Strona 2 z 84 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 837

Wątek: Error 99 (err99)

  1. #11
    Początki nałogu Awatar santiblue
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie

    Z tym ze podobno serwis Sigmy w Poznaniu stracil autoryzacje. Nie wiem ile w tym prawdy. A nowy serwis Sigmy jeszcze nie ma chipow. tez nie wiem ile w tym prawdy. Zaslyszane. W sklepie
    dSLR + coś tam...

  2. #12

    Domyślnie

    Mogl stracic autoryzacje ze wzgledu na fakt, ze mamy nowego wylacznego przedstawiciela firmy Sigma na Polske. Jest nim firma K-Consult z Gdyni, ktora wprowadzila zmieniony system gwarancyjny na produkty Sigmy. Gwarancja na serie EX wynosi teraz 3 lata a za 299 zlotych mozna dokupic na kolejne 2. Czy dany egzemplarz bedzie obejmowala przedluzona gwarancja oznajmiac bedzie naklejka "3+2".

    to tyle apropo sigmy - troche offtopic wyszlo.
    pozdr.

  3. #13
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez santiblue
    Zaslyszane. W sklepie
    I nie podejrzewalez nic a nic ze chca z ciebie naiwniaka zrobic by forse za rechipowanie wyciagnac?

  4. #14
    Początki nałogu Awatar santiblue
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie

    Obiektyw mial naprawde dobra cene wiec moglem doplacic wiecej za chipowanie. I tak by mial cene ok. ale nie lubie jak ktos tak postepuje i jest nieslowny i ineterminowy. a ponadto podnosi cene poza umowiona.
    dSLR + coś tam...

  5. #15
    zbichuu
    Guest

    Domyślnie

    Czy pojawil sie wam kiedys w 10d komunikat err99?
    piewszego dnia robienia zdjęć fabrycznie nowym canonkiem
    i wcale nie po założeniu obiketywu innego niż canon (akurat miałem założoną 50-tkę canona), tylko po założeniu lampy 550EX (canona); włączam aparat a tu: sru ! err99
    blady strach, ale wyłączyłem i włączyłem (nie robiąc nic ponadto) i ok
    więcej sie to nie powtórzyło

  6. #16
    maciejpak
    Guest

    Exclamation error 99

    Witam wszystkich.
    To jest mój "pierwszy raz" na tym forum i proszę o pomoc. Mam pytanie czy ktoś miał problemy w 300D z error 99. Czytałem wszystkie wiadomości na ten temat na tej stronie i nie nie wyrobiłem sobie zdania. Aparat nigdy nie był podłączony do żadnych urządzeń innych niż canona, w zasadzie nie pracuje z lampą zewnętrzną, a tem błąd powtarza się z różnymi kartami i przy różnych obiektywach. Czasami kilka razy pod rząd a czasami nic się nie dzieje. Jeśli ktoś wie czy można ten feler usunąc to zamieniam się w słuch.... Maciej z Torunia.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    ja to mam ze starym obiektywem, jak zacina sie przysłona.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  8. #18
    Uzależniony Awatar Raff
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    778

    Domyślnie

    Ja miałem Err 99 (300D) przy próbie wyzwolenia przez kabel synchro (z sanek przez gorącą stopkę) zwalonej żarówki błyskowej.

    Edit: żarówka nie była zwalona tylko nie wyzwalał jej EOS - analog ani cyfra. Swoją drogą - kaszana takie gniazdo w żarówce, skąd inąd użytecznej i taniej.
    Ostatnio edytowane przez Raff ; 04-02-2006 o 13:42

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Może to być wszystko - błąd zgłaszany gdy aparat wykryje jakieś niedomaganie, na które nie ma osobnego numeru err Może to być zacinajacy się obiektyw, brudne styki obiektywu, coś nie tak z bebechami w środku itp itd.

    Moim zdaniem jeśli to się powtarza niezależnie od obiektywu mimo przeczyszczenia styków obiektywu i przy bagnecie to trzeba polubić albo oddać do serwisu.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    50
    Posty
    33

    Domyślnie

    U mnie pojawia się to samo(300d+kit) pomaga włączenie i wyłączenie , czasem 3 razy pod rząd i jednocześnie blokuje się migawka. Po włączeniu wciskam spust do połowy i przysłona się odblokowuje. Używam czasem lampy 540 ez.

Strona 2 z 84 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •