Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Usuwanie zbędnych detali ze zdjęcia!!!

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    159

    Domyślnie Usuwanie zbędnych detali ze zdjęcia!!!

    Mam zdjęcie z nawet fajną błyskawicą ale niestety jest tam kilka detali które psują mi kompozycję - a mianowicie wszechobecne przewody elektryczne. Generalnie takie rzeczy usuwam w Photoshopie przez klonowanie ale tym razem efekt mnie niezadowala - wychodzą mi smugi w miejscu klonowania - chyba jestem za mało dokładny. Ale czy ktoś może robi tą operacje w inny sposób za pomocą innego programu albo narzędzia?

    Pozdrawiam i podziękował.
    Canon 350 + kit + grip + Canon 70-200 L F4, 24-105 L F4 IS USM + SANDISK ULTRA III 1 GB + cała elektrownia akumulatorków. 430EX, 50 1.8. Zbieram na coś naprawdę długiego.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Zielony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    przystanek Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 928

    Domyślnie

    Pokaż zdjęcie to się zobaczy. Generalnie wszystko można ino trza umieć.
    Aha, bata jedynie z gówna nie idzie ukręcić i otworzonego parasola z **** wyciągnąć :wink:

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    159

    Domyślnie

    Ok już zapodaję fotkę.
    Canon 350 + kit + grip + Canon 70-200 L F4, 24-105 L F4 IS USM + SANDISK ULTRA III 1 GB + cała elektrownia akumulatorków. 430EX, 50 1.8. Zbieram na coś naprawdę długiego.

  4. #4
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Po klonowaniu spóbuj jeszcze przejechać narzędziem Healing Brush albo Patch (łatka) - dostępne w nowszych wersjach PS-a (chyba od CS w góre). HB można używać bez wstepnego klonowania jeżeli usuwany szczegół nie rożni się zbytnio tonalnie od tła, z którego go chcemy usunąć. Łatka wstępnego klonowania zazwyczaj nie wymaga, czasami trzeba tylko przejechać jeszcze HB po krawędziach "załatanego" obszaru.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    159
    Canon 350 + kit + grip + Canon 70-200 L F4, 24-105 L F4 IS USM + SANDISK ULTRA III 1 GB + cała elektrownia akumulatorków. 430EX, 50 1.8. Zbieram na coś naprawdę długiego.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Zielony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    przystanek Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez icik
    Jakoś mi nie funguje ten link. Tzn nie widzę tam fotki. Zapodaj lepiej na www.imageshack.us - łatwiej

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    159
    Canon 350 + kit + grip + Canon 70-200 L F4, 24-105 L F4 IS USM + SANDISK ULTRA III 1 GB + cała elektrownia akumulatorków. 430EX, 50 1.8. Zbieram na coś naprawdę długiego.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Zielony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    przystanek Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 928

    Domyślnie

    Hmmm, poproś może DOMINIQUE - on jak zwykle przypadkiem znajdzie parę minut i Ci to zrobi

    Genralnie da się to zrobić, ino dużo dziergania będzie.
    Zamiast Clone Toola, albo HB spróbowałbym PATCH'a. Powinno być dobrze.
    Ale zakładam, bo w takie rzeczy zbyt często się nie bawię.

    Swoją drogą ja bym to zdjęcie zostawił tak, a polował na inne - już z 'lepszej' lokalizacji.

    TIP: odnośnie onePhoto - zapodawaj link bezpośrednio do obrazka, a nie do serwisu bo nikt tego nie będzie szukał.


    EDIT: Da się PATCHEM fajnie to zrobić. Akurat próbowałem.
    Jedynie przy drzewach trochę babrania, co prawda miałem tylko miniaturkę.
    Generalnie pokaż jak tobie to wyszło?


    Parę kliknięć:


  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    159

    Domyślnie

    No tak z tym linkiem teraz to wyszło tak jak wyszło bo pierwszy raz zapodawałem tutaj linka. Następne linki będą do fotki. Te druty trochę brużdżą ale .... jak to się mówi "prawda czasu prawda ekranu" Dzięki!!!!
    Canon 350 + kit + grip + Canon 70-200 L F4, 24-105 L F4 IS USM + SANDISK ULTRA III 1 GB + cała elektrownia akumulatorków. 430EX, 50 1.8. Zbieram na coś naprawdę długiego.

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Zdjecie fajne, druty nie fajne.
    Nie ma jednak 'automatycznego' rozwiazania (a po sposobie wypowiedzi wnioskuje ze takiego szukasz).
    Musisz po prostu nad tym zdjeciem posiedziec kilka godzin a nie kilka minut, na duzym powiekszeniu i malutkim promieniu narzedzia klonowania dbac o poziomy nasycenia/jasnosci i kazda plamke dokladnie klonowac.
    Efekt raczej bedzie wart wysilku - wiec powodzenia .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •