Strona 51 z 84 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 837

Wątek: Error 99 (err99)

  1. #501

    Domyślnie

    Witam. Ja mam inny troche problem:

    W pazdzierniku kupilem Canona 1D MArk III, obiektyw Canon 70-200 L USM.
    Na poczatku super. W grudniu nagle wyskoczyl mi blad Err99.

    Nie wiedzialem o co chodzi, wyslalem do serwisu. I teraz najlepsze...

    Przyslali mi na poczatku stycznia [chyba 6 czy 7 stycznia] z serwisu aparat. Napisali w gwarancji - Naprawa układu migawki. [tak chyba bylo bo pomiedzy slowami NAPRAWA i MIGAWKI jest wielka pieczatka przykrywajaca pismo typu "pani z mięsnego z lat `80".

    Pierwsze uruchomienie, spraedzilem bez obiektywu - dziala. Obiektywu nie zakladalem bo chcialem sie przekonac czy dziala, zreszta w tego typu aparatach to chyba nie ma znaczenia czy obiektyw jest czy nie [a moze sie myle? ].
    Dołączyłem obiektyw - miodzio...super mowie bajer. NASTĘPNIE:

    Aparat wzialem na WOŚP. Najpierw Hala okolo 10 - mecz w kosza w ramach WOŚP. Działał przepieknie, choc caly czas noz na gardle czy nie wysiadzie. Wrocilem do domu, zrzucilem zdjecia, przyszedl w tym czasie brat i rozmawiamy o aparacie. Zrobilem mu troche zdjec w domu, pokazalem o co chodzi i jak dziala. Pozniej wieczorem z powrotem na WOŚP o 19-00 na otwarte powietrze na Rynek. Bylo troche na minusie, ale obiektyw zalozylem juz w domu. Zawsze tak robie bo wyczytalem w instrukcji ze moze byc problem z roznica temperatur wiec zalozyle, w domu [choc fotoreporterzy wymieniaja obiektywy z dlugich na krotkie i odwrotnie podczas robienia plenerow i jakos problemu nie ma....? kolejny mit? ].

    Zalozylem, wsiadlem w samochod, pojechalem okolo kilometra na Rynek porobic zdjecia z WOŚP. Przyjezdzam - pierwszy kadr, zaskoczyla ostrosc, docisniecie spustu - ERROR 99.... No mowie do cholery co jest?
    Obiektyw na pewno byl dobrze zalozony, zawsze precyzyjnie i spokojnie go zakladam. Mowie moze zimno? Za niska temperatura, ale przeciez ludzie robia zdjecia inni i jest normalnie. Wyszedlem wsrod ludzi i znajomych fotografow na idiote... Wrocilem sie do domu zalamany...

    Po powrocie probowalem zrobic zdjecia w domu - bez efektu, to znaczy efekt w postaci ERROR 99 byl nadal. Zdemontowalem obiektyw, zalozylem jeszcze raz - to samo. Odczekalem chyba z pol godziny i nagle zakoczyl - SAM....nie wiem jak ale zaskoczyl. Czy byla to roznica temperatur? Nie sadze, a czemu? Zaraz o tem bedzie.

    Pojechalem robic zdjecia - robily sie - aparat działał. Spedzialem na dworzu okolo 2-3 godzin z aparatem z przerwa na 40 minut w kawiarence na licytacji na ktorej porobilem troche zdjec. Aparat działał... Wrocilem do domu okolo 23.00 Aparaciik zdemontowalem wyczyscilem schowalem do futerału, obiektyw takoż samo. W ciagu tygodnia od WOŚP [12 stycznia] do Piątku ze wzgledu na zawodowe sprawy nie uzywalem go. W piatek udalem sie na hale robic zdjecia z turnieju pilkarskiego: http://www.przegladzuzlowy.pl/galeria/g ... ;album=342 - zdjecia moze nie sa do konca obrobione - chodzilo o szybkie wrzucenie

    Zamontowalem obiektyw na hali, odpalilem wszystko pieknie dziala jak szalone normalnie cycuś-glancuś. Po turnieju demontaz obiektywu, zalsepki i spokojnie do futerałów. Przyszedłem do domu, wyciągnąłem karte zeby zrzucic zdjecia, wyczyscilem body i obiektyw. Rano mialem sie udac do Poznania na kurs. Wszytsko przygotowane. Rano wstaje, szykuje sie na wyjzd, ale patrze a tu za oknem normalnie piekny widok wstajacego słońca przebijajacego sie przez drzewa... No mowie trzeba to uwiecznic. Wyciagam aparat, jeszcze nie sciagnalem zaslepki i sobie mysle - zobaczymy czy dziala. Nacisk spustu mgawki - ERROR 99.....<grrrrr>

    Zbladlem - jak to, o co chodzi, dalczego teraz? Zimno mi sie zrobilo...ale nic to mowie, moze cos przeoczylem. Ale patrze wszystko ok. Dołączyłem obiektyw, mowie moze zaskoczy - nie zasoczył.... i do dzis nie zaskakuje. Myslalem moze ze po kilku godziach zaskoczy. pojechalem do Poznania, poszedlem do studia gdzie odbywa sie kurs - i to samo. Gosc prowadzacy kurs stwierdził ze moze byc to wada elektroniki... Sam juz nie wiem co robic. Chyba pojade po bandzie i zazadam innego body bo nie wiem czy to jest normalne? Ludzie maja lustrzanki po kilka lat, ten model - 1D Mark III - ma kilku moich znajomych fotografow i mowili mi ze nigdy nic im nie bylo a pracuja w roznych warunkach.

    Aparat do teraz pokazuje mi ERROR 99... I po zniknieciu napisu - przeskok mechanizmu migawki [taki jakby uslizg]...

    Tak to wyglada u mnie. Jesli zrobilem cos nie tak - to prosze o wskazowki co nie tak bylo?
    Interesuje mnie tez czy mieliscie problemy przy wymianie obiektywu przy niskich temperaturach, ale ja obiektywu nie wymienialem tylko mialem caly czas ten sam.
    Wyslalem na Żytnia ponownie.

    Tak sobie mysle, bo doszedlem w swoim kumaniu do tego, czy moze byc tak ze bylaby to wina obiektywu? Np moglby byc fabrycznie uszkodzony i robic jakies zwarcie na stykach i przez to siadalaby elektronika w body? Ale gdyby nawet tak bylo to czy po odlaczeniu obiektywu aparat by nie odpowiadal i pokazywal ERROR 99? Bo po odlaczeniu obiektywu migawka normalnie powinna dzialac wtedy...

    No chyba ze zwarcie mogloby powodowac uszkodzenia takie ze cala elektronike szlag by trafil? Ktos mial "chimery" korpusu?

    Idac tropem moze absurdu, ale staram sie wymyslac juz co raz to nows\ze teorie: moze blas sie pojawia dlatego ze za kazdym razem przy wyjmowaniu karty - zrzucam zdjecia przez czytnik kart pamieci w kompie - resetuje mi sie folder i l;icznik zdjec. Ustawilem sobie tak ze licznik ma mi zaczynac zdjecia od 100001 a nie w trybie kolejnym jesli jest pusta karta
    Ostatnio edytowane przez Lawrence ; 22-01-2009 o 16:55

  2. #502
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    772

    Domyślnie

    a sprawdzałes z innym obiektywem? warto też sprawdzić inną kartę i zasilacz. Jak przeczytasz cały ten wątek to dowiesz sie że to bliżej nieokreślony błąd więc dużo rzeczy może to powodować. Ja sprawdziłbym na Twoim miejscu najpierw inny obiektyw albo podłączył swój obiektyw do innego body.

  3. #503

    Domyślnie

    Moj obiektyw byl na innym body, ale nie za dlugo - jakies 2-3 godziny i wszystko w porzadku bylo. moze cos sie dzieje po jakims czasie? 2 kolegow z pracy ma lustrzanki Canona i w ramach eksperymentow powymienialismy sie obiektywami. Tylko czy 2-3 godziny wystarcza czy musi byc dluzszy czas?

  4. #504
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    772

    Domyślnie

    jeśli miałes inny obiektyw na swoim body a twój obiektyw też ktoś testował i wszystko ok a po przekładce do swojego nadal error to albo całkiem gdzie indziej (karta,aku) leży przyczyna albo poprostu w jakiś niezrozumiały sposób te dwa sprzęty gryzą się ze sobą. Jakiś czas temu testowałem na swoim body(40d) pożyczony obiektyw 85/1,2L, po kilkudziesięciu minutach wyskoczył mi kilka razy error99. Właściciel szkła nigdy nie miał problemów z tym szkłem na swoim body(też 40d) i nie ma do tej pory. Od tamtego czasu(a mineło juz kilka miesięcy) problemu nie miałem z żadnym ze swoich obiektywów a w tym z nowym 85/1,2 podłączanym do mojej 40-tki.

  5. #505
    Dopiero zaczyna Awatar Maxel
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jimmyrs Zobacz posta
    Czyli nawet nie wiadomo co go spowodowało ?
    Dokładnie. Pojawiał się niezależnie od typów obiektów, kart jak również bez obiektywu etc. Serwis był bezradny. Były wymieniane taśmy, płyta elektroniki ale bez skutku. Z tego co wiem wysyłali zapytanie o pomoc do Canon Niemcy, ale bezskutecznie.
    max

  6. #506
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maxel Zobacz posta
    Dokładnie. Pojawiał się niezależnie od typów obiektów, kart jak również bez obiektywu etc. Serwis był bezradny. Były wymieniane taśmy, płyta elektroniki ale bez skutku. Z tego co wiem wysyłali zapytanie o pomoc do Canon Niemcy, ale bezskutecznie.
    Hmm...to już jakiś wyjątkowo pechowy egzemplarz Ci się trafił. Kolega w pracy ma 40D od ponad roku i nie miał absolutnie żadnych problemów...
    Pozdrawiam...
    Rafał
    Canon 40D, Canon 28-135 USM, Sigma 70-300 DL, 420EX, w trakcie doposażania....

  7. #507

    Domyślnie

    Doszedłem jeszcze do jednego zrodła, z ktorego sie dowiedzialem ze moze to byc błąd mechanizmu migawki i ze to wystepuje w wiekszosci Mark III.

    Po angielsku jest to Mirror Box czy cos w tym rodzaju.

    Nie probowalem robic na seryjnych zdjeciach jeno pojedyncze, ale z tego zrodla sie dowiedzialem ze powinienem byl sprobowac na serii i prztrzymac mohawke moze by sie odblokowalo. Ale i tak serwis juz ma ten aparat. Jesli bedzie sie powtarzac wtedy chyba osobiscie sie tam przejade

  8. #508

    Domyślnie

    jak to jest ze płaci sie tyle kasy za sprzęt, a trzeba jeszcze tyle sie nawalczyć aby łaskawie aparat robił zdjęcia. U mnie był ten problem, ale sam sie rozwiązał na szczęście, od paru miesięcy spokuj. Niesłyszałem aby uzytkownicy systemu Nikona borykali się z podobnymi problemami.

  9. #509
    Bywalec Awatar tomasek
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Koszalin
    Posty
    169

    Domyślnie

    Mały OT.
    Cytat Zamieszczone przez Michał Dobrowolski Zobacz posta
    Niesłyszałem aby uzytkownicy systemu Nikona borykali się z podobnymi problemami.
    A ja znam człowieka, któremu d300 daje losowy autofocus, i od dłuższego czasu wysyła go do serwisu, ten mu go odsyła "naprawiony" - ale nadal to samo więc znowu do serwisu i tak w kółko.

    Znajomemu d40 "uszkodziło" kartę pamięci. U nas na forum był przypadek, że komuś body też zabiło kartę.

    Przykłady można mnożyć, niezależnie czy sprzęt ma logo Canon, Nikon, Sony, Sigma, Pentax czy cokolwiek innego - zawsze znajdzie się element "sprawny inaczej".

    Wracając do tematu: raz mi 30D pokazało ERR 99 - nie chciało działać... Akumulatorek nieoryginalny był słaby, jego wymiana pomogła.
    5D mk2 | 7D mk2 | S20/1.8 | C35/2 IS | C100/2.8L IS | C24-70/2.8L II | C70-200/2.8L | 580II

  10. #510
    Zablokowany Awatar javion
    Dołączył
    Aug 2006
    Wiek
    47
    Posty
    47

    Domyślnie

    u mnie taki błąd w c20D to niedokręcony grip

Strona 51 z 84 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •