Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Wątek: Oświetlenie do domowego studio

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojkij Zobacz posta
    http://www.quantuum.pl/detal.php?id=...ng=pl&curr=PLN
    http://www.quantuum.pl/detal.php?id=...ng=pl&curr=PLN

    Też chińszczyzna ale wbrew pozorom całkiem niezła. 2 lata gwarancji, regulacja mocy, piloty, brak problemów z wyzwalaniem i wb, tanie palniki. A osprzęt wg mnie za tą cenę fenomenalny - siedzę czasami w studiu w którym są softy i lampy od elfo, bowensa i quantuum i ten ostatni naprawdę nie ma się czego wstydzić - "kitowe" statywy bowensa są wrecz identyczne i śmiem twierdzić ze wyszły z jednej fabryki. Kiedyś wrzuce foty.

    Podobnej klasy lampy podobno robi jeszcze "powerlux" ale to już ktoś kto miał styczność musi się wypowiedzieć.
    Dzieki za podjecie tematu. Rzeczywiście wygląda to całkiem nieźle, zastanawiam sie jeszcze nad mocą lampy, i rozmiarem softboxa, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ma start skromnego domowego ala studia (czyli tez co powinno być w takim zestawie ), prosze pisać. Budżet ok 700-800 zł musi na ten zestaw narazie wystarczyć, za jakiś czas będe go kompletował dalej.Pozdrawiam.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez s.. Zobacz posta
    hmmm, chyba lepiej bedzie wynajac studio na godziny, za te 7-8 stow mozesz miec conajmniej kilka jak nie kilkanascie ciekawych sesji ze sprzetem dobrej jakosci.
    Witaj,
    Jeżeli ma się kawałek wolnego miejsca i trochę wolnego czasu to lepiej kupić swoje i kombinować. Jak masz smykałkę do zdjęć to z tego co masz zrobisz na prawdę dobre ujęcia. Jak nie masz to zmień branżę. A jak nie wiesz czy masz to zawsze można to sprawdzić. Jak kupisz to zawsze możesz pokombinować i zyskownie sprzedać.

    Tło z instalacją: 140 pln
    Dwie lampy 45/68 Ws za (60+75) = 120 pln
    Dwa statywy z parasolką: (45+45+20) = 110 pln
    (znalezione na Allegro, a statywy i tła nie są tak awaryjne żeby się bać kupować od nieznajomych używek, w sumie lampy też, więc, pytając po forach wyjdzie jeszcze taniej)

    Jak zostanie kasy to daj na softboxy i blendy.

    Wyłożenie sporej kasy na stół i kupienie dobrego sprzętu to, primo, żadna sztuka, secundo, nie gwarantuje dobrych zdjęć.

    Pozdrawiam
    Wieląd

  3. #43
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    353

    Domyślnie Lampy studyjne - "wynalazki" z allegro

    Witam!
    Przeglądając allegro w celu zaznajomienia się z lampami i ich cenami natrafiłem na takie oto "wiśienki". Znane dla mnie są marki typu Quantuum, elfo, seria lamp CY z funsports, delicacy jednak o tych nawet nie specjalnie nic w internecie nie mogłem znaleźć...

    1. Lampa QQ-250
    2.Lampa SS-150B

    Ta pierwsza mnie najbardziej interesuje gdyż teoretycznie ma całkiem niezłą moc sporą regulację, a cena w porównaniu do innych lamp nie taka straszna...
    Druga natomiast podejrzewam, że straszny badziew skoro cena taka niska i lepiej już kupić CY100MR, ale.. może ktoś używa i coś wie?

    I jeszcze jedno: Jak się prezentują lampki F&V ale te nie z serii Fighter? Same fightery słyszałem, że mają moc sporo niższą niż deklarowana więc ciekawe jak jest z tymi innymi?

  4. #44
    Początki nałogu Awatar SebaWolf
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa/Mława
    Wiek
    46
    Posty
    324

    Domyślnie

    Co myślicie o takim zestawie, ktoś tu wcześniej już o nim wspominał, ale jakoś nikt się nie wypowiedział http://fotopolis.pl/index.php?n=8365 ? Czy do zabaw w domowe mini studio nada się ?
    Ostatnio edytowane przez SebaWolf ; 27-01-2009 o 10:46

  5. #45
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    353

    Domyślnie

    Nadać się nada bardzo dobrze, zestaw bardzo przyjemny bardzo dobrej marki. Ja jednak osobiście wolałbym w tej cenie złożyć zestaw na 2x Quantuum R300. Mocy o 100Ws więcej na lampe, statywy z amortyzacją powietrzną i soft + parasolka rozmiarami jak tutaj. Cenowo wyjdzie tak samo może z 50zł drożej i jakościowo nie gorzej. No minusem, że trzeba osobno do takiego zestawu szukać pokrowca

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •