Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: Spacerowy do 300D - Sigma czy Canon?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Zewsząd
    Posty
    42

    Domyślnie Spacerowy do 300D - Sigma czy Canon?

    Witam,

    Bylem juz na 99% zdecydowany na Sigmę 18-125,
    jako podstawowe szklo dla mojego 300D.

    Ale dzis po raz pierwszy w zyciu bawilem sie pozyczonym
    obiektywem Canona z USM i jestem pod wielkim wrazeniem
    funkcjonalnosci i ostrosci zdjec, jakie pstrykałem dosc niedbale.
    Byl to obiektyw do analoga: 24-85 - ale nie o nim chcę
    pisać, bo calkiem inny mam na myśli ponizej.
    (BTW: aparat mi sie 2x zawieszał z tym obiektywem!!!
    Musialem robic twardy reset).

    Ale przechodzac do rzeczy:

    Mam cholerny dylemat... co wybrać...

    Czy Sigmę 18-125mm f/3.5-5.6 DC za 269$:

    http://www.bhphotovideo.com/bnh/cont...EG&si=feat

    czy Canona EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM za 599$:

    http://www.bhphotovideo.com/bnh/cont...548&is=USA

    Sigma jest sporo tansza, nieco jasniejsza no i ten super
    wygodny zakres zooma.

    Canon za to ma USM (ach...!, och...!), stabilizator (ach...!)
    i przyjemna minimalna odleglosc: 35 cm.

    (Dodam tez, ze do potrzeb tele kupuję Canona 100-300).

    No ale podstawowe pytanie - jak sie porównuje ich jakosc optyczna?
    O jakosci Sigmy sporo czytalem i powiedzmy, ze jest dla mnie
    do przełknięcia.

    Pytanie brzmi: czy ten Canon da mi lepszą jakosc, ostrosc?
    Czytalem na razie o nim dosc mało, ale widzialem, ze wbudził
    troche rozczarowan (nie wiem jednak jakie te osoby mialy
    oczekiwania).

    Jak to jest w praktyce z tą satbilizacją IS?
    Czy dużo baterii zżera? Jakie są skutki uboczne włączenia IS,
    powiedzmy, że wtedy, kiedy raczej nie powinno się go było włączyć?

    Poradzcie cos, please.... znajomy wraca z USA lada dzien,
    mam niewiele czasu na decyzję...

    Kurcze, po co ja dzis do reki bralem ten USM...
    oczarowal mnie totalnie!

    latet

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Malopolska
    Posty
    152

    Domyślnie

    malo ci odpowiedzi na prfc ?

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: Spacerowy do 300D - Sigma czy Canon?

    Cytat Zamieszczone przez latet
    Kurcze, po co ja dzis do reki bralem ten USM...
    oczarowal mnie totalnie!
    Obiektyw obiektywowi nierowny. Gdyby to ten 17-85 IS USM cie tak oczarowal to bym zrozumial. Ale oczarowalo cie inne szklo. 17-85 musisz sam pomacac. Jest to dosc trudno dostepny w Polsce obiektyw... kup go sobie z USA, pobaw sie nim, jak bedzie ci odpowiadal to sobie zostaw. Jak nie to bez problemu sprzedasz na Allegro i kupisz Sigme 18-125.
    Sigma juz jest "wymacana" (chociazby u nas na forum jest osobny watek o niej) - wiec bedziesz mogl sam porownac swojego 17-85 z opiniami o tej Sigmie.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Zewsząd
    Posty
    42

    Domyślnie Re: Spacerowy do 300D - Sigma czy Canon?

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Cytat Zamieszczone przez latet
    Kurcze, po co ja dzis do reki bralem ten USM...
    oczarowal mnie totalnie!
    Obiektyw obiektywowi nierowny. Gdyby to ten 17-85 IS USM cie tak oczarowal to bym zrozumial. Ale oczarowalo cie inne szklo. 17-85 musisz sam pomacac. Jest to dosc trudno dostepny w Polsce obiektyw... kup go sobie z USA, pobaw sie nim, jak bedzie ci odpowiadal to sobie zostaw. Jak nie to bez problemu sprzedasz na Allegro i kupisz Sigme 18-125.
    Sigma juz jest "wymacana" (chociazby u nas na forum jest osobny watek o niej) - wiec bedziesz mogl sam porownac swojego 17-85 z opiniami o tej Sigmie.
    No, chyba tak własnie zrobię. Mysle, ze w najgorszym wypadku sprzedam go bez straty.

    A oczarował mnie sam USM - może dla Ciebie to już codziennosc, ale ja przez ostatnie pare lat bylem przyzwyczajony do wolnych, głośnuch i niedokładnie ostrzących Sigm...

    Dzieki!

    latet

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: Spacerowy do 300D - Sigma czy Canon?

    Cytat Zamieszczone przez latet
    A oczarował mnie sam USM - może dla Ciebie to już codziennosc, ale ja przez ostatnie pare lat bylem przyzwyczajony do wolnych, głośnuch i niedokładnie ostrzących Sigm...
    Popatrz na moj podpis... i wskaz mi ktory z moich obiektywow ma USM? :P

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Pamiętaj tylko o jednej rzeczy - o jakości zdjęcia nie decyduje USM tylko optyka. Chcesz wydać dużo kasy na zakup byle jakiego szkła tylko po to aby mieć USM Za 600$ masz już niezły wybór szkieł nowych, nie mówiąc juz o szkłach z 2-giej ręki - więc po co Ci szkło ciemne jak noc i do tego słabe optycznie?

    Arkan
    Pentax K-5 II, Leica M9

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Zewsząd
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arkan
    Pamiętaj tylko o jednej rzeczy - o jakości zdjęcia nie decyduje USM tylko optyka. Chcesz wydać dużo kasy na zakup byle jakiego szkła tylko po to aby mieć USM Za 600$ masz już niezły wybór szkieł nowych, nie mówiąc juz o szkłach z 2-giej ręki - więc po co Ci szkło ciemne jak noc i do tego słabe optycznie?
    Arkan
    A jest w tym niezłym wyborze szkieł nowych coś o zakresie zooma nie mniejszym niż 17-85?
    Z tym słabym optycznie, to aby lekko nie przesadzasz? O KIT-ie pisze się "niezły". Słaby wzgledem jakiego innego szerokozakresowanego zooma?

    Dzieki,

    latet

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    A jest w tym niezłym wyborze szkieł nowych coś o zakresie zooma nie mniejszym niż 17-85?
    W jednym kawałku jest tylko ten canon i sigma. W obu przypadkach to jest kompromis (i to znaczny) wygoda vs. jakość. Mówiąc o cenie, miałem na myśli szkła, które przykryją 17-85 i będą znacznie lepsze optycznie (np KIT 18-55; Sigma 18-50 + Canon 28-135; Canon 70-200/4; Canon 70-210; Tamron 28-75;nowa Sigma 24-70 itd)
    Z tym słabym optycznie, to aby lekko nie przesadzasz?
    Oceny na photozone to 2.8 czyli Average - sorry, ale jak na szkło za 600$ to trochę kiepsko. Sample, które oglądałem w pełni potwierdzają tą ocenę.
    O KIT-ie pisze się "niezły". Słaby wzgledem jakiego innego szerokozakresowanego zooma?
    Kit kosztuje 350 PLN i mówi się, ze jest niezły za te pieniądze. Optycznie, to 17-85 i Sigma 18-125 niewiele są lepsze - niemniej jednak należy zaznaczyć, że do zastosowań czysto amatorskich, w dobrych warunkach oświetleniowych są OK.
    Jeśli miałbym wydać 600$ to na pewno nie kupiłbym 17-85. Brałbym KIT(albo Sigmę 18-50) + Canon 70-200/4L używany, a drugi wariant to Sigma 18-125 + 28/2.8 lub 35/2 jako standart + 50/1.8 jako portret. Z resztą, jak pokombinujesz to w 600$ możesz skompletować naprawdę fajny zestaw szkieł.

    Arkan
    Pentax K-5 II, Leica M9

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Zewsząd
    Posty
    42

    Domyślnie

    Ale wlasnie o to chodzi, ze nie chce miec "zestawu", tylko jedno przyzwoite szkło, ktorego niemal nie będę zdejmował z body prawie nigdy. Nie interesują mnie więc wcale do tego aparatu obiektywy typu 28-70.

    Owszem, mam już 50 mm f/1.8, a za chwile będę mieć (bardzo okazyjnie - za 80$) Canona 100-300. KIT-a pewnie też zostawię na czarną godzię.

    Tak więc, tak, będzie to "zestaw" Ale zmianą obiektywów to się będę bawił w domu, albo na jakimś spokojnym wakacyjnym plenerze ze stawtywem. A tak na co dzień - amatorska reporterka, zdjecia rodzinne w domu - to muszę mięc coś uniwersalnego, bo nienawidzę, ale to naprawdę organicznie nienawidzę zmieniać obiektyw w warunkach pośpiechu, tłoku, deszczu czy brudu.

    Mam więc wybór tylko między Sigmą 18-125 a Canonem 17-85. I wszyscy doradzający mi piszą, że Canon jest za drogi. No fakt, jest drogi, ale staram się o tym za bardzo nie mysleć. Mam obawy, że Sigma mnie nie zadowoli. Mam już dwie Sigmy do Minolty, wiec co to znaczy obiektyw wolny i głośny. Zauroczył mnie USM. A jutro pozyczam do testów Canona 28-135 z IS, żeby sprawdzić w praktyce IS. Jesli okaże się dobrym "bajerem", to wybór bede miał ułatwiony.

    Teraz sobie oglądam ten test:
    http://www.pbase.com/franklin/canon_sigma
    i jak na razie najbardziej przerażają mnie zaskakująco silne aberacje chromatyczne
    w Canonie 17-85 (widoczne glownie przy szerokim kącie).

    Z kolei niektore z Sigmy wyglądają na rozmyte - co ciekawe - zwykle tylko albo z lewej, albo z prawej strony kadru.

    Kit wypałd tam nprawdę wyraźnie gorzej.

    Pozdrawiam,

    latet

    P.S.
    Ten test?
    http://www.photozone.de/2Equipment/easytxt.htm#Zuw

    Dzieki,

    latet

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arkan
    Jeśli miałbym wydać 600$ to na pewno nie kupiłbym 17-85. Brałbym KIT(albo Sigmę 18-50) + Canon 70-200/4L używany, a drugi wariant to Sigma 18-125 + 28/2.8 lub 35/2 jako standart + 50/1.8 jako portret.
    O i pod tym sie podpisze. I dopisze kolejny niezly zestaw: Sigma 18-50 3.5-5.6 (trzeba ja odrozniac od Sigmy 18-50 2.8 EX) + Tamron 28-75 2.8 (mozna znalezc uzywane... kolega z forum - p13ka sprzedaje na przyklad teraz swojego) i dozbierac na uzywanego 70-200 4L byloby bardzo milo.
    17-85 nie jest zly... tak jak kitowiec nie jest zly. Tylko cena tego 17-85 jest nieco zla jak na szklo o jakosci kitowca (porownaj sobie ceny)... doplacac 500$ tylko za USM, IS i EF-S (ktory nazwalbym wada) ?

    Kup, sprawdz sam... ale cena niewspolmierna jest wg mnie do jakosci.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •