Strona 53 z 84 PierwszyPierwszy ... 343515253545563 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 837

Wątek: Error 99 (err99)

  1. #521
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    Chyba czeka mnie Żytnia. A może ktoś wie co to może być?
    Jeśli nie ma problemu z ostrzeniem a jest problem z wyzwoleniem migawki to... stawiałbym na padniętą migawkę .
    Ale taka diagnoza nieserwisowa jest dość blisko wróżeniu z fusów. Lekarzowi jak powiesz że kaszlesz to też bez badania nie powie Ci czy to gruźlica, pylica, uczulenie, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli czy po prostu grypa, prawda?
    Z tego też powodu serwis bardzo niechętnie telefonicznie udziela informacji o koszcie naprawy bo bez naocznego badania nie można 100% stwierdzić co pacjentowi dolega, bo zazwyczaj objawy są bardzo ogólne - Error99 to właśnie taki bardzo ogólny, 'inny błąd' .

  2. #522
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    Czy padnięta migawka zawsze oznacza niemożność wykonania zdjęć?

    U mnie czasami mogę zrobić kilka-kilkanaście zdjęć i dopiero pojawia się komunikat. Parę razy udało się zrobić serię kilkudziesięciu zdjęć z 6 fps i nic. Więc chyba to nie migawka.

    Innym razem komunikat wyskoczył od razu, bez wykonania ani jednej fotki.

  3. #523
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    a czesto Ci sie to zdarza ? czy np raz na miesiac ? jesli czesto to odepnij szklo i wypstrykaj testowo pare fotek i sprawdz czy wyskoczy ten error. Moze to ani nie migawka, ani lustro tylko jakas tasma poluzowana odpowiedzialna za komunikacje body z obiektywem, np z przyslona lub cos.

  4. #524
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    Wyskoczyło nagle w sobotę i co chwilę to samo.

    Bład wyskoczył na 4 obiektywach, raz pstryknąłem bez obiektywu i gołą dziurą i też wyskoczył.

  5. #525
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    Czy padnięta migawka zawsze oznacza niemożność wykonania zdjęć?

    U mnie czasami mogę zrobić kilka-kilkanaście zdjęć i dopiero pojawia się komunikat. Parę razy udało się zrobić serię kilkudziesięciu zdjęć z 6 fps i nic. Więc chyba to nie migawka.

    Innym razem komunikat wyskoczył od razu, bez wykonania ani jednej fotki.
    Nie, nie zawsze. Może być tylko uszkodzona a nie padnięta na amen, czyli nie do końca i nie zawsze kontaktująca migawka. A może to być coś zupełnie innego ... albo gruźlica albo grypa. Tylko serwis Ci odpowie, nie wiem po co to gdybanie .

  6. #526
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    Wizyta w serwsie zaplanowana, ale ze względu na opinię Żytniej wolę osobiście pojechać do Berlina. Ze Szczecina mam 120 km.

    W trybie LiveView aparat robił normalnie zdjęcia, ale na samych zdjęciach na dole pojawił się taki jaśniejszy pas.

  7. #527

    Domyślnie

    Imo te objawy swiadcza ze chyba jednak jest to migawka...
    Po mojej pierwszej nieudanej naprawie bylo wlasnie tak ze czasem aparat(20d) robil pare klatek poprawnie, a czasem error sie pojawial...
    Byly tez kiedys tu na forum takie przypadki ze klatka byla zle naswietlana, pojawialy sie jakies swietliste luki, czarne paski itp.

  8. #528

    Domyślnie

    Wymiękłem i przeczytałem tylko do 40 strony.
    Błąd err99 pojawia się tylko z obiektywem Tamron 17-50 (stałka i kit bez problemu). Błąd pojawia się jedynie po zoomowaniu powyżej ok 40mm. Przy dociśniętym spuście do połowy pojawia się czasami przy ogniskowej powyżej 40mm a po dociśnięciu spustu błąd wsyskakuje cały czas. Pomaga zmiana ogniskowej poniżej 40mm i on/off. What it is. Shit?

  9. #529
    Bywalec Awatar Fotograf1995
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    210

    Domyślnie

    nah nah nah. T 17-50 isn't a crap.
    Fotoreporter

    "Nauczyłem się, że nie da się fotografować ludzi, jeśli się ich choć trochę nie kocha i nie potrafi się dostrzec [...] ich światów."

  10. #530

    Domyślnie

    crap = bzdura. Co to ma do tego. Chyba że nie znam innego znaczenia tego słowa.

Strona 53 z 84 PierwszyPierwszy ... 343515253545563 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •