Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: jaki statyw

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    Tak z czystej ciekawosci - w jakim statywie rozjezdzaja sie nogi pod A70? Mielismy w FJ takie male plastikowe statywiki po 20zl.. nawet G5 stal stabilnie
    Kartonowym, Czacha, KARTONOWYM :wink: Na deszczu to już w ogóle wymięka, chyba że karton wodoszczelny z nóżkami zakończonymi gumą, coby nie odpłynął razem z aparatem 8) Nie, no konstrukcje ogólnie są w miarę stabilne, ale niektóre bardzo dobrze tłumią drgania, są poręczniejsze i łatwiejsze w obsłdze i transporcie.
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    39

    Domyślnie

    Wyszedlem z zalozenia ze kiedys zmienisz A70 na cos bardziej zaawansowanego wiec raczej na pewno wiekszego i ciezszego. Polecam Manfrotto z kilku powodow, przede wszystkim doskonala jakos wykonania i funkcjonalnosc a poza tym jesli kiedys bedziesz chcial sprzedac uzywany statyw na Manfrotto z latwoscia znajdziesz kupca i sprzedasz go w dobrej cenie.

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    jesli kiedys bedziesz chcial sprzedac uzywany statyw na Manfrotto z latwoscia znajdziesz kupca i sprzedasz go w dobrej cenie.
    Podoba mi się to stwierdzenie, kupmy statyw, aby go kiedyśsprzedać za dobrą cenę, muszę przyznać, że kupując towary jeszcze takiego powodu nie miałem
    Sprawa tyczy się statywów, tylko że tym razem do G3. Mam na oku kilku kolesi z Kraka, co mi na allegro Velbony Cx440 i DX888 Digi oferują, tylko jakoś sam decyzji podjąć nie chcę, wolę się poradzić naszych expertów i wszystkich forumowiczów, jaki statywik polecają do Canona PowerShot G3 (trochę na nim będzie podowieszane więc masa troszkę większa niżproducenta :wink: ) z półroczną perspektywą zmiany na jakiegoś eoska 300 mark II Czekam na sugestie
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  4. #14
    arti100
    Guest

    Domyślnie

    Ostatecznie jak ci żal kasy to "wystarczy" woreczek wypełniony piaskiem.

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    Ostatecznie jak ci żal kasy to "wystarczy" woreczek wypełniony piaskiem.
    Dzięki za sarkazm, ale narazie bawię się słownikami, z lekka wkurzające zajęcie. Rozglądałem się trochę i mam dylemat mięczy velbonem DX 880, CX 660 a sherpą 220.
    Bo jak za same nogi manfrotto mam dać 450 PLN i coś koło tego za głowicę 3d to ja dziękuję, postoję
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  6. #16

    Domyślnie Statyw

    Ja mam Velbona Sherpa takiego z niezależnym układem nóg i jestem z niego bardzo zadowolony. Stabilny (na EOS 30 + tele), na każdy teren i dokładna, sztywna głowica Za cenę ~300 PLN

  7. #17
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    pod a 70 spokjnie starczy Velbon 440 sam mam takieg i jakos robiac zdjecia nocne po 20-30s nieokazal sie jakim niezdarnych gowienkiem.....
    na allegro ok 120 zl w Media Markt kupilem go za 135zl!
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  8. #18
    Coś już napisał Awatar babatunde
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    W-wa
    Wiek
    51
    Posty
    70

    Domyślnie

    Widzicie zarowno jedna strona jak druga ma duzo racji! Manfrotto jes bardzo dobra firma robiaca dobre statywy, jest to taka posrednia firma robiaca statywy dla amatorow jak i profesjonalistow. "Przrobiłem" duzo statywow roznych marek zarowno pod kamery amatorskie jak i pod kamery profesjonalne DV-Cam/Beta.
    Czego mozna oczekiwac po Manfotto to tego ze bedzie stabilny i trały.
    Ale cena w przypadku statywow amatorskch tez jest wazna, mozna kupic statyw wartosci polowy ceny aparatu. Ale wydaje mi sie ze powinno sie szukac statywu ktory kosztuje nie duzo, a ma zalety. A podstatowymi jest to ze bedzie stabilny, trwały (czesto zdarza sie ze po kilkunastu dniach czy kilku tygodniach intensywnego uzytkowania statyw zaczyna szwankowac, przestaja trzymać fiksy czy rozpada sie głowica) oraz w tym przypadku mały (po złożeniu).

  9. #19
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    [ Dodano: 04-07-2004 ]
    tomm,
    Szukam jakiegos prostego, taniego statywu do A70
    ale nie sadze zeby kolo wydawal wiecej na statyw niz dal za swoj aparat - a manfrotto sobie cenia, ale przedewszystkim profesjonalisci!, ktorzy zarabiaja na nim dobry grosik, moim zdaniem Velbon dlaniego jest w zupelnosci jak na chwile obecna......
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  10. #20
    Coś już napisał Awatar babatunde
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    W-wa
    Wiek
    51
    Posty
    70

    Domyślnie

    To wlasnie mialem na mysli!
    Manfrotto jest dobre, ale zarazem drogie...
    Gdyby aparat kosztowal 2000-3000 zl to wtedy zasadne byloby wydac na statyw 500-700zl
    A w tym przypadku nalezy przyjrzec sie statywom w granicach 100-200 zl
    Statyw powinien byc stabilny, nie zbyt lekki i nieduzy po zlozeniu!
    Wazna rzecza jest to zeby statyw byl wykonany w miare pozadnie, to znaczy trzeba zwrocic uwage na fixy, wiadomo ze wykonane ze slabego plastiku po kilku miesiacach sie wyrobia i statyw bedzie nadawal sie na smietnik albo do naprawy...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •