Strona 42 z 84 PierwszyPierwszy ... 32404142434452 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 837

Wątek: Error 99 (err99)

  1. #411
    Niechwia
    Guest

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Mam 30D i trafiłem do grona :"szczesliwców": którym sie ten bład pojawia ;/
    Tylko to jest w moim przypadku dziwne bo jak porobie niem chwile zdjecia to sie tak jakby odwisza i zaczyna normalnie orbic serie po 30 fot spokojnie :O czy to juz migawka pada (ok 70 000 tys. fot to juz najwyzszy czas chyba) czy moze cos innego ? wyczysciłem styki i bagnet cały itd ale nie pomaga dzieki za odp. i pozdrawiam !

  2. #412
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie

    Może to być migawka niestety. Czasem też potrafi takie numery wyczyniać wieszająca się przysłona w obiektywie - ja tak miałem. Pytanie czy próbowałeś z różnymi szkiełkami?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #413
    Niechwia
    Guest

    Domyślnie

    No własnie probowałem ;/ i jestem troche wk... ze to migawka ale wysyłam do Siemanowic Ślaskich wie ktos cos o tym serwisie ?

  4. #414

    Domyślnie

    Kolejny szczęśliwiec z Err99 350D + kit od 450D czyli 18-55 IS. Czy przyczyną może być obiektyw? Aparat odkupiłem, wrócił z Żytniej po czyszczeniu i sprawdzaniu przebiegu migawki (ok. 3600), więc może to (daj Boże) nie ona.

  5. #415

    Domyślnie

    ja miałem podobnie z 400 D.
    Error 99 - wina była po stronie obiektywu KITowego.
    Panowie z FotoIt mi takowy wcisnęli.

  6. #416

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bazyl3 Zobacz posta
    Kolejny szczęśliwiec z Err99 350D + kit od 450D czyli 18-55 IS. Czy przyczyną może być obiektyw? Aparat odkupiłem, wrócił z Żytniej po czyszczeniu i sprawdzaniu przebiegu migawki (ok. 3600), więc może to (daj Boże) nie ona.
    Też to miałem Error99 z 18-55IS -wymienili przesłonę na gwarancji i działa dalej. 100% obiektywy KITY mają to do siebie że wilgoć je wykańcza. Naprawa w tym przypadku może być opłacalna po gwarancji jak tylko przysłona, a nie jeszcze IS. Naprawa ok 600zeta (obiektyw ok 1200zeta).
    350D mam jako rezerwa ma zrobione (bez serwisu) ok 300 tys kliknięć i mogę powiedzieć, 40D wytrzymała 5tys i migawka padła (dzięki LV)

  7. #417

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andy965 Zobacz posta
    Też to miałem Error99 z 18-55IS -wymienili przesłonę na gwarancji i działa dalej. 100% obiektywy KITY mają to do siebie że wilgoć je wykańcza. Naprawa w tym przypadku może być opłacalna po gwarancji jak tylko przysłona, a nie jeszcze IS.
    Obiektyw jest nowy, na gwarancji.

    Naprawa ok 600zeta (obiektyw ok 1200zeta).
    Chyba nie piszemy o tym samym szkle. Ja mówię o niskiej półce. KIT od 450D, czyli 18-55 IS za ~350 PLN

  8. #418

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bazyl3 Zobacz posta
    Kolejny szczęśliwiec z Err99 350D + kit od 450D czyli 18-55 IS.
    Aktualizacja - Wczoraj przysiadłem nad tym problemem i zdiagnozowałem (albo i nie) co następuje: krótka ogniskowa -> ok, im dłuższa tym częściej err99, a na 55mm na 5 strzałów / 5 błędów. Dodatkowo przy "długiej" wariuje AF i nie może wyostrzyć, szczególnie przy słabym świetle Obiektyw do reklamacji?

  9. #419

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bazyl3 Zobacz posta
    Aktualizacja - Wczoraj przysiadłem nad tym problemem i zdiagnozowałem (albo i nie) co następuje: krótka ogniskowa -> ok, im dłuższa tym częściej err99, a na 55mm na 5 strzałów / 5 błędów. Dodatkowo przy "długiej" wariuje AF i nie może wyostrzyć, szczególnie przy słabym świetle Obiektyw do reklamacji?

    Witam ponownie to samo przechodziłem- NOWY OBIEKTYW I ERROR (mokry rok)
    Jak zaczynają się większe przysłony to jest większe prawdopodobieństwo, że przysłona musi wykonać większy ruch to powoduje częstsze zatarcie i zablokowanie przysłony. Sprubój powciskać tak ze 100 razy przycisk w korpusie przy obiektywie (lewa strona pod przyciskiem blokady obiektywu) a problem na jakiś czas ustanie- trochę się rozrusza.
    Co do ostrości to zacięta przysłona utrudia złapanie ostrości (za ciemno)
    Jak masz Gwarancję to się nie zastanawiaj wyślij do SERWISU -(najwyżej zapłacisz za odsyłkę)
    Spróbuj inny obiektyw (pożycz) wtedy się upewnisz, że to nie KORPUS
    Ostatnio edytowane przez andy965 ; 26-09-2008 o 10:37

  10. #420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andy965 Zobacz posta
    Jak masz Gwarancję to się nie zastanawiaj wyślij do SERWISU -(najwyżej zapłacisz za odsyłkę)
    Spróbuj inny obiektyw (pożycz) wtedy się upewnisz, że to nie KORPUS
    Ale jak znam życie, to serwis na bank powie, że wporzo i każe zapłacić za kuriera (w obie strony 1/4 wartości szkła). Ale cóż, trzeba spróbować. Najpierw jednak odwiedzę sklep foto w większym mieście z prośbą o potestowanie na innych obiektywach

Strona 42 z 84 PierwszyPierwszy ... 32404142434452 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •