Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 92

Wątek: Jaka karta graficzna

  1. #21
    Uzależniony Awatar bundy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    48
    Posty
    760

    Domyślnie

    Ja ostatnio sobie kupiłem NV 6800GS i nie narzekam ani na odzworowanie kolorów (kalibruję regularnie monitor sprzętowo), ani na ostrość obrazu. Fetyszyzowanie Matroxa ma swoje korzenie w odległych już czasach, kiedy karty na chipach NV lub Ati były robione przez różnych dziwnych "garażowych" producentów, bez jakiejkolwiek dbałości o jakość obrazu - liczył się "odpał" w 3D i nic więcej. Teraz jest zupełnie inaczej i karty na chipach NV i Ati trzymają naprawdę wysoką jakość. Oczywiście mówię o kartach od sprawdzonych producentów - np. Gainward (a także Palit, bo to w sumie ta sama firma). A wracając do Matroxa, to przesiadając się kiedyś z G550 na Radka 9800 nie zauważyłem ŻADNEJ różnicy w jakości obrazu (no może Matrox miał wyższą max. rozdziałkę, ale to i tak dla mnie było bez znaczenia, bo mój monitor raczej by tego nie uciągnął).
    IMO wybór karty graf. to sprawa nieco drugorzędna. Ważniejsze jest dobranie dobrego monitora a potem poprawne skalibrowanie całego zestawu.
    1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...

  2. #22
    Yoyo
    Guest

    Domyślnie

    W przypadku korzystania z cyfrowego wyjścia dvi to kazda grafika sie nadaje, przy analogu do niedawna matrox i potem ati prezentowały wyższą jakość niż nv. W najnowszych seriach kart serii geforce 7 i 8 to już nie ma znaczenia bo nvida sie poprawiła. Jezeli ktos mysli o karcio graficzne za 20zł do grafiki to faktycznie matrox jak najbardziej jest godny polecanie, sam kiedyś uzywalem matroxa g450 z dvi i w porównaniu to geforce 2MX był o wiele lepszy. Praktycznie jakosc co na radku 9200. Teraz korzystam ze zintegorwanej gf6100 z wyjsciem dvi i nie zauważyłem żadnego pogorszenia w stosunku do radka9600pro a działam na lcd iiyamie e485s Niedługo zamienie ja kartą z dx 10 i najprawdopodniej w senisie aości niewiele sie zmini no poza tą w 3D ale to wasnicie jedyny powód dla którego zminia sie karte graficzna obenie, szybkośc w 3D. Jesli nie potrzeba Tobie szybkiej karty to starypoczciwy matrox wystarczy w zupelnosci, jedyy warunek to minmum 16MB pamieci żeby komfortowo pracować.

  3. #23
    Bywalec Awatar PatriX
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poland, Rawicz
    Wiek
    37
    Posty
    150

    Domyślnie

    Karta graficzna do obróbki foto ... nawet stary GeForce 3 wystarczy... Bo to w końcu grafika 2D a nie 3D i tu raczej bardziej przydaje się pamięć RAM żeby szybciej PhotoShop chodził ;-)
    ZENIT 12XP | Canon EOS 30D | EF-S 18-55mm F/3.5-5.6 | TAMRON 17-50 F/2.8 | Canon EOS 33 | EF 28-105mm F/4-5.6 | LowePro MiniTrekker AW | i kilka pierdołków
    www.SIERAQ.digart.pl
    ..::SieraQ::..

  4. #24

    Domyślnie

    No i musi być cicha jak tylko do zdjęć najlepiej bez wiatraczków ja używam radeona x1300 pro z chłodzeniem pasywnym

  5. #25
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Smialo polece moja - Geforce 7300 GT. Chlodzenie pasywne, 256MB, tania a bardzo wydajna, do obrobki zdjec wiadomo -bez problemow a za ok 300zl wszelkie jak na razie nowsze gierki smigaja (choc nie w full detalach, bez przesady : Quake4, Doom3, Civilization IV, Heroes 5, Star Wars : Empire at War, Battle for Middle Earth 2.

  6. #26
    Uzależniony
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    510

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PatriX Zobacz posta
    Karta graficzna do obróbki foto ... nawet stary GeForce 3 wystarczy... Bo to w końcu grafika 2D a nie 3D i tu raczej bardziej przydaje się pamięć RAM żeby szybciej PhotoShop chodził ;-)

    Jak dużo szybciej będzie chodził PS3/PS2 na karcie z 64MB w porównaniu do 250MB?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez renes Zobacz posta
    Jak dużo szybciej będzie chodził PS3/PS2 na karcie z 64MB w porównaniu do 250MB?
    Oczywiście mam na myśli kartę graficzną - czy jej pojemność wpływa na szybkość pracy PS, a tym samym na obróbkę zdjęć...
    Ostatnio edytowane przez renes ; 12-02-2008 o 13:18 Powód: Automerged Doublepost

  7. #27
    Bywalec Awatar firley
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Biała Podlaska/Wawa
    Wiek
    36
    Posty
    135

    Domyślnie

    renes przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś :P

    w cytowanej przez Ciebie wypowiedzi PartiXa dokładnie napisane jest, że znaczenie przy Psie ma pamięć RAM, a karta graficzna to drugorzędna sprawa.

    ~edit:
    podeprę się jeszcze teorią "większego"
    Cytat Zamieszczone przez KuchateK Zobacz posta
    Kupowanie karty "bo ja robie grafike 2D" to strata pieniedzy. Nie ma przyrostu ani predkosci ani jakosci. Lepiej zainwestowac w ram i dyski.
    Ostatnio edytowane przez firley ; 12-02-2008 o 13:38
    Problemem fotoamatora jest to, że nie ma on powodów do robienia zdjęć...
    30D, 33, 50 1.8, 28-105 3.5-4.5, 70-210 4.5 [m42], 430ex

  8. #28
    Uzależniony
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    510

    Domyślnie

    Nie zwróciłem uwagi na drugą wypowiedź. Teraz wszystko jasne, dzięki.

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    1 370

    Domyślnie

    a co powiecie na "NVIDIA GeForce™ Go 8600M GT with 256MB". Od dawna nie siedze w sprzecie "konsumenckim". Niestety przyszla czas na zmiane laptopa. Mysle o Dell XPS 1530 z ta karta wlasnie NVIDIA GeForce™ Go 8600M GT with 256MB, do tego Intel Core™ 2 Duo processor T7250 (2GHz) i 4GB RAMu (firma kupuje tak wiec za duzego wyboru nie mam)

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Na topie jeśli chodzi o nVidie jest GF8800 GT 512. Znakomite osiągi i przystępna cena. Ale to raczej wypas do gier a nie do PS-a

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •