Strona 54 z 84 PierwszyPierwszy ... 444525354555664 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 837

Wątek: Error 99 (err99)

  1. #531
    Bywalec Awatar Fotograf1995
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    210

    Domyślnie

    crap=shit
    Fotoreporter

    "Nauczyłem się, że nie da się fotografować ludzi, jeśli się ich choć trochę nie kocha i nie potrafi się dostrzec [...] ich światów."

  2. #532

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fotograf1995 Zobacz posta
    crap=shit
    No dobra ale co z tym fantem dalej robić.

  3. #533

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szybki-pl Zobacz posta
    Wymiękłem i przeczytałem tylko do 40 strony.
    Błąd err99 pojawia się tylko z obiektywem Tamron 17-50 (stałka i kit bez problemu). Błąd pojawia się jedynie po zoomowaniu powyżej ok 40mm. Przy dociśniętym spuście do połowy pojawia się czasami przy ogniskowej powyżej 40mm a po dociśnięciu spustu błąd wsyskakuje cały czas. Pomaga zmiana ogniskowej poniżej 40mm i on/off. What it is. Shit?

    Mam cos podobnego w tamronie 70-300 gdzie w zakresie 70-180mm wszytsko dziala niezaleznie od wybranej przyslony. Powyzej tych 180mm da sie focic tylko i wylacznie na pelnej dziurze bo inaczej wyskakuje err99. Patrzac w przednia soczewke i naciskajac przycisk podgladu glebi ostrosci widac ze przyslona nie chce sie przymknac.

  4. #534

    Domyślnie

    Ja mogę focić na wszystkich przysłonach w zakresie17-40. Nawet podgląd głębi działa na tym zakresie co występuje err99.

  5. #535

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szybki-pl Zobacz posta
    Ja mogę focić na wszystkich przysłonach w zakresie17-40. Nawet podgląd głębi działa na tym zakresie co występuje err99.
    no mi w zakresie 70-180 tez wszytskie wartosci przyslony dzialaly Powyzej tego zakresu niby czasem przymykalo ale jakos tak powoli i niemrawo(tak czy tak zawsze byl err99 nawet jak na oko udalo sie przymknac)... Sprawdales czy przypadkiem nie dziala na f2,8 50mm? Bo jak nie o to chodzi to moze jakas tasma sie przetarla/nadlamala i przy jej rozciaganiu (zooooom) nie kontaktuje...

  6. #536

    Domyślnie

    niestety na pełnej dziurze też nie działa. Bym się pobawił w rozkręcanie ale póki co chociaż trochę działa więc nie będę go psuł do końca.

  7. #537

    Domyślnie

    A co najlepsze to ten zakres zaczyna mi się skracać coraz bardziej. W końcu mi stałka 17 mm zostanie:-( ma ktoś może instrukcje jak rozkręcić tego tamrona?

  8. #538

    Domyślnie

    tego wspomnianego 70-300 kiedys probowalem rozkrecic ale z tego co pamietam nie bylo tak latwo, balem sie ze tych tasiemek pozniej nie powpinam i skrecilem go spowrotem... O ile dobrze pamietam zaczalem od strony bagnetu, tam chyba srubki byly.

  9. #539
    Coś już napisał Awatar Look
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    55

    Domyślnie

    Mnie mianowiscie wyskakuje err 99 w 5d przy nacisnieciu spustu migawki ... dzwiga sie lustro wyskakuje err99 ponownie wciskam spust... lustro opada i oczywiscie zdjecia nie ma .... ma ktos pomysl co sie moglo stac? Resetowalem ustawienia, zmienilem baterie,karte ... i nic
    5dmk2/5d/C85 1,8/C50 1,4/C24LII 1,4/C15mm 2,8

  10. #540
    Bywalec Awatar piotrusb
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    34
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Look Zobacz posta
    Mnie mianowiscie wyskakuje err 99 w 5d przy nacisnieciu spustu migawki ... dzwiga sie lustro wyskakuje err99 ponownie wciskam spust... lustro opada i oczywiscie zdjecia nie ma .... ma ktos pomysl co sie moglo stac? Resetowalem ustawienia, zmienilem baterie,karte ... i nic

    Włącz opcję czyszczenia matrycy i sprawdź czy się migawka podniosła. Jak jest nie podniesiona, to padła po prostu i trzeba ją będzie wymienić

Strona 54 z 84 PierwszyPierwszy ... 444525354555664 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •