Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Wątek: Darmowe programy do obróbki zdjęć

  1. #21
    Dopiero zaczyna Awatar k.y.h
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    46
    Posty
    33

    Domyślnie

    Napisał KuchateK
    Jeszcze tylko to 16bit i bedzie wypas
    proszę: CinePaint Film Gimp. Ma 16bit, ale o różnice pomiędzy Gimp'em a wersją "kinową" mnie nie pytajcie...
    pozdrawiam

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez minek Zobacz posta
    16 bitów, zarządzanie barwą, edycja w cmyk i w lab, patch, kadrowanie z palca (choć tu i PS nieco brakuje)... trochę się tego znajdzie.
    Zarządzanie barwą jest. Co to patch? Kadrowanie z palca? Czyli jakie? Po współrzędnych jest.

    Cytat Zamieszczone przez k.y.h Zobacz posta
    proszę: CinePaint Film Gimp. Ma 16bit, ale o różnice pomiędzy Gimp'em a wersją "kinową" mnie nie pytajcie...
    100 lat za Gimpem... Tylko 16 bitami się wyróżnia.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski Zobacz posta
    Zarządzanie barwą jest. Co to patch? Kadrowanie z palca? Czyli jakie? Po współrzędnych jest.
    Zarządzanie barwą to jakaś nakładka na dodatek do plugina.
    patch, healing brush - na prawdę rewelacyjne narzędzia w PS. Taki clone-stamp, ale zamiast całości kopiuje teksturę zachowując oświetlenie i cienie.
    kadrowanie z palca - no żeby wpisać ile na ile px albo cm, raz, nie za każdym razem. .. no, tu w sumie racja, gimp nawet ma jakby nienajgorzej, ale więcej klikania.
    I cmyk i lab! Tego nie ma i chyba nie zamierza mieć, bo ,,po co''

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez minek Zobacz posta
    Zarządzanie barwą to jakaś nakładka na dodatek do plugina.
    Ale działa

    patch, healing brush - na prawdę rewelacyjne narzędzia w PS. Taki clone-stamp, ale zamiast całości kopiuje teksturę zachowując oświetlenie i cienie.
    Przecież jest. Zwie się "Healing tool" i ma ikonkę z plastrem.

    kadrowanie z palca - no żeby wpisać ile na ile px albo cm, raz, nie za każdym razem. .. no, tu w sumie racja, gimp nawet ma jakby nienajgorzej, ale więcej klikania.
    Znaczy, żeby zapamiętywał? No chyba między zdjęciami pamięta. Przynajmniej aspect ratio pamięta. Brak mi raczej opcji do zaznaczenia: "Keep oryginal aspect ratio". Jest za to jakiś głupi i redundantny "Square".

    I cmyk i lab! Tego nie ma i chyba nie zamierza mieć, bo ,,po co''
    Ma zamiar chyba. Jak już będzie GEGL i 16bit i nowy nikon
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    Bardzo mnie cieszy, to co piszesz, chyba sobie wkrótce sprawdzę.
    Ostatnio używam debiliana, bo jak kupiłem jakiś czas temu komputra z amd64 to było jedyne od razu gotowe na te 64 bity i jakoś za bardzo w te pakiety wsiąkłem (choć nadal mnie to wkurza). Ale po prostu nie chce mi się co jakiś czas ściągać nowego tar.gz ze źródełkami, a tu mam tylko 2.2.
    To faktycznie, ściągam, giececnę i sprawdzę (-:

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Polecam gentoo. Na amd64 działa mi ok (prawie wszystko, ale do niedziałających rzeczy są pakiety binarne 32-bitowe).
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    [OT]
    Nie, niee... za stary jestem, żeby zmieniać dystrybucję. To nie format & reinstall jak w windołsach.
    Wcześniej miałem (na trzech kolejnych procesorach, dysków nie zliczę) raz zainstalowany system i tylko go aktualizowałem i przenosiłem. To był startowo rh 3.ileś, jeszcze z kernelem 1.2, na 30 dyskietkach. Potem precz z rpmami i innymi paczkowniami, tylko źródło.tar.gz i gcc i jakoś się kręciło. Aż przyszły @^%$$#%$ (czyt: na co komu potrzebne) 64 bity i mi się zachaiło instalować wszystko od nowa.

  8. #28
    Austin P.
    Guest

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Darmowe programy do obróbki zdjęć

    Przy okazji AI

    Luminar AI na stacjonarne kompy jest obecnie dostępny do pobrania za darmo https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...rania-za-darmo
    Nie wiadomo jak długo potrwa promocja. Liczba darmowych kopii jest ograniczona

    Edytor zdjęć napędzany przez AI
    Niesamowite efekty - łatwiej i szybciej dzięki LuminarAI https://skylum.com/pl/luminar-ai?cli...m=Luminar%20AI


    Jak pobrać Luminar AI bez opłat?
    Taką możliwość mamy aktualnie w ramach świątecznych promocji niemieckiego wydania magazynu komputerowego CHIP. Aby otrzymać program Luminar AI całkowicie za darmo, wystarczy jedynie podać adres e-mail na stronie. Nie trzeba nawet akceptować zgód marketingowych. Po przesłaniu formularza, aktualny kod produktu i link do instalki programu dostaniemy drogą mailową.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-01-2023 o 17:19
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 365

    Domyślnie Odp: Darmowe programy do obróbki zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Przy okazji AI

    Luminar AI na stacjonarne kompy jest obecnie dostępny do pobrania za darmo https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...rania-za-darmo
    Nie wiadomo jak długo potrwa promocja. Liczba darmowych kopii jest ograniczona

    Edytor zdjęć napędzany przez AI
    Niesamowite efekty - łatwiej i szybciej dzięki LuminarAI https://skylum.com/pl/luminar-ai?cli...m=Luminar%20AI


    Jak pobrać Luminar AI bez opłat?
    Taką możliwość mamy aktualnie w ramach świątecznych promocji niemieckiego wydania magazynu komputerowego CHIP. Aby otrzymać program Luminar AI całkowicie za darmo, wystarczy jedynie podać adres e-mail na stronie. Nie trzeba nawet akceptować zgód marketingowych. Po przesłaniu formularza, aktualny kod produktu i link do instalki programu dostaniemy drogą mailową.
    Taaa.. Ściągłem, ale jeszcze muszę sobie kupić Win 10 lub 11, bo na 8.1 nie działa, a nie wiem, które inne aplikacje mi padną na nowym systemie, więc tego...
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •