Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Test obiektywu 60mm f/208 z EOSem 10D ;)

  1. #11
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    966

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez McKane
    No wlasnie fakt ze matryca przez spory czas wystawiona jest na dzialanie swiata zewnetrznego przy pinholu odciagnal mnie od takich pomyslow bo nie mam ani swabow ani eclipsa zeby potem posprzatac
    Uprzedzajac podobne pytania w przyszlosci napisze, ze te smieci widoczne na fotkach juz wczesniej byly obecne na matrycy. Sprawdzalem obiektywem 50mm przy f/16 i f/22 i te wieksze smieci widoczne sa jako slabe, mocno rozmazane plamki. Poniewaz nie zdaza mi sie wlasciwie robic zdjec przy takich przeslonach to mi to nie przeszkadza.
    Poza tym - mysle, ze czesta zmiana obiektywow jest wiekszym zagrozeniem dla matrycy niz robienie fotek pinholem (o ile powietrze nie jest zapylone)

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Powietrze - poza warunkami laoratoryjnymi - jest zawsze zapylone.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz
    Cytat Zamieszczone przez McKane
    No wlasnie fakt ze matryca przez spory czas wystawiona jest na dzialanie swiata zewnetrznego przy pinholu odciagnal mnie od takich pomyslow bo nie mam ani swabow ani eclipsa zeby potem posprzatac
    Uprzedzajac podobne pytania w przyszlosci napisze, ze te smieci widoczne na fotkach juz wczesniej byly obecne na matrycy. Sprawdzalem obiektywem 50mm przy f/16 i f/22 i te wieksze smieci widoczne sa jako slabe, mocno rozmazane plamki. Poniewaz nie zdaza mi sie wlasciwie robic zdjec przy takich przeslonach to mi to nie przeszkadza.
    Tego sie domyslilem Ale jakby nie bylo wystawia sie naelektryzowana matryce na wolne powietrze. Przy zmianie obiektywow najczesciej lustro jest opuszczone i do tego staram sie wylaczac aparat wiec potencjalnie wcale tak bardziej narazony nie jest.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie Re: Test obiektywu 60mm f/208 z EOSem 10D ;)

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    To się nazywa Wejście Smoka
    No a tak w ogóle, to witam w gronie forumowych emigrantów :-)
    tak tak, emigranci witają

  5. #15
    icemaster
    Guest

    Domyślnie

    jakosc lepsza niz z wiekszosci telefonow komorkowych....

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    50
    Posty
    928

    Domyślnie

    @icemaster - nikoniarz na przeszpiegach

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •