia faktu, ze (z tego, co widze) wiele osob przy ocenie sprzetu kieruje sie kryteriami, ktore nie maja kompletnie nic wspolnego z tym, co w sprzecie foto jest najwazniejsze - efekcie koncowym w postaci dobrego jakosciowo zdjecia.
    Bez przesady.. jeżeli ktoś widzi (lub raczej "czuje") różnicę typu "lżejszy" między sprzętami, to one istotne. Ja już np. w tej chwili widzę, że będą sytuacje, gdy 10D (o ile mi go w końcu naprawią ) będzie mi pasował bardziej niż 20-tka. M.in. ze względu na lepsze wywazenie z długim tele (ale nie tylko).

    [ Dodano: 03-12-2004, 11:01 ]
    I takie różnice mogą mieć wpływ na to, co nazywasz "efektem koncowym w postaci dobrego jakosciowo zdjecia".

  7. #17
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    I takie różnice mogą mieć wpływ na to, co nazywasz "efektem koncowym w postaci dobrego jakosciowo zdjecia".
    Tutaj bym chyba polemizowal ;-)
    Z pewnoscia jakosc wykonania gripa wplywu na jakosc zdjecia nie ma, tutaj chyba sie zgadzamy :-) Domyslam sie, ze chodzi ci np. o ciezar body i jego stabilnosc w reku - ale tutaj tez nie ma to wlasciwie wplywu na to, jakie zdjecia robi aparat... tylko na ergonomie i wygode fotografujacego. A jak sie komus rece trzesa to niech uzywa statywu, oprze sie o cos albo mniej lyka ;-)

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    Z pewnoscia jakosc wykonania gripa wplywu na jakosc zdjecia nie ma, tutaj chyba sie zgadzamy :-)
    Ostrożnie zaryzykowałbym twierdzenie, że w pewnych sytuacjach może mieć
    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    tylko na ergonomie i wygode fotografujacego
    ... która ma wpływ na to co powyżej. Wszystkie sztuczne ograniczenia 300D też zmieniają "tylko" ergonomię. Aparat z full manual też jest tylko "mniej ergonomiczny" - i rzeczywiście, można nim robić równie dobre zdjęcia. Tylko czy to aby na pewno o tym mowa?

    Poza tym, zwróć uwagę, nie rozmawiamy o jakości wykonania np. nozy z reklamy w TV za 50PLN, tylko o nieco droższych zabawkach.. I jeśli cos jest zrobione źle, to trzeba to powiedzieć głośno i wyraźnie.

  9. #19
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Poza tym, zwróć uwagę, nie rozmawiamy o jakości wykonania np. nozy z reklamy w TV za 50PLN, tylko o nieco droższych zabawkach.. I jeśli cos jest zrobione źle, to trzeba to powiedzieć głośno i wyraźnie.
    W tym kontekscie sie z toba absolutnie zgadzam, ale ciezko mi uwierzyc ze narzekanie na rozmiary/wage 20D jest spowodowane tym, ze "jesli place tyle pieniedzy za aparat, to powinien on wazyc adekwatnie do ceny"

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    ciezko mi uwierzyc ze narzekanie na rozmiary/wage 20D jest spowodowane tym, ze "jesli place tyle pieniedzy za aparat, to powinien on wazyc adekwatnie do ceny"
    Nie, to jest narzekanie na konkretną cechę aparatu, która np. Viteza widocznie powstrzymuje przed zakupem, mimo wielu innych zalet. Każdemu według potrzeb - ja też się obawiałem że z moimi grabiami moge miec problem, ale na szczęście nie jest tak źle.

    Długo tak mozna ciągnąć ;-) proponuję EOT.

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •