Zobacz wyniki ankiety: Compact Flash - czy straciles kiedys zdjecia?

Głosujących
132. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: Compact Flash - czy straciles kiedys zdjecia?

  1. #31
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    664

    Domyślnie

    Niestety nie znam na tyle budowy konkretnych urządzeń żeby się wypowiedzieć bardziej rzeczowo (o budowie czytników i kart -może niektóre z jednych albo drugich faktycznie mają jakieś zabezpieczenia itd itp, może oprogramowanie w tych urządzeniach w labach domyślnie odłącza kartę jak tylo nic z niej nie czyta?), ale z tego co piszesz widzę, że też nie posiadasz w tej materii żadnej wiedzy tajemnej i bazujesz tylko na tym "że tak robię i działa" - skoro tak piszesz to pewnie działa, ale niejeden tak samo się przejechał "bo wszyscy przecież od razu wyciągają pendrive'y itd. i nic, a mi padł". Oczywiście to już luźne nawiązanie. Niech może ci, którzy pisali o problemach rzekomo związanych z wyciąganiem kart napiszą na podstawie czego wnioskują, że to mogło być przyczyną - wreszcie padną jakieś konkrety.
    Ja tam się cieszę, że mam "Wysuń" i śpię dzięki temu spokojniej, nawet jeśli funkcja tylko gasi diodkę Pozdrawiam i z mojej strony EOT.
    Ostatnio edytowane przez APP ; 20-07-2007 o 18:49

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Funkcja "wysun" zabezpiecza przed wyciaganiem kart na ktore system nie zdazyl zapisac wszystkiego do konca albo jakis program potrzebuje danych na niej zawartych. Windows ma brzydki zwyczaj udawania ze zapisal wszystko a w rzeczywistosci za moment potrafi jeszcze cos dorzucic. Wyciagniecie karty zbyt szybko konczy sie niewidocznoscia tego co tam chcielismy zapisac. Dobrze przeczekac te pol minuty.
    ...

  3. #33
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK Zobacz posta
    Funkcja "wysun" zabezpiecza przed wyciaganiem kart na ktore system nie zdazyl zapisac wszystkiego do konca albo jakis program potrzebuje danych na niej zawartych. Windows ma brzydki zwyczaj udawania ze zapisal wszystko a w rzeczywistosci za moment potrafi jeszcze cos dorzucic. Wyciagniecie karty zbyt szybko konczy sie niewidocznoscia tego co tam chcielismy zapisac. Dobrze przeczekac te pol minuty.
    Na szczescie dotyczy chyba tylko eksplodera. Jak Total Commanderem zgrywam/wgrywam to wtedy kiedy znika okienko transferu wtedy wszystkie dane sa na karcie. Nawet specjalne testy robilem - jak najszybsze wyciagniecie karty tuz po zakonczeniu kopiowania - nigdy nie udalo mi sie stracic jeszcze nie zapisanych danych. W eksploderze jak najbardziej - konczy sie kopiowanie, wyciagniecie karty, windows wrzeszczy ze nie mogl zapisac wszystkich danych i zostaly utracone .

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK Zobacz posta
    Funkcja "wysun" zabezpiecza przed wyciaganiem kart na ktore system nie zdazyl zapisac wszystkiego do konca albo jakis program potrzebuje danych na niej zawartych. Windows ma brzydki zwyczaj udawania ze zapisal wszystko a w rzeczywistosci za moment potrafi jeszcze cos dorzucic. Wyciagniecie karty zbyt szybko konczy sie niewidocznoscia tego co tam chcielismy zapisac. Dobrze przeczekac te pol minuty.
    Jest w windzie coś takiego jak "Optymalizacja szybkiego usuwania" tylko, że niestety domyślnie chyba większość nośników instaluje się po raz pierwszy w systemie w trybie "Optymalizacja wydajności" i pewnie stąd wyżej opisywane problemy. - Wystarczy przełączyć (Menedżer urządzeń > Stacje dysków > nazwa nośnika > prawym Właściwości > zakładka Zasady).

    Edit: Oj chyba nie doczytałem całego wątku...
    Ostatnio edytowane przez ewg ; 21-07-2007 o 11:01
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Tak, jest taka opcja. Ale u mnie dla flash'y byla domyslnie ustawiona na optymalizacje do szybkiego usuwania i windows robi taki numer.
    ...

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •