Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Aukcja 75-300 IS USM

  1. #1
    Coś już napisał Awatar Brodi
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Warsaw, Poland
    Wiek
    47
    Posty
    61

    Domyślnie Aukcja 75-300 IS USM

    Aukcja:
    http://www.allegro.pl/item119354286_...ja_tanio_.html
    Zapytałem:
    ------------------------------------------------------------------------------
    Treść wiadomości:
    Poproszę o PART Number albo serial number. Chciałbym sprawdzić, która to wersja obiektywu. Interesuje mnie najnowsza, z tego co wiem II lub III generacja IS.

    Pozdrawiam, Paweł
    ------------------------------------------------------------------------------

    Dostałem odpowiedź:
    Witam
    Jest to III Generacja IS czyli najnowsza. Ten obiektyw w PL kosztuje okolo 2500 tys.
    Numer seryjny: xxxxxxxxxxx

    Pozdrawiam Rafal

    Co Wy na to? Nijak mi nie pasuje do tego najnowszego, na temat którego wszyscy pieją: 70-300 IS USM (IS III generacji) - nastepca tegoż powyżej.

    Czy ktoś może mi tu jakoś pomóc, doradzić? Już miałem kupować 100-300 USM a tu takie cos...
    40D | 18-55mm II (kit) | 50 f/1.8 | 70-200 f/4 L USM | 430EX II

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Niemcy
    Wiek
    49
    Posty
    176

    Domyślnie

    To "stary" objektyw, byl produkowany w wersji z i bez IS - jakosc fotek duzo gorsza od "nowego" 70-300 IS USM.

  3. #3
    Coś już napisał Awatar Brodi
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Warsaw, Poland
    Wiek
    47
    Posty
    61

    Domyślnie

    Tak właśnie myślałem... Szkoda, bo byłaby piękna okazja Ta "blaszka" z Image Stabilizer nie pasowała mi do nowego design'u.
    40D | 18-55mm II (kit) | 50 f/1.8 | 70-200 f/4 L USM | 430EX II

  4. #4
    Coś już napisał Awatar Brodi
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Warsaw, Poland
    Wiek
    47
    Posty
    61

    Domyślnie

    Kolejny...
    http://www.allegro.pl/item119568568_...mm_is_usm.html
    taki sam. Ten przynajmniej napisał, że używany i ma 1.5 roku...
    40D | 18-55mm II (kit) | 50 f/1.8 | 70-200 f/4 L USM | 430EX II

  5. #5
    Uzależniony Awatar Peri Noid
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    604

    Domyślnie

    Mam taki obiektyw. Żyleta to to nie jest, mydło też nie. Przy dobrym świetle robi całkiem fajne fotki. USM sprawuje się w nim średnio, za to stabilizacja zdaje egzamin. Teraz można go kupić na Allegro za ok.1500zł, więc jak ktoś chce mieć długie szkiełko ze stabilizacją i nie jest maniakiem cropów, to jest to chyba dobry wybór.
    Praktica MTL 5B, RevueFlex 5005, PSix, EOS 30D+opcjonalna matówka z klinem, worek szkiełek, jakaś lampa i statyw :-)

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Peri Noid
    Mam taki obiektyw. Żyleta to to nie jest, mydło też nie. Przy dobrym świetle robi całkiem fajne fotki. USM sprawuje się w nim średnio, za to stabilizacja zdaje egzamin. Teraz można go kupić na Allegro za ok.1500zł, więc jak ktoś chce mieć długie szkiełko ze stabilizacją i nie jest maniakiem cropów, to jest to chyba dobry wybór.
    też mam takie szkiełko, potwierdzam x2, tzn. tak, obie aukcje dotyczą wersji jeden obiektywu 75-300 IS USM (model sprzed ~10 lat) oraz tak, przy cyfrze żyleta to może nie jest, ale tragicznie też nie jest (na analogu było miodzio).
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  7. #7
    Uzależniony Awatar Peri Noid
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    604

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Peri Noid
    Żyleta to to nie jest, mydło też nie. Przy dobrym świetle robi całkiem fajne fotki.
    Gdyby ktoś był ciekaw, to przykładowe fotki można zobaczyć tutaj, tutaj i tutaj. Wszystkie robione z ręki z mojego balkonu EOS-em 30D. W pierwszych dwóch odległość to ok.100-120m, w trzecim ok.200-250m. Informacje szczegółowe w EXIF-ach. Mistrzostwo świata to to nie jest, ale jak na mój gust to bardzo przyzwoicie (nie licząc aberacji na pierwszej fotce, ale po prawdzie to mi się pierwszy raz zdarzyły).
    Praktica MTL 5B, RevueFlex 5005, PSix, EOS 30D+opcjonalna matówka z klinem, worek szkiełek, jakaś lampa i statyw :-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •