Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Dlaczego dSLR?

  1. #1
    nomad
    Guest

    Domyślnie Dlaczego dSLR?

    Witam,
    mam maly dylemat... czy warto kupic lustrzanke cyfrowa?
    Ale od poczatku... uzywalem Canona S30 pozniej S45, ktorego niestety stracilem i aktualnie rozgladam sie za nowym aparatem. Przyzwyczajenie do marki pozostalo, wiec czytajac fora i grupy dyskusyjne moj wybor padl na EOS 300D KIT i w pozniejszym czasie lepszy obiektyw. Jestem zwyklym uzytkownikiem lubiacym fotografowac, nie mam aspiracji do robienia zdjec artystycznych ale zalezy mi na jakosci. I tu rodzi sie pytanie... czy ja jestem w stanie wykorzystac zalety takiego aparatu. A moze lepiej kupic jakis porzadny kompakt z dobrym trybem manual? I nie chodzi tu o kase bo stac mnie na EOS'a ale czy nie bedzie to przerost formy nad trescia?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    42
    Posty
    253

    Domyślnie

    Jesli nie miales dotad doswiadczenia z dslr jak i nie masz za duzego pojecia o fotografii 300D bedzie dla Ciebie wyzwaniem.. Na Twoim miejscu kupil bym dobrej klasy kompakta:
    1) na trybach auto bedzie lepiej nasweitlal zdjecia - przy uzyciu wbudowanych lampach
    2) "wieksza" głebia ostrosci
    3) mniej poruszonych zdjec przy dluzszych czasach naswietlania
    4) ultra szeroki kat
    5) jesli wykonujesz odbitki i nie kadrujesz fotek to jakosc odbitki jest baaaaaaardzo zblizona do dslrow z kitowymi obiektywami
    Jesli chodzi o modele to A95/S70/G6 osobiscie bym wybral S70 (jesli nie potrzebujesz obracanego wyswietlacza jak i goracej stopki na lampe)
    Do codziennych zdjec,rodzinnych, dokumentalnych tudziez na wakacjach nowe kompakty Canona beda lepszym rozwiazaniem niz 300D
    Canon|5DmkII+BG|5D+BG-E4|30D+BG-E2|20D|50E|24-70L|24-105L|70-200 2.8L|580EX|550EX|430EX|Manfrotto 074B/329RC4, 682B/#222|SanDisk UltraII/ExtremeIII|Brain's Hottub by Crumpler|Lowepro|

  4. #4
    nomad
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tequil
    Jesli nie miales dotad doswiadczenia z dslr jak i nie masz za duzego pojecia o fotografii 300D bedzie dla Ciebie wyzwaniem..
    Ale kazdy kiedys zaczynal I niestety to fakt o fotografii nie mam pojecia duzego. Aktualnie jestem na etapie teoretycznym... tylko czytam z braku aparatu Ale zalezy mi na czyms rozwojowym dlatego moja uwage przykuly dslr-y

    Cytat Zamieszczone przez Tequil
    Jesli chodzi o modele to A95/S70/G6 osobiscie bym wybral S70 (jesli nie potrzebujesz obracanego wyswietlacza jak i goracej stopki na lampe)
    Do codziennych zdjec,rodzinnych, dokumentalnych tudziez na wakacjach nowe kompakty Canona beda lepszym rozwiazaniem niz 300D
    Zastanawiam sie wlasnie alternatywnie nad kompaktem... ekhem... Minolta A1. Podoba mi sie jej tryb manualny ale podobno powyzej ISO 100 zdjecia wychodza cokolwiek zaszumione. Przyjrze sie blizej S70

    Pozdrawiam

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tequil
    1) na trybach auto bedzie lepiej nasweitlal zdjecia - przy uzyciu wbudowanych lampach
    A to niby czemu??

    Cytat Zamieszczone przez Tequil
    2) "wieksza" głebia ostrosci
    To zaleta?

    Cytat Zamieszczone przez Tequil
    3) mniej poruszonych zdjec przy dluzszych czasach naswietlania
    Czemu tak? Nie rozumiem...

    Cytat Zamieszczone przez Tequil
    4) ultra szeroki kat
    Kompakty maja ultra szeroki kąt??? Ktory konkrtenie model??? Bo ja widzialem jakies ktore mają 28mm w przeliczeniu... i to jest ultra?
    Pozdr - JaW
    Moja galeria Fotojaw
    Moje zdjęcia na plfoto
    Kiedyś miałem: 300D, Canon 28-135 IS, Canon 100mm Macro USM, Canon 50mm f/1.8, 550EX

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tequil
    Jesli nie miales dotad doswiadczenia z dslr jak i nie masz za duzego pojecia o fotografii 300D bedzie dla Ciebie wyzwaniem.. Na Twoim miejscu kupil bym dobrej klasy kompakta:
    1) na trybach auto bedzie lepiej nasweitlal zdjecia - przy uzyciu wbudowanych lampach
    2) "wieksza" głebia ostrosci
    3) mniej poruszonych zdjec przy dluzszych czasach naswietlania
    4) ultra szeroki kat
    5) jesli wykonujesz odbitki i nie kadrujesz fotek to jakosc odbitki jest baaaaaaardzo zblizona do dslrow z kitowymi obiektywami
    Jesli chodzi o modele to A95/S70/G6 osobiscie bym wybral S70 (jesli nie potrzebujesz obracanego wyswietlacza jak i goracej stopki na lampe)
    Do codziennych zdjec,rodzinnych, dokumentalnych tudziez na wakacjach nowe kompakty Canona beda lepszym rozwiazaniem niz 300D
    1
    2 Dla mnie wada
    3 Co masz na myśli
    4 W których ?
    5 Polemizowałbym

    Dla mnie poważną zaletą kompakta jest rozmiar i waga podczas noszenia.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    258

    Domyślnie

    vbel - popatrz jak sie zgadzamy :wink:
    Pozdr - JaW
    Moja galeria Fotojaw
    Moje zdjęcia na plfoto
    Kiedyś miałem: 300D, Canon 28-135 IS, Canon 100mm Macro USM, Canon 50mm f/1.8, 550EX

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaW
    vbel - popatrz jak sie zgadzamy :wink:
    Nooo

    A może Ty wiesz co autor miał na myśli w 3pkt ? bo do dłuższych czasów to chyba służy statyw, ale mogę się mylić ?

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vbel
    A może Ty wiesz co autor miał na myśli w 3pkt ? bo do dłuższych czasów to chyba służy statyw, ale mogę się mylić ?
    Pojecia nie mam...
    Tequil? O so chosiii?
    Pozdr - JaW
    Moja galeria Fotojaw
    Moje zdjęcia na plfoto
    Kiedyś miałem: 300D, Canon 28-135 IS, Canon 100mm Macro USM, Canon 50mm f/1.8, 550EX

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    ja również się nie zgadzam z tezami Tequila ...

    a do autora wątku - wiadomo, dSLR to "krew, pot i łzy" ale wszystko zależy, czego oczekujesz od fotografii. Jeśli to Twoje hobby i nie znudzi Ci się za mieisąc, to jednak proponowałbym lustrzankę - daje o niebo większe możliwości, i tak naprawdę to dopiero lustrzanka pozwala poczuć na czym polega fotografia, obojętne czy profesjonalna czy amatorska .. może trochę boleć, ale nic cennego nie przychodzi zbyt łatwo :wink:
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •