Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: zna ktos ten serwis http://fototechnik.pl ?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Wiesz możesz zaryzykować naprawę 300D w tym serwisie, cena o połowę niższa niż na Żytniej a jeśli dają gwarancję to niewiele ryzykujesz. No i zawsze możesz mieć drugie body do 350D
    Ludzie różne rzeczy piszą, taki przywilej demokracji.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    tomaszq: nie tylko.
    poszukaj wcześniej niż przed ostatnią ich głupią akcją spamowania.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  3. #13
    Uzależniony Awatar gawryl
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    47
    Posty
    810

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mac
    Wiesz możesz zaryzykować naprawę 300D w tym serwisie, cena o połowę niższa niż na Żytniej a jeśli dają gwarancję to niewiele ryzykujesz. No i zawsze możesz mieć drugie body do 350D
    Ludzie różne rzeczy piszą, taki przywilej demokracji.
    naprawiales cos tam,ze ich polecasz?
    350d, KIT 18-55, 50/f1.8, 100-300/f4.5-5.6 USM, 420EX. www.gawryl.pl

  4. #14
    Początki nałogu Awatar Reno
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Bielsko Biała
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gawryl
    to wnerwiajacy mnie temat, wiec odpowiem krotko - wpadlem do wody z wlaczonym aparatem (wakacje, tiaaaaa). jednak nie naprawiam. teraz kupuje 350d
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło .
    Oj, napisz coś więcej.

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    3Miasto
    Wiek
    49
    Posty
    387

    Domyślnie

    W!

    Jezeli mialbym nie dzialajacy aparat i moglbym z gwarancja naprawic go za 1/3ceny nowego to bym go naprawial. Zupelnie nierozumiem Twoich obaw! Jak myslisz, ze skoro zalozyli serwis i ten serwis funkcjonuje to znaczy ze kazdy aparat do nich oddany wraca nadal zepsuty?? Bo nie kumam tego typu rozsterek i watpliwosci. Zwykle ludzie ktorzy otwieraja serwis foto maja wiecej sukcesow niz porazek. No i poza tym przez pol roku masz mnostwo sposobnosci na przetestowanie aparatu ;> Niezadowoloby klient = zamkniety wkrotce serwis.

    p.s. Na Zytniej wbrew panujacej tu powszechnie opinii reklamacji i niezadowolonych klinetow bylo i jest niewiele! Po prostu Ci niezadowoleni pisza na forach a Ci zadowoleni robia zdjecia ;/ Do tego trzeba dodac polska mentalnosc - za duzo kasy zdzieraja, itp. Pracowalem w serwisie uk przez kilka miesiecy i nikt tam nie dziwil sie ze trzeba zaplacic za wysoko specjalistyczna usluge naprawcza. U nas jest tak, ze bedac fotografem ludzie wyciskaja kase za zdjecia weselne i nie maja watpliwosci moralnych aby kasowac kilkaset zlotych za to, natomiast placza jak maja zaplacic za wymiane migawki 800pln. No coz... Trzeba pamietac ze na tym jest to oparte, kazdy w tym systemie musi i chce zarobic!

    Zdrowko

  6. #16
    Uzależniony Awatar gawryl
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    47
    Posty
    810

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukep
    W!

    Jezeli mialbym nie dzialajacy aparat i moglbym z gwarancja naprawic go za 1/3ceny nowego to bym go naprawial.
    co innego niedzialajacy, a co innego zalany w trupa taki aparat mimo naprawy moze zawieszac sie wielokrotnie, a po chwili (godzinie ) znowu sprawnie funcjonowac (to zdanie technikow). czyli mimo wylozenia 700pln mialbym niepewny aparat (bo szczescia sobie nie wroze gdy wysle na gwarancje aparat z ,,pojawiajaca sie i znikajaca'' usterka). jesli jednak wszystko bedzie ok, to przebieg mojego aparatu wynosi rok czasu i czeka mnie wymiana migawki (~800pln) co lacznie daje w niedlugiej przyszlosci 1500pln (podkresle: za niepeweny aparat). wole wiec doinwestowac 500pln w nowy sprzet z dwuletnia gwarancja i nowa migawka

    niemniej jednak nie odpowiedziales na moje pytanie....
    350d, KIT 18-55, 50/f1.8, 100-300/f4.5-5.6 USM, 420EX. www.gawryl.pl

  7. #17
    Bywalec Awatar TomaszQ
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Polska
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukep
    W!
    ...natomiast placza jak maja zaplacic za wymiane migawki 800pln. No coz... Trzeba pamietac ze na tym jest to oparte, kazdy w tym systemie musi i chce zarobic!
    Nie mam nic przeciwko zarabianiu. Malkontenctwo jest mi znane, ale bez przesady. Około roku temu spadł mi na pryzmę żwiru 70-200/2,8. Niestety przednia soczewka odpłynęła do krainy wiecznych łowów. Skontaktowałem się z serwisem z pytaniem o cenę samej soczewki bez robocizny. Odpowiedź wprawiła mnie w konsternację - ok. 1500zł netto.
    Teraz pytanie. Jak to możliwe, żeby jedna z 18 (o ile dobrze pamiętam) soczewek w szkle za ok. 4020 zł netto kosztowała 37% wartości nowego obiektywu?
    Nie będę silił się na wycenę szkła składanego z części, bo czasem mogłoby się okazać, że za takie cudo można kupić wszystkie L-ki z oferty Canona .
    Rozumiem, że ceny części zamiennych są wyższe niż tych używanych do produkcji, ale stosowanie marży, które wprowadziłyby handlarzy narkotyków w euforię uważam za po prostu nieuczciwe.

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2005
    Wiek
    56
    Posty
    19

    Domyślnie

    Ja akurat naprawiałem tam zamoczony 10D (na deszczu). Wymienili "płytę zasilacza" a zapłaciłem 400 PLN. Dostałem pół roku gwarancji. Póki co działa bez zarzutu od 2 miesięcy. Swoją drogą, sprzęt nie jest naprawiany w Polsce. Wysyłają do Brukseli...

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    3Miasto
    Wiek
    49
    Posty
    387

    Domyślnie

    W!

    Marze na czesci do aparatow sa ogromne, podobnie jak na sprzet wysoko specjalistyczny, juz kiedys pisalem ze fimra Bizerba kaze placic za kawalek platiku z obudowy do wagi 900pln netto. To jest polityka firm. Canon uwaza ze jezeli chcesz wymienic szklo w obiektywie to musisz za to slono zaplacic lub zakupic nowe szklo. Za trzymanie czesci zamiennych Canon i inne firmy placa ogromne pieniadze. Na szkoleniu kilka lat temu w firmie Riso, mowili ze na magazyn czesci zamiennych miesiecznie placa w Hamburgu kolo 25 tys. Euro. Tak to juz jest. A placi klient. Ahaaaa, jeszcze jest aspekt dbania o sprzet - majac swiadomosc iz trzeba za cos, za obudowe, bagnet, etc zaplacic takie pieniadze uzytkownicy dbaja duzo bardziej o sprzet ;/

    Co do tego serwisu - nie mam zadnych o nich wiesci, ale bez problemu bym im oddal mimo wszystko swoj aparat, no chyba ze naprawde migawka jeszcze by byla do wyminany... ;>

    Zdrowko

  10. #20
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomaszQ
    Skontaktowałem się z serwisem z pytaniem o cenę samej soczewki bez robocizny. Odpowiedź wprawiła mnie w konsternację - ok. 1500zł netto.
    Teraz pytanie. Jak to możliwe, żeby jedna z 18 (o ile dobrze pamiętam) soczewek w szkle za ok. 4020 zł netto kosztowała 37% wartości nowego obiektywu?
    Nie będę silił się na wycenę szkła składanego z części, bo czasem mogłoby się okazać, że za takie cudo można kupić wszystkie L-ki z oferty Canona .
    Tylko Canona?
    A wez podpytaj serwisy samochodowe o czesci i sprobuj wyliczyc sobie potem koszt samochodu tak skladanego.
    Albo telewizora, albo telefonu komorkowego.
    Na szczescie komputery jeszcze sie opieraja takiej monopolizacji .

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •