Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Jak kupować używany obiektyw

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    56
    Posty
    2 195

    Domyślnie Jak kupować używany obiektyw

    Jako że jest to dział "dla początkujących" więc bez stresu stawiam pytanie, na co zwrócić uwagę podczas kupowania używanego zooma aby służył jeszcze jakiś czas? Pewnie pyłki w środku, luzy, śrubki ale może jest coś jeszcze np. sposób sprawdzenia dokładności ostrzenia AF, dodam że "handel" na się odbyć na stacji benzynowej i będe miał możliwośc podpięcia go do body i wykonania kilku fotek, stres jest tym wiekszy, że to sprzęt dla znajomej, która myśli, że znam sie na fotografii :-)
    aaa.... ten obiektyw to canon 75-300III USM
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 05-08-2006 o 10:29
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  2. #2

    Domyślnie

    Drobnymi pyłkami bym się nie przejmował, ciężko znaleźć obiektyw który ich nie ma, raczej zwróć uwagę na soczewki, luzy i pracę af. Ustaw sobie na body AI SERVO i sprawdź jak się spisuje przy ostrzeniu na jeżdżące samochody, i szybkie zmiany kadru z bliskiego obiektu na daleki. A jaki konkretnie to ma być obiektyw?

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Moim zdaniem ta stacja benzynowa jest trochę podejrzana... ja bym uważał, to może być albo "gorący" sprzęt, albo w ogóle popducha, żeby Cię ograbić z $$$ i/lub body

    A co do kupowania - no standardowo, "stan ogólny" (czy "nie bity" :-D - taki obiektyw raczej nie powinien być tak zmaltretowany jak niektóre używane L-ki), jakiś szybki pstryk na pełnej dziurze, żeby zobaczyć czy nie ma BF/FF z Twoim body.. więcej mi nie przychodzi do głowy.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    56
    Posty
    2 195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Moim zdaniem ta stacja benzynowa jest trochę podejrzana... ja bym uważał, to może być albo "gorący" sprzęt, albo w ogóle popducha, żeby Cię ograbić z $$$ i/lub body

    A co do kupowania - no standardowo, "stan ogólny" (czy "nie bity" :-D - taki obiektyw raczej nie powinien być tak zmaltretowany jak niektóre używane L-ki), jakiś szybki pstryk na pełnej dziurze, żeby zobaczyć czy nie ma BF/FF z Twoim body.. więcej mi nie przychodzi do głowy.
    to nie wyglada aż tak podejrzanie, obiektyw z allegro,stację wybrałem ja, sprzedający jest z oświęcimia a ja z nowego sącza i po ustaleniach mamy się spotkac mniej więcej w połowie drogi, a ograbić? mnie z najukochańszej rzeczy jaką posiadam :-) tzn. aparatu bo kasa raz jest a częściej jej nie ma..o... nie sądzę....by to bylo możliwe.
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Moim zdaniem ta stacja benzynowa jest trochę podejrzana... ja bym uważał, to może być albo "gorący" sprzęt, albo w ogóle popducha,
    jak kupowałem u Cichego obiektyw to zgadnij gdzie odbyla sie transakcja?
    8)
    tak, na stacji benzynowej w Poznaniu... w dodatku za mnie kupował znajomy ktoremu przelałem kase więc było gotówka<=>sprzęt z ręki do ręki

    w tej Szwajcarii to musi być niebezpiecznie na stacjach benzynowych
    będę o tym pamiętał jak sie wybiore ;-) ;-)
    Don't argue with stupid people, because they drag you down to their level and beat you with experience!
    sprzęt w Hiszpanii - lokacja nieznana
    dwa lata z lustrem, a update'u brak...

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tombas
    to nie wyglada aż tak podejrzanie, obiektyw z allegro,stację wybrałem ja
    Aaa to chyba że tak. Moje podejrzenia biorą się stąd, że są forumowicze, którzy mają khem... średnie wspomnienia z kupowania sprzętu na stacji benzynowej ;-)

  7. #7

    Domyślnie

    heh
    pewnie ze mozna sie naciąc - ja sie sam wpakowalem kupując mysz za ~150pln na allegro od goscia co mial malo gwiazdek... 'bo mozna bylo zaoszczedzic 30pln'
    walczylem o kase ponad 80 dni ale odzyskalem ....
    generalnie trzeba uwazac - gdyby mnie czekala taka transakca to poszedlbym na ta stacje z jakims kolegą/znajomym
    Don't argue with stupid people, because they drag you down to their level and beat you with experience!
    sprzęt w Hiszpanii - lokacja nieznana
    dwa lata z lustrem, a update'u brak...

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    56
    Posty
    2 195

    Domyślnie

    a oczywiście, nie będę tam sam,znajoma (przyszły właścieciel obiektywu) do dośc duża kobieta :-)
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •