Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Wiadomość

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar GRZECHU
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Tarnów
    Wiek
    55
    Posty
    36

    Domyślnie Wiadomość

    Witam. Tydzień temu poprosiłem "znajomą" o zorientowanie się o ceny lamp błyskowych a zwłaszcza canon 420ex. I znalazła na internecie stronę gdzie taka lampa kosztuje 188,55$ (z dostawą do domu, roczną gwarancją, pokrowcem i podstawką). Po przeczytaniu chyba wszystkich tutaj informacji zdecydowałem się na nią i po 3 dniach od zamówienia lampę dostarczyli na miejsce. Po przeliczeniu dolara myślę ze to dobry interes (610 zł.) a dolar dalej leci. 2 dni temu byłem w Krakowie w Geant-cie i tam te lampy stoją po 1555 zł. SZOK. Co to za kraj. Czekam teraz na grudzień kiedy znajoma przyjedzie i przywiezie lampę. już nie długo, jak już wiem że ją ma to jakoś wytrzymam. Pozdrawiam.

    [ Dodano: 24-11-2004 ]
    miałem na myśli ceny w USA

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar p13ka
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    56
    Posty
    1 013

    Domyślnie

    Nie od dziś wiadomo, że w Stanach sprzęt jest tańszy o kilkadziesiąt % od cen krajowych.
    Fajnie jak ma się kogoś w USA, kto może przywieźć zakup do Polski. Gdybym miał taki układ to sam porobiłbym mnóstwo zakupów w ten sposób a ponieważ nie mam go, więc daję zarabić TIPom. Sklep, o którym piszesz, jest ostatnim miejscem gdzie zrobiłbym zakup właśnie ze względu na ceny.

  3. #3
    Bywalec Awatar pejot
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    B-stok
    Wiek
    45
    Posty
    204

    Domyślnie

    Z tymi TIPami to już różnie bywa, ponad rok temu kupowałem a60 + 128mb + ładowarka(dobra) + akku x 4. Zapłaciłem za wszystko jakieś 600zł taniej, w porównaniu do jednego z droższych sklepów. Czyli 60% ceny. Teraz, gdy brałem 300d, cena u tego samego TIPa była dość znacznie WYŻSZA niż cena, po jakiej kupiłem w sklepie internetowym... Czyżby już się nie opłacało kupować u tipów? (Nie wiem jak ci, co z usa sprowadzają, ten akurat ściągał z niemiec)

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar p13ka
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    56
    Posty
    1 013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pejot
    Czyżby już się nie opłacało kupować u tipów? (Nie wiem jak ci, co z usa sprowadzają, ten akurat ściągał z niemiec)
    Patrzyłem na ceny na niemieckim ebay'u to są ceny wręcz wyższe niż u nas (w zależności oczywiście od kursu EUR) i chyba to źródło tańszego sprzętu foto już się wyczerpało. Raczej TIPy ściągający z USA wchodzą w grę.

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cóż ... w Bydgoszczy tez ta lampa stoi w tej cenie ;-) W sklepach netowych ponizej 1200zł .. ja kupiłem za 820zł na Allegro nowka.
    1: Canon G5 + Speedlite 420EX, tuleja 52mm; UV Marumi MC-WPC 52mm; CF Kingston 512MB+32MB; torba; Velbon DX888; baterry pack
    2: Praktica LB, CarlZeiss 35/2.8; Pentacon 50/1.8; Pentacon 200/4; pierścienie makro; osłona przeciwsłoneczna

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pejot
    ... Czyżby już się nie opłacało kupować u tipów?
    Nigdy sie nie oplacalo kupowac od TIPow, bo wiadomo jest ze musze sobie cos doliczyc zeby wyjsc na swoje. Czasem nie ma innej mozliwosci ale jeszcze sie nie spotkalem z TIPem co mialby cokolwiek w tej samej cenie co w stanach w sklepach internetowych. Ale to chyba logiczne.

  7. #7
    Bywalec Awatar pejot
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    B-stok
    Wiek
    45
    Posty
    204

    Domyślnie

    Jak mam za coś zapłacić 1600pln, a płacę 1000pln, to jak można mówić, że się nie opłaca? Niech i sobie z tego coś zarobi, dla mnie to już nieistotne- mnie obchodzą tylko 2 rzeczy- taniej, i żeby działało.
    Co do cen, nie wiem, czy mogę tu podać linki, ale akurat dobrze obrazują relację cen TIP/sklep internetowy:

    http://digitalfoto.prv.pl/ - zwróć uwagę na cenę 300d+kit
    http://agito.pl/index.php?pid=4304&cid=12&p=1 - j.w.

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    34

    Domyślnie Re: Wiadomość

    Witam.
    Atrakcyjną cene za lampe 420EX ma w Krakowie Foto Plus.
    http://www.foto-plus.com.pl/sklep.foto/prod52/.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    182

    Domyślnie

    No raczej nie bardzo atrakcyjna ;-)

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar p13ka
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    56
    Posty
    1 013

    Domyślnie Re: Wiadomość

    Cytat Zamieszczone przez lackowa
    Witam.
    Atrakcyjną cene za lampe 420EX ma w Krakowie Foto Plus.
    http://www.foto-plus.com.pl/sklep.foto/prod52/.
    Pozdrawiam
    Na Allegro można kupić nówkę za 800 zł.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •